Baví vás archeologie? Vydejte se do archeoparků a muzeí
V Paleoparku Balka si mohou návštěvníci prohlédnout význačné geologické dědictví oblasti a zúčastnit se zajímavých aktivit, které jim umožní prožít vzdělávací zážitek na vlastní kůži.
Keltský skanzen v Nasavrkách je rekonstrukcí keltského města z mladší doby železné, tedy zhruba z 2. až 1. století před naším letopočtem.
Býčí skála je známá díky své vysoké bílé skále s puklinou a několika otvory, která je opředená legendami o pravěkých rituálních vraždách a stále ukrývá mnohá tajemství.
Dny otevřených dveří v jeskyni Býčí skála se budou konat po tři letní víkendy v červnu roku 2024.
Archeoskanzen Pohansko nabízí expozici, která představuje život starých Slovanů na základě nejnovějších archeologických nálezů a venkovní areál s replikami velkomoravského obytného, kultovního a výrobního areálu.
Dinosauria Museum v Praze umožňuje návštěvníkům zažít dobrodružství tváří v tvář dinosaurům v moderním interaktivním prostředí. Můžou obdivovat originální kostry dinosaurů, životní modely a unikátní sbírku minerálů.
Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře je rekonstrukcí slovanského sídliště z období poloviny 8. až do 11. století, představuje tedy život našich předků před několika stoletími.
Cesta do pravěku v Brně v pavilonu Anthropos dokumentuje nejstarší dějiny osídlení Moravy a přitahuje návštěvníky expozicí s modelem mamuta v životní velikosti a širokou muzejní expozicí.
Jeskyně Šipka je známá díky nálezu spodní čelisti neandertálského dítěte a je považována za jedno z nejvýznamnějších archeologických míst v ČR.
Muzeum Šipka ve Štramberku má expozici archeologie a geologie a vystavuje část nálezů zkamenělin ze štramberského vápence a artefakty z jeskyně a kopce Kotouč.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.