Malé školní muzeum v nově upravených prostorách staré budovy ZŠ J. A. Komenského láká na postavy pravěkých lovců, ukázky replik dobových ztvárnění Venuše, typy pěstních klínů, pravěkých nožů nebo je srovnání mamutí stoličky mláděte se zubem dospělého jedince.
Návštěvníci mohou v
Malém školním muzeu lovců mamutů obdivovat modely pravěkých lidí zobrazující pravěké lovce v chýši u ohně, ale také četné archeologické nálezy. Na první pohled zaujme
model hlavy člověka předmostského, vytvořený podle lebky z hromadného hrobu lovců mamutů, jenž Předmostí kdysi proslavil. V muzeu jsou ale k vidění také
originální mamutí kosti - obratel, část žeber, ale i část klu nebo mamutí
zub. Nechybí ani repliky nástrojů lovců mamutů a obraz lovu mamuta.
Část expozice se věnuje pravěkému umění a k vidění je třeba i replika slavné
Předmostské venuše, stylizované geometrické
rytiny ženy na mamutím klu. Originál pochází z doby 31 až 22 tisíc let před naším letopočtem.
Nevšedním výtvarným prvkem, který upoutá na první pohled, jsou
pravěké motivy na chodbě, propojující starou budovu školy s novou. Na výmalbě se podíleli v rámci výtvarné výchovy žáci druhého stupně. Na stěnách rozeznáte postavy Venuší, zvířecí a rostlinné motivy, skupinky lovců mamutů a jeskynních lidí.
Muzeum je
využíváno v rámci výuky, v blízké budoucnosti je plánováno též jeho zpřístupnění pro školní kolektivy i veřejnost.
Objevte unikátní exponáty jako modely pravěkých lidí, mamutí kosti a repliky nástrojů v Malém školním muzeu lovců mamutů v Přerově.
V muzeu je možné vidět postavy pravěkých lovců, modely pravěkých lidí, archeologické nálezy jako mamutí kosti, repliky lovců mamutů a obraz lovu mamuta, či pravěké umění včetně repliky Předmostské Venuše.
Mezi unikátní exponáty patří model hlavy člověka předmostského vytvořený podle lebky z hromadného hrobu, originální mamutí kosti a repliky nástrojů lovců mamutů.
Předmostská venuše je replika slavného stylizovaného geometrického rytí ženy na mamutím klu, který pochází z doby 31 až 22 tisíc let před naším letopočtem.
Muzeum propojuje starou a novou budovu pomocí pravěkých motivů namalovaných na chodbě, kde jsou zobrazeny postavy Venuší, lovci mamutů a jeskynní lidé.
Muzeum je využíváno pro výukové účely a v blízké budoucnosti se plánuje jeho zpřístupnění pro školní kolektivy i širokou veřejnost.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.