ÚvodAktualityRomantika pro dva na venkově
Životní styl

Romantika pro dva na venkově

  • 4. listopadu 2023
Hledáte klid a odpočinek v přírodě? Chcete se svým partnerem či partnerkou zažít romantickou dovolenou či víkendový relax? Nemusíte jezdit daleko do zahraničí! Na českém venkově se v posledních letech vyrojilo mnoho úžasných míst, kde můžete načerpat energii z okolní čisté přírody a užívat si ničím nerušené romantické chvíle s veškerým komfortem.

Glamping na venkově

Užijte si odpočinek pod korunami stromů a věnujte se jen sami sobě! Stylový lesní Domek Forest Garden Romance pro romantické chvíle ve dvou najdete blízko krásné řeky Sázavy a tajemného vrchu Melechov. Pokud milujete saunování, jistě oceníte jedinečnou cedrovou plovoucí saunu se zázemím.

Originální wellness vás čeká i v Lučním hobitím domě. Malebný domeček zabudovaný do země nabízí kromě kouzelného interiéru s krbem také venkovní koupací bylinkový kotel. Posezení na terase a grilování si užijete také v unikátní designové chatce Útulnoff na Farmě Moulisových, která stojí hned u pastviny. Kromě glampingového luxusu se můžete těšit na bio produkty z farmy!
 

Romantika s koňmi

Romantický Vejminek na farmě u koní s relaxační zónou můžete navštívit na koňské farmě Milešov nedaleko vodní nádrže Orlík. Čekají vás nádherné výhledy do dančí obory i koňských výběhů. Romantický víkend si užijete i v historické budově v Královickém dvoře. Pokoje jsou navrženy ve staročeském stylu, aby pomohly dokreslit celkovou atmosféru areálu. Můžete si tady třeba vyjet kočárem královickou přírodou a poté si pochutnat na romantickém obědě, který vám připraví kuchař přímo vedle výběhů s koňmi. V Penzionu Jízdárně Hejtmánkovice se zase můžete projet krásnou krajinou Broumovské kotliny na hřbetu Fríských koňů, tento program je vhodný i pro úplně jezdecké začátečníky! Úžasnou atmosférou vás okouzlí malá Farma Rybníček, kde můžete nejen odpočívat nebo jezdit na koních, ale také krmit králíky a slepice, nebo vzít na procházku vycvičené kozy. Ubytujete se tady v apartmánu s výhledem na louky s pasoucími se koňmi a je jen na vás, jestli večer strávíte u táboráku nebo ve stylové hospůdce.
 

Inspirativní interiéry

Luxusní dovolenou uprostřed přírody můžete prožít i v zámeckém eco-chic hotelu Chateau Mcely. Panské sídlo s rozsáhlým přírodním parkem je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek i svatby. Vaši relaxaci ještě umocní návštěva přírodních lázní Mcely Bouquet Spa inspirovaných bylinnou aromaterapií z místních bylin. Historie na vás dýchne také v pensionu Rotschildův dvůr s vlastním hřebčínem a vinným sklepem v klidné obci Bělá. Penzion je situován v budově z 19. století a všechny pokoje jsou zařízeny ve venkovském stylu a mají výhled na louky a koně s hříbaty. Ráno vám zde navíc připraví vynikající snídani z lokálních surovin. Atmosféra první republiky na vás pak dýchne v Apartmánech u Novačky v malebném kraji Nechanicka nebo v elegantní Vile Čapek se skvělou gastronomií a wellnessem uprostřed Českého ráje.


 

Wellness a gastronomie

Absolutním tichem a bohatým wellness se můžete hýčkat v rodinném Relax Pensionu Schönwald na úpatí Nízkého Jeseníku. Domácí atmosféra, ubytování v selském stylu, tradiční domácí kuchyně připravovaná z čerstvých surovin od místních farmářů a k tomu finská sauna, parní sauna, Kneippův chodník, relaxační zóna, ochlazovací bazén, sluneční terasa, vyhřívaný venkovní bazén, masáže. Co chtít víc? Milovníci masa a vysoké gastronomie si rozhodně užijí pobyt na Angusfarmě Soběsuky. V tomto ráji hovězích steaků se vaří sezónně, lokálně a na nejvyšší úrovni z prvotřídních a čerstvých surovin od farmářů. Ke skvělému jídlu vám tady nabídnou i vynikající moravská, francouzská nebo italská vína z vlastního vinného sklepa.
Vejminek na farmě u koní Ubytování

Vejminek na farmě u koní

Krásné místo, ideální pro milovníky koní, na samotě uprostřed luk a lesů, nedaleko Orlické přehrady. Ubytujte se v romantickém stylovém vejminku, s terasou, relaxační zónou a nádherným výhledem do dančí obory a do koňských výběhů.

Pension Angusfarm Soběsuky Ubytování

Pension Angusfarm Soběsuky

Pension je vybudován v půdních prostorách restaurace s venkovskou atmosférou, na jejímž místě již v roce 1674 stála panská krčma. V restauraci máte možnost ochutnat steaky připravené z hovězího masa masného plemene Aberdeen Angus z ekologického chovu farmy Šumavský Angus.

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice Letní sporty

Penzion Jízdárna Hejtmánkovice

Penzion v romantickém stylu s vlastním chovem Fríských koní a poníků najdete v krásném prostředí uprostřed Broumovských stěn. V rámci stáje Hejtmánkovice se zde nabízí projížďky na koních i pro úplné začátečníky. Oblíbené jsou procházky s poníky, kdy si celá rodina užije krásnou procházku přírodou.

Královický dvůr Ubytování

Královický dvůr

Královický dvůr leží 6 km od Slaného a je ideálním místem pro koňáky a jejich miláčky. Kromě stylového ubytování a restaurace pro Vás máme připravenou pestrou paletu jedinečných zážitků s koňmi.

Farma Rybníček Ubytování

Farma Rybníček

Farma leží na samotě uprostřed lesů a luk na Pelhřimovsku, v místech, kde končí cesta a začíná klid přírody. Je ideálním místem pro strávení dovolené. Můžete si užívat klid venkova a krásy Vysočiny nebo získat základy jízdy na koni a šermu.

Restaurace Angusfarm Soběsuky Gurmánská turistika

Restaurace Angusfarm Soběsuky

Jsme rájem hovězích steaků. Díky dokonale vyzrálému hovězímu masu plemene Angus vám můžeme nabídnout steaky připravené ze známých i z méně obvyklých partií, jako je oponka, karabáček nebo pupek. Vaříme sezónně, lokálně a bez kompromisů.

Farma Klokočov Ubytování

Farma Klokočov

Přijeďte k nám na chvíli odložit svoje starosti a užívat si klid a přirozený běh věcí uprostřed nedotčené přírody Oderských vrchů. Na biofarmě Klokočov najdete mnohem víc než jen stylové ubytování, dobré jídlo a půvabné výhledy. U nás můžete trávit čas přesně tak, jak se vám bude líbit.

Bio farma Menšík v Beskydech Životní styl

Bio farma Menšík v Beskydech

Rodinná farma Menšík leží v krásném prostředí Beskyd na úpatí hory Ondřejník. Můžete využít ubytování v plně zařízeném apartmánu a přitom nahlédnout do života farmy, která chová krávy a produkuje bio mléko.

Luční hobití dům – chata Hrádek Ubytování

Luční hobití dům – chata Hrádek

Chcete si užít báječný voňavý pobyt? Chcete si odpočinout v horkém kotli, dívat se na hvězdy a snít? Přijďte k nám do našeho Lučního hobitího domečku, který najdete v krásném prostředí Beskydských hor, v blízkosti Chaty Hrádek.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel Ubytování

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Jarošův statek Životní styl

Jarošův statek

Hladit a chovat povoleno. Jarošův statek ve Studénce je oáza, ve které si užijete přítomnosti zvířat a nepřítomnost stresu.

Forest Resort Ubytování

Forest Resort

Objevte unikátní čtyřhvězdičkový hotelový resort v téměř panenské přírodě českomoravské vrchoviny, s originálním ubytováním v moderních dřevostavbách a špičkovou gastronomií.

Útulnoff – glamping Milínov Ubytování

Útulnoff – glamping Milínov

Nádherná útulna v polích nabízí svět sám pro sebe bez signálu a moderních technologií, kde budete usínat a probouzet se s pohledem do přírody. Útulnoff vznikl s jediným záměrem – odpočinout si a načerpat síly. Za nápadem stojí farmář Pavel Moulis.

Další aktuality

Svatá Anna se blíží! Kam vyrazit koncem července na Anenské poutě?

Pranostiku „svatá Anna, chladna z rána“ znají i ti, kteří jinak o téhle světici neví vůbec nic. Vězte tedy, že svatá Anna a svatý Jáchym byli údajní rodiče Panny Marie a tedy prarodiče Ježíše Krista, a společně slaví svátek 26. července. Protože svaté Anně je zasvěcena řada kostelů, koncem července přichází čas svatoanenských poutí. Kam se tedy vypravit za svatou, která se od přelomu července a srpna má postarat o chladná jitra?
18. červenec 2024 11:12
Životní styl

Česko ve filmu: filmové komedie se správnou letní atmosférou

Hledáte nápad, jak si zpříjemnit dlouhé letní podvečery? Hezkou tečkou může být návštěva letního kina anebo vlastní malé promítání, třeba na terase nebo pod pergolou. Na Kudy z nudy vám poradíme s výběrem filmů, které mají letní prázdninové ladění a možná v nich najdete i inspiraci pro cestování.
16. červenec 2024 8:46
Životní styl

Neobjevené skvosty: tipy na nezapomenutelné zážitky ze všech regionů ČR

Kam letos na tuzemskou dovolenou či prodloužený víkend? Zkuste neobjevené skvosty ze všech koutů Česka! Velký přehled tipů na výlety a zajímavá místa ze všech krajů přináší portál Kudy z nudy. Poznejte dosud opomíjené krásy naší země!
9. červenec 2024 15:52
Životní styl

7 věcí, které nevíte o… dovolených našich prezidentů

Léto a letní prázdniny jsou čas dovolených. Trávíme je různě: u moře i v horách, na chatách a chalupách, anebo na cestách nalehko s batohem anebo s karavanem. Na Kudy z nudy se tentokrát podíváme, kam jezdili a jezdí na dovolenou naši prezidenti. Co myslíte, kdo z nich si užíval volno na chalupě, kdo miloval vysoké hory, a kdo se na dovolené schovával před ostatními a pil jako duha?
5. červenec 2024 9:00
Životní styl

10 tipů na zlaté brány, uličky, stezky a trasy aneb ve stínu a na výsluní

Zlato je krásný, cenný a lesklý kov, obestřený spoustou legend a pověstí. Když je něco zlaté, je to pro nás vzácné, ceněné a působivé, od Zlaté Prahy až po Zlaté Hory. Vydejte se s Kudy z nudy do míst, která zvoní zlatem – třeba k Zlaté bráně, do Zlaté uličky i do Zlaté ulice, do kláštera Zlatá koruna, po zlatých stezkách anebo na rozhlednu Zlatý chlum!
1. červenec 2024 10:37
Životní styl

Dovolená se psem v Česku? Tipy na hrady a zámky, kam spolu můžete

Patříte k lidem, pro které je čtyřnohý kamarád věrným přítelem, se kterým tráví většinu volného času? O dovolené může být problémem, kam se vydat za kulturními památkami, protože pejsek většinou na hrad nebo do zámku nesmí. A přeci existují výjimky, kde nejen, že chlupatí návštěvníci nevadí, ale najdou zde i servis v podobě misky s vodou. Kde taková místa najdete poradí Kudy z nudy.
30. červen 2024 10:36
Životní styl

Procházky se psy v Praze, na hradech a zámcích a v zoo

Pes je členem vaší rodiny a na výletě bez něj to prostě není ono? Na Kudy z nudy myslíme i na čtyřnohé kamarády a nachystali jsme pro ně i pro vás pár tipů na výlet. Poradíme vám nejenom kam vyrazit do přírody, ale i třeba na hrad, zámek či do zoo a pár dalších zajímavých vychytávek.
28. červen 2024 15:00
Životní styl

7 věcí, které nevíte o… olympijských hrách

Olympijské hry, nejznámější sportovní soutěž celého světa, jsou pokaždé největší sportovní událostí roku. Zná je skutečně každý a logo s olympijskými kruhy prý pozná až 90 % světové populace. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat na nejznámější sportovní soutěž na světě trochu zblízka!
26. červen 2024 8:49
Životní styl