
V areálu
zámku Průhonice a v Průhonické
botanické zahradě bude v sobotu
7. září probíhat od 9 do 17 hodin bohatý program v japonském stylu v rámci
Japonského dne, který se letos koná již po 14. Můžete se těšit na
výstavu ikebany, ukázky lukostřelby, juda,
tvarování bonsají,
japonské divadlo a šerm, kreativní
workshopy a nebude chybět ani oblíbená
ochutnávka japonské kuchyně i
obchůdky s drobnostmi a mnoho dalšího. Milovníky čaje čeká čajový obřad školy Urasenke. Na místě bude
možnost zakoupit bonsaje a přebytky kosatců z unikátních sbírek
botanické zahrady.

Program v botanické zahradě pokračuje i
o víkendu 14. – 15. září Podzimem v zahradě – Pomologickým víkendem. Průhonická botanická zahrada je známá zejména svými sbírkami kosatců, denivek, růží a pivoněk. Naleznete v ní ale také
historický ovocný sad jabloní a hrušní, a proto je podzimní akce v zahradě již tradičně věnována pomologii. Během víkendu si můžete přijít prohlédnout výstavu vzorků aktuálně zralých jabloní a hrušní, využít poradny k určování odrůd, vyzkoušet si moštování ovoce a prohlédnout pomologické arboretum zahrady v rámci
komentované prohlídky, nebude chybět ani mykologická exkurze. Nachystáno je také malování v zahradě pro děti a prodej kosatců.

Pohádková příroda pouze pár kilometrů od hranic hlavního města – to je
Průhonický zámecký park, ve kterém byla natočena řada pohádek. Jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě s rozlohou 240 hektarů se nachází v členitém údolí meandrující říčky Botič. Park
založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca a najdete v něm kromě lesu s cizokrajnými dřevinami také volné louky či rozlehlé Alpinum.
Botanická zahrada na Chotobuzi se nachází na východním okraji
Průhonického parku a specializuje pouze se na několik rodů kulturních rostlin, unikátní je však
komplexnost jejich sbírek.
V sobotu 7. září se v zámku Průhonice a Průhonické botanické zahradě koná Japonský den se spoustou aktivit jako výstava ikebany, ukázky lukostřelby, judo, tvarování bonsají, divadlo a šerm, kreativní workshopy a ochutnávka japonské kuchyně.
O víkendu 14. – 15. září se koná akce Podzim v zahradě - Pomologický víkend s prohlídkou výstavy vzorků jabloní a hrušní, poradnou na odrůdy, moštováním ovoce, prohlídkou pomologického arboreta a mykologickou exkurzí.
Průhonická botanická zahrada je známá svými sbírkami kosatců, denivek, růží a pivoněk, a dále se specializuje na několik rodů kulturních rostlin. Unikátnost zahrady spočívá v komplexnosti jejích sbírek.
Průhonický park je jeden z největších přírodně krajinářských parků v Evropě, nachází se v meandrujícím údolí říčky Botič a je známý lesy s cizokrajnými dřevinami, rozlehlým Alpinem, a také historií spojenou s natáčením pohádek.
Dendrologická zahrada nabízí během roku výstavy květin a řadu osvětově vzdělávacích aktivit, přičemž se zaměřuje na okrasné dřeviny.
Veřejnosti je zpřístupněna expozice 'Průhonický zámek a park - dílo přírody a lidského ducha' a pamětní síň zakladatele parku Arnošta Emanuela hraběte Silva Taroucy.
Během Japonského dne vám čajový obřad školy Urasenke nabídne jedinečný zážitek tradičního Japonského čajového rituálu.
Během Japonského dne můžete obdivovat umění tvarování bonsají, což je tradiční japonské umění pěstování miniaturních stromů v miskách.
Průhonický park byl založen v roce 1885 hrabětem Arnoštem Emanuelem Silva-Tarouca a je jedním z největších přírodně krajinářských parků v Evropě.
Pivoňková vyhlídka je architektonický prvek v Průhonickém parku, který poskytuje výhled přes Sádkový rybník a je součástí prvního vycházkového okruhu v parku.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.