Zajímá vás vojenská historie?
V Armádním muzeu Žižkov si můžete po jeho rekonstrukci prohlédnout vojenské dějiny od prvopočátků až po současnost a zažít pocity, které prožívali naši vojáci v zákopech první světové války.
Běloveský pevnostní skanzen nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s technickou dokonalostí a funkcemi těžkého opevnění z let 1935-38, zejména prostřednictvím objektu N-S 82 Březinka.
Nové muzeum v Milovicích představuje vojenskou historii města jak prostřednictvím exponátů vojenské techniky, tak uniform a výstroje, mapující období od roku 1904 do 1991.
V Leteckém muzeu Kbely, které patří mezi největší letecká muzea v Evropě, můžete vidět rozsáhlou sbírku letadel a letecké techniky od vzniku Československa.
Památník Terezín přibližuje tragickou historii města Terezín, které za 2. světové války sloužilo jako internační tábor a symbol utrpení nevinných lidí.
Skanzen ochrany státní hranice obsahuje exponáty z období železné opony a je součástí Novohradského muzea.
Air park Zruč u Plzně vám umožní zasednout do kabiny historických letounů jako MIG-21 či tanku T-34 a prohlížet si místní exponáty.
Účelem Vojenského historického ústavu v Praze je shromažďovat, odborně pečovat a vědecky zkoumat památky a sbírky související s dějinami českého a československého vojenství.
Muzeum dokumentuje historický vývoj železné opony prostřednictvím bohaté kolekce fotografií, dokumentů a exponátů od konce první světové války.
Specifikum Leteckého muzea v Kunovicích spočívá v tom, že návštěvníci mohou přímo kontaktovat vystavená letadla, nahlédnout do jejich interiérů a poslouchat radiokomunikaci.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.