Krkonošský národní park je charakteristický svými unikátními horskými ekosystémy, tundry, horskými lesy, alpínskými trávníky, a rašelinnými společenstvími. Byl vyhlášen v roce 1963 a má rozlohu 385 km².
Vyhlídka Krakonoš se nachází na východním okraji Kozích hřbetů v Krkonoších a je umístěna v nadmořské výšce 1421 metrů.
U Mumlavského vodopádu poblíž Harrachova v Mumlavském dole můžete vidět vodopád tvořený stupňovitými žulovými bloky, který je asi 10 m vysoký.
Herní krajina Pecka na Portáškách ve Velké Úpě nabízí unikátní soubor dřevěných modelů zvířat v nadživotní velikosti, lanové stezky a prolézačky. Navštívit ji můžete zdarma u horní stanice lanovky na Portášky.
Nejvyšší vodopád v České republice je Pančavský vodopád, s výškou 148 m, který se nachází v Krkonošském národním parku, zhruba 1 km jižně od Labské boudy.
Na Stezce korunami stromů v Krkonoších, která se nachází na okraji Janských Lázní, můžete zažít chůzi ve výšce 24 metrů nad zemí, výhled z 45 metrů vysoké vyhlídkové věže a sestup dolů tobogánem.
Naučná stezka Prameny Labe vám při 18 km dlouhé trase nabídne seznamení s přírodními zajímavostmi Krkonoš, včetně návštěvy nejvyššího vodopádu v České republice, Pančavského vodopádu.
V Údolí Bílého Labe, které je dostupné od roku 1891, se můžete těšit na mírnou turistickou trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi, plnou přírodních krás a mnoha pěkných výhledů po cestě.
Pančavská louka je rozlehlá subalpínská louka mezi Kotlem a Labskou loukou se nejrozsáhlejším vrcholovým rašeliništěm v západních Krkonoších.
Pramen Labe vyvěrá na Labské louce, těsně u státní hranice s Polskem. Místo je turisticky zajímavé díky rozcestníku turistických tras a České cestě, která tudy prochází.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.