ÚvodAktualityJarní prázdniny 2024: tipy pro týden 26. února – 3. března
Zážitky

Jarní prázdniny 2024: tipy pro týden 26. února – 3. března

Jarní prázdniny pokračují a v týdnu od 26. února až 3. března 2024 budou mít volno děti z okresů Bruntál, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Liberec a Náchod. Pokud ještě nevíte, co s nimi podniknete, nechejte se inspirovat našimi tipy, ze kterých si vyberete za jakéhokoli počasí.

Jarní prázdniny v Jizerských horách

Jizerské hory zimaMáte rádi sníh? V Jizerských horách ho v únoru většinou bývá dostatek, i když to tak zatím nevypadá. Podle meteorologů by se však zima na přelomu února a března mohla vrátit a když napadne sníh, můžete využít naše tipy an běžky. Pravidelně upravované stopy najdete v okolí Bedřichova, Jizerky i Hrabětic, odkud se lze nejpohodlněji vydat na jizerskohorské trasy. Na sjezdovky se vydejte na Tanvaldský Špičák, Severák u Hrabětic, Rejdic, Černou Říčku a lyžuje se také na Ještědu, kde je díky modernímu zasněžovacímu systému SnowFactory sníh zaručen i při plusových teplotách. Naopak jen za dobrých sněhových podmínek bývá otevřená i přírodní sáňkařská dráha z Černé studnice do Smržovky. Na trase se střídají úseky tak rychlé, až vám potečou slzy a ty klidné kde se můžete kochat přírodou. Je určena všem nadšencům, od těch nejmenších až po seniory.
 

Pěší výlety do skal na Českolipsku

panská skálaJestliže máte sněhu už dost (anebo je na něj zima skoupá), vydejte se na pěší procházku. Krásné přírodní scenérie si užijete ve skalních městech. Určitě stojí za to udělat si výlet k Čapské palici na Kokořínsku, do Hradčanských stěn nebo do Modlivého dolu u Svojkova. Za návštěvu stojí také tajuplné Pusté kostely a málo známé skalní město u Cvikova, kde naleznete přírodní útvar Dutý kámen a směrem na Nový Bor je krásné Údolí Samoty. U obce Brniště najdete poměrně novou Stezku skalních reliéfů. V každé roční době je krásná také Panská skála známá z mnoha pohádek. K pěkné procházce láká i skalní městečko u Hamru na Jezeře.
 

Jarňáky ve středních Čechách

český šternberkNejen Kladeňáci jsou srdečně zváni do Zooparku Zájezd, kde bývá každoročně během jarních prázdnin nejen zvýhodněný vstup pro děti, ale také řada komentovaných krmení zvířat. Otevřeno má Zoo Zájezd každý den od 10:00 do 16:00 hodin. Líbí se vám hrady a zámky? Pak se vypravte na některou ze zimních prohlídek. Od pátku do neděle je otevřen hrad Karlštejn, o víkendu můžete přijít na Český Šternberk, Veltrusy, Křivoklát či Radim. A kdo vyhledává sjezdové lyžování můžet si zajet do Skiareálu Monínec anebo si zalyžovat ve Skiareálu Chotouň. Za dobrých sněhových podmínek je otevřen také Šibeniční vrch u Mnichovic.

aquapark slanýStřední Čechy disponují velmi širokým výběrem příjemných aquaparků. Největším z nich jsou Čestlice nedaleko Prahy s nabídkou úžasného vodního světa a saun, ale do svých vod vás zvou i další lokální aquaparky. Relaxační bazény, skluzavkové atrakce a tobogány mají k dispozici v Tipsport laguně Beroun. Zábavu v rychlém proudu trojskluzavky, vířivky, vlnobití i solnou jeskyni si užijete ve Vodním světě Kolín. Příjemný bazén s wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v parku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách! Místními i návštěvníky z širokého okolí je vyhledáván příbramský Aquapark – kromě plaveckého bazénu nabízí bazénky s vířivkami, dva tobogány Black Out a Turbo i nově zmodernizovanou saunu a parní lázně s ochlazovacím bazénkem a odpočívárnou.
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Jízdy historického motoráčku na Zubačce

28. 6.
Jízdy historického motoráčku na Zubačce

Chcete poznat Zubačku poklidněji bez velkého množství lidí a přitom se svézt historickým vlakem? Přijďte se svézt historickým motoráčkem na Zubačce!

Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

1. 6.29. 9.
Komentovaná krmení a setkání v Zoo Praha

Navštivte zvířata tehdy, kdy jsou nejaktivnější, a odhalte zajímavosti z jejich života. Setkání s oblíbenými zvířaty doplněná poutavým vyprávěním se konají po celý den. Od března do května probíhají komentovaná krmení a setkání pouze o víkendech a svátcích, od června do srpna denně.

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR Zážitky

iQlandia Liberec – největší science centrum v ČR

Unikátní vědecko-zábavní centrum s planetáriem. Čeká zde na vás 11 expozic a přes 400 interaktivních exponátů i planetárium s rozlišením 4K! V ceně vstupenky do expozic je i oblíbená science show a populární badatelské aktivity.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně Zážitky

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami Lázně a wellness

Aquapark Příbram – plavecký a venkovní bazén v Příbrami

Areál Aquaparku se nachází v centru města. Zařízení Aquaparku je předurčeno k poskytnutí aktivního odpočinku návštěvníků, k relaxaci sil, ke sportovní činnosti oddílů plavání, k výuce plavání pro předškolní a školou povinné děti.

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky Letní sporty

Vodní svět Kolín – užijte si zábavu v rychlém proudu trojskluzavky

Zrekonstruovaný areál aquaparku je pro vás otevřen 361 dní v roce. Osedlejte si jedinečný 32metrový rychlý vodní proud trojskluzavky, který nikde jinde ve vnitřním areálu v České republice nenajdete.

Aquapark Slaný Lázně a wellness

Aquapark Slaný

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách!

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji Lázně a wellness

Tipsport laguna Beroun – plavání i relaxace ve Vodním ráji

Aquapark Beroun nabízí, jak ryze sportovní vyžití plavcům v 25 m plaveckém bazénu, tak relaxaci v relaxačních bazénech s lehátky a sezónní opalovací terasou, či společensko-zábavné vyžití na skluzavkových atrakcích se 2 tobogány.

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy Zimní sporty

Skiareál Chotouň – lyžování u Prahy

Areál nabízí všem lyžařům a snowboardistům možnost provozování svého oblíbeného sportu, aniž by museli cestovat daleko do hor. V areálu jsou k dispozici tři vleky. Dva paralelní vleky typu Poma s teleskopickými unašeči (délka 300 a 280 m, převýšení 50 m) a malý dětský vlek (délka 120 m).

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy Zimní sporty

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Městský bazén Mladá Boleslav Štěpánka Lázně a wellness

Městský bazén Mladá Boleslav Štěpánka

Městský bazén s restaurací, wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v příjemném prostředí parku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

Ledopád v bývalém lomu Štěnice u Hamrů nad Sázavou Příroda

Ledopád v bývalém lomu Štěnice u Hamrů nad Sázavou

V zimě se vypravte za ledovou krásou do bývalého kamenolomu Štěnice nedaleko Hamrů nad Sázavou.

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada Příroda

Zoopark Zájezd – rodinná zoologická zahrada

Zoopark Zájezd je malá zoo s rodinnou atmosférou ve stejnojmenné obci. Uvidíte zde na 100 druhů zvířat včetně mnoha unikátních. Za zmínku stojí lemuři, drápkaté opice, surikaty, velbloudi, obří králíci, veverky a největší kolekce chameleonů ve světových zoo. Nechybí dětské hřiště a občerstvení.

Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice – Smržovka Zimní sporty

Přírodní sáňkařská dráha Černá Studnice – Smržovka

Na čtyřkilometrovou přírodní sáňkařskou dráhu se můžete vydat v Jizerských horách. Vede lesy a po obecních cestách od rozhledny Černá Studnice až dolů do Smržovky.

Další aktuality

Nejnavštěvovanější turistické cíle 2023 podle kategorií – zoologické zahrady, technické památky, koupání a další

Několik zoologických zahrad (v Praze, Zlíně, Plzni, Ostravě, Olomouci a Safari park Dvoře Králové), lanová dráha na Petřín, Dolní oblast Vítkovice v Ostravě, AquaPalace v pražských Čestlicích, Pražský hrad a další hrady a zámky. Desítky turistických cílů, které lidé v roce 2023 nejvíc navštěvovali v různých kategoriích. Přehled míst, o která měli cestovatelé největší zájem, na základě údajů z krajských a oblastních organizací destinačního managementu zpracoval Institut turismu České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.
22. červen 2024 9:48
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Zážitková doprava

Víte, že Petřínská lanovka byla vlastně druhou pražskou lanovkou, její předchůdkyně vozila cestující na pražskou Letnou. Lanovka na nejvyšší pražský kopec byla postavena byla v roce 1891 a původně měřila 383 metrů, v roce 1932 byla přestavěna na elektrický pohon a prodloužena na současných 511 metrů. Jízda lanovkou po trase Újezd – Nebozízek – Petřín poskytuje netradiční výhled na město i Pražský hrad. Lanovka je součástí systému pražské integrované dopravy a platí na ni všechny jízdenky MHD. Její oblíbenost mezi Pražany i turisty je opravdu značná. Výhled z Petřína je totiž opravdu nádherný, poskytuje výhled na pražské panorama a poblíž horní stanice je možné navštívit kromě rozhledny Petřín také Bludiště, Štefánikovu hvězdárnu, barokní kostel sv. Vavřince, Hladovou zeď a projít se lze i do zahrady Kinských.
22. červen 2024 9:43
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Ostatní turistické cíle

Jaké jsou nejoblíbenější ostatní turistické cíle v Česku? Jaká místa vás v loňském roce nejvíce zajímala? Nabídka je pozoruhodně různorodá... Najdete mezi nimi vyhlídková místa, krásné přírodní oblasti, zážitkové areály pro děti, technické unikáty, interaktivní muzea či lidovou architekturu. Vítězství v této kategorii putuje do Prahy pro Staroměstskou radnici.
22. červen 2024 9:40
Zážitky

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Zábavní turistické cíle

V kategorii Zábavní turistické cíle obsadily AquaPalace Praha v Čestlicích a Aqualand Moravia v Pasohlávkách čelní místa. Mezi nejnavštěvovanější zábavní turistické cíle se s přehledem zařadily i stezky v korunách stromů a v oblacích, bludiště na Petříně, Sky Bridge 721 na Dolní Moravě a Park Mirakulum v Milovicích.
22. červen 2024 9:13
Zážitky

Novinky turistické sezóny 2024: nové expozice, zpřístupněné památky a zážitky z celé České republiky

Turistická sezóna 2024 přinese milovníkům památek, muzeí, zábavných expozic, ale i cestovatelům hledajícím pěkné ubytování spoustu novinek. Portál Kudy z nudy vám proto přináší přehled všech možných zajímavostí pro letošní rok, které by vám rozhodně neměly uniknout. Pravda, některá místa se otevřou v průběhu roku, takže si na ně musíte ještě chvíli počkat, ale na dalších místech už mají otevřeno a rádi vás přivítají. Naplánujte si pěkné výlety a užijte si zajímavou dovolenou v Česku!
22. červen 2024 8:00
Zážitky

České značky: Rudolf Jelínek, slivovice a ovocné destiláty z Vizovic

Na Valašsku a ve Vizovicích zná jméno Rudolf Jelínek téměř každý. Historie vizovické palírny, která je dnes největším světovým výrobcem ovocných destilátů, navazuje na tradice staré stovky let. Není divu, ovocným stromům a zejména švestkám se na východní Moravě dařilo už ve středověku.
21. červen 2024 8:35
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (22.6. – 23.6.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: 17. Maloúpský jarmark 2024, 9. narozeniny Zoo Tábor, Slavnost královny Johanky 2024, Starodávný jarmark v Litomyšli 2024, Domácnost paní mlynářky v Hoslovicích. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
21. červen 2024 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (22.6. – 23.6.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Keramické trhy v Heřmanově Městci, Cyklo Maštale 2024, Starodávný jarmark v Litomyšli 2024, Přelet pivních píp – festival malých pivovarů pod Kunětickou horou 2024, Oslavy 10. výročí Muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
21. červen 2024 7:00
Zážitky