V úrodné rovině Malé Hané, asi 5 km od Přerova, leží Lázně Bochoř. Léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a revmatická onemocnění, i když lázně nejsou zařazeny v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem.
Méně známé lázeňské místo Lázně Bochoř leží asi 5 km od města Přerova. I přes své prokazatelně pozitivní výsledky u nemocí pohybového ústrojí a revmatického onemocnění nejsou v kategorii lázní léčebných s lékařským dozorem. Díky složení sirnato – železitého léčebného pramene jsou lázně přezdívány moravské Piešťany.
Historie léčebného pramenu v Bochoři sahá až do druhé poloviny čtrnáctého století, přesně první zmínka o léčebném pramenu byla v písemnostech z roku 1580, a tím patří k nejstarším lázeňským místům na Moravě. Již v roce 1627 zakreslil co by lázně s léčivým pramenem J. A. Komenský do své mapy, která byla vydána v Amsterodamu.
Léčbu představují koupele ve vodě ze sirnato-železitého pramene, zábaly a zdravotní masáže. Pramen má stále vysoce léčivé účinky, avšak není sycen kysličníkem uhličitým. Nejedná se tedy o minerálku, ale o jednoduše uhličitou vodu. Vzhledem k působení koupelí na organismus není tato léčba vhodná pro osoby trpící nemocemi srdce a cév.
Historie léčebného pramenu v Bochoři sahá až do druhé poloviny čtrnáctého století, přesně první zmínka o léčebném pramenu byla v písemnostech z roku 1580, a tím patří k nejstarším lázeňským místům na Moravě. Již v roce 1627 zakreslil co by lázně s léčivým pramenem J. A. Komenský do své mapy, která byla vydána v Amsterodamu. Po celou dobu provozu lázně vyměnilo několik majitelů, počínaje olomouckým biskupstvím, dále MUDr. Palackých otce a syna, kteří je později prodali p. Zanáškovi a p. Petříkovi. Od roku 1950 převzala lázně národní správa MNV v Bochoři. V roce 1954 přešly lázně pod Komunální služby města Přerova a v roce 1967 se opět vrátily zpět obci, která je využívala až do roku 1991. Od roku 1992 byly lázně provozovány podnikem Služby města Přerova, kde byl ředitelem p. František Kavka z Bochoře. Zajímavostí je, že ve třicátých letech projevil velký zájem o koupi továrník Tomáš Baťa, který měl v úmyslu lázně rozšířit a využít další možnosti nabízející se v regionu. Díky složení sirnato – železitého léčebného pramene se lázně nazývají Moravské Piešťany.