Vyberte si z tipů na výlety do míst, kde odhalíte tajemství a půvab starých řemesel!
Ve sklárně Rückl v Nižboru můžete na vlastní oči vidět unikátní výrobu tradičního ručně broušeného českého křišťálu a zapojit se do foukání a broušení skla s mistry skláři.
V Jarošově mlýně ve Veverské Bítýšce můžete prozkoumat místa, která jsou během běžného provozu z hygienických a bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřená.
Pivovarské muzeum v Plzni je unikátní díky své poloze ve starobylém právovárečném domě z 15. století, který se zachoval v původní středověké podobě.
Ruční papírna ve Velkých Losinách pracuje nepřetržitě od konce 16. století a je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, přičemž je jedinou svého druhu v České republice.
Moravská gobelínová manufaktura se specializuje na ruční tkaní klasických gobelínů, originálních koberců a uměleckých tapiserií a nabízí kurzy, kde si můžete vytvořit vlastní koberce.
Muzeum zvěrokleštičů v Komni nabízí pohled na život zvěrokleštičů neboli miškářů v druhé polovině 19. století a přibližuje tímto způsobem již zaniklé řemeslo.
Muzeum krajky Vamberk obsahuje expozice paličkovaných krajek, ale také krajky hotovené jinými technologiemi, a od roku 2020 představuje expozici současného krajkářského umění.
Muzeum řemesel v Letohradě, situované v areálu Nového dvora z roku 1750, obsahuje 89 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840-1930.
Sklárna Huť Jakub v Tasicích, založená v roce 1796, je nejstarším dochovaným sklářským objektem ve střední Evropě a byla proslavena díky televiznímu seriálu 'Synové a dcery Jakuba skláře'.
Muzeum města Dobříše, nacházející se v historickém Kopáčkově domě, představuje nejen tajemství výroby kožených rukavic, ale také historii Dobříše a její slavné rodáky.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.