ÚvodAktualityVýlety pro samotáře na Královéhradecku: tiché a klidné kouty Kladského pomezí
Výlety pro samotáře, Kudy z nudy, Kladské pomezí
Příroda

Výlety pro samotáře na Královéhradecku: tiché a klidné kouty Kladského pomezí

Pestrá kopcovitá krajina u polských hranic nenabízí jen notoricky známá skalní města Adršpach a Broumovské stěny. Najdete zde tiché kouty nádherných přírodních scenérií, kde se budete toulat zapomenutými obchodními stezkami, bludišti skal i nejedním romantickým údolím. Na své si přijdou i obdivovatelé zámeckých interiérů a do svých expozic zvou také muzea či hraniční pevnosti.

Toulky v Jestřebích horách

jestřebí horyZnáte Jestřebí hory? Zalesněný, asi 19 km dlouhý hřeben, probíhá ve směru od východu k západu mezi údolím Metuje u Hronova a údolím Petříkovického potoka. Nejvyšší vrchol Žaltman nabízí nádherný pohled do širokého okolí. K nejkrásnějším trasám patří hřebenovka Panská cesta, která vede z Odolova (Hospoda U Lotranda) na Paseky (občerstvení Jestřebí bouda neboli Řehačka a chata Čepelka) v celé délce Jestřebích hory. Trasa měří asi 12 km a není příliš náročná.

Kryštofovy kamenyÚzemí se vyznačuje jedinečným přírodním bohatstvím, historickými a kulturními památkami i místy dalekých rozhledů. Hustě zalesněný hřeben Jestřebích hory obklopují Krkonoše, Vraní hory, Adršpašsko-teplické skály, Soví a Javoří hory, Broumovské stěny, stolové hory Bor a Hejšovina a Orlické hory. Dohlédnout lze však i na Zvičinu, Trosky, Ještěd a přes vodní nádrž Rozkoš až do oblasti okolo Hradce Králové. K přírodním raritám patří Kryštofovy kameny u Odolova. Odborně se nazývají araukarity – zkamenělé dřevo z období prvohor. Jedná se o prokřemenělé zbytky kmenů kordaitů, což byly dnes již vyhynulé mohutné stromy, rostoucí zpravidla v bažinách (patří k rostlinám, z nichž se později vytvořilo uhlí) či primitivních jehličnanů.

Po délce celého hřebenu Jestřebích hor se táhne obranná linie bunkrů z období II. světové války. K vidění je celá řada menších pěchotních srubů, z nichž některé jsou rekonstruovány.
 

Skalní města, kde budete sami

OstašZatímco v Adršpašsko-Teplických skalách bývá doslova hlava na hlavě (pozor, do skal je v létě nutné mít rezervaci), ostatní skalní města Kladského pomezí stojí stranou zájmu turistů, a přitom se jedná o skalní labyrinty s mnoha krásným a unikátními geologickými útvary. Například skalní město Ostaš nedaleko Žďáru nad Metují. Skalní partie Ostaše zpřístupňují dvě turistické stezky vedoucí Horním a Dolním labyrintem. V době válek se mezi tyto skalní útvary chodili ukrývat lidé z okolí, jak dokládá pojmenování 30 metrů dlouhé pukliny ve skále Sluj českých bratří. Po cestě vás jistě zaujme i Čertovo auto, Medvědi nebo Výří brána. Po projití skalním bludištěm se ocitnete na vrcholu hory, kde se nachází Frýdlanská a Krtičkova vyhlídka, ze kterých se vám při příznivém počasí naskytne krásný výhled na Krkonoše a Broumovské stěny.
 
BerounskoKočičí skály najdete na zelené značce pod Ostašem. V 18. století se zde hojně vyskytovaly kočky divoké, podle nichž dostal celý komplex skalních útvarů své pojmenování. Oproti Ostaši mají Kočičí skály menší plošnou rozlohu a nižší nadmořskou výšku, přesto zde naleznete množství pískovcových skalních útvarů (skalní věže, pilíře a hřbítky) a také i pseudokrasové jeskyně. Skalní městečko se vytvořilo na úzké, ale poměrně dlouhé plošině, zvané Kocouří hřbet. Největším masívem Kočičích skal je skalní útvar Kočičí hrádek skrývající ve svém nitru romantickou soustavu průchodných chodbiček, průlezů, jeskyněk, průchodů, a puklin.
 
broumovskoNa hřebeni Broumovských stěn nad osadou Slavný se nacházejí pozoruhodné skalní útvary označované jako kamenné nebo skalní hřiby, které vznikly v důsledku erozního působení na různé vrstvy pískovce s různou odolností vůči vnějším podmínkám (voda, vlhkost, silnější kolísání teplot kolem bodu mrazu v přízemních vrstvách vzduchu apod.) Na měkčí noze tedy vyrůstá pevnější klobouk. Nejbližší přístup ke hřibům je z osady Slavný po žluté turistické značce na rozcestí nad Slavným a dále po červené (celkem cca 1,5 km). Ačkoliv za vidění stojí jistě všechny hřiby, ty nejkrásnější se ukrývají mimo značené trasy v lesích.
 
jiráskovy skályVíte, kde hledat Jiráskovy skály? Překvapivě jsou (poněkud neznámou) součástí Adršpašsko-Teplických skal a nachází se nedaleko Teplic nad Metují. Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu.

Nejvyšší vrchol Broumovských stěn, Božanovský Špičák, měří 773 m. Cesta k němu vede skalním bludištěm se zajímavými útvary, které lidé překřtily mnoha jmény ze zvířecí říše, proto se těmto skalám někdy přezdívá „Kamenná Zoo“. Ve skalním městem pod Špičákem najdete ještě například kočku, varana i kačenku či kamenného koníčka. Pěší okružní trasa ze Slavného na Božanovský Špičák měří 10 km.


Krásné výlety podél řek a říček

Metuje, PekloNejkrásnější procházky okolo šumějících řek a říček najdete u Nového Města nad Metují. Například v blízkosti Bohdašínského potoka se nachází Klopotovské údolí, při jehož začátku objevíte obůrky s ochočenou lesní zvěří. Dětem se budou líbit interaktivní prvky, na kterých si vyzkouší, jak daleko oproti zvířátkům doskočí, porovnají různé druhy dřeva a přesvědčí se, že les je vlastně takovým velkým zvířecím sídlištěm.
 
Údolím Olešenky prochází od Nového Hrádku do Nového Města nad Metují červeně značená Jiráskova cesta. Až do Pekla, na soutok s Metují cesta měří asi 5,5 km. Jedná se i příjemnou procházku okolo říčky Olešenky, údolím schovaným v lese a obklopeným mnoha menšími skalkami. Z velké části cestou prochází i cyklostrasa 4035.

říčka OlešenkaNa soutoku Olešenky a Metuje se nachází další fenomén zdejší oblasti – údolí Peklo. Malebný kaňon je oblíbeným výletním místem už od 19. století, a i dnes z něj vede řada cyklo-turistických cest. Mnozí turisté rádi využijí pohostinnost Bartoňovy útulny, stylové výletní restaurace, kterou navrhl počátkem 20. století proslulý architekt Dušan Jurkovič. Turistická žlutá značka pak vede podél bystré řeky, mezi strmými svahy s bukovými lesy a četnými skalisky a balvany, až do Nového Města (cca 7 km). Na jaře, na podzim nebo po deštích bývá tento úsek oblíbený také mezi vodáky, kteří si užívají zdejší „pekelné“ peřeje.

Libchyňské údolí vytváří Libchyňský potok, pramenící nad Mezilesím v nadmořské výšce okolo 520 metrů a po zhruba 7 kilometrech toku ústící zleva do Metuje poblíž Rezeckého mostu v Novéhm Městě nad Metují. Malebným lesnatým údolíčkem nás provede zelená turistická značka, vedoucí chvílemi po levém, chvílemi po pravém břehu. Asi pětkrát je třeba přejít koryto potoka po dřevěných lávkách.
 

Hrady a zámky Kladského pomezí

kladské pomezí zámek nové městoMilovníci památek mohou v Kladském pomezí objevovat řadu zámků. Sídlem rodu Bartoňů z Dobenína je již od roku 1908 zámek v Novém Městě nad Metují. Kromě dvou prohlídkových okruhů nabízí zámek krásnou procházku zámeckým parkem. Zámecká zahrada i zámecká budova byly naposledy stavebně upraveny arch. Dušanem Jurkovičem v letech 1909–1915.
 
Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex má celkem 5 nádvoří a nabízí zajímavou atmosféru. K vidění jsou tři samostatné prohlídkové okruhy. Současně se u zámku nachází také největší medvědinec v Čechách, kde v současné době bydlí medvědi Ludvík a Dáša.
 
zámek RatibořiceEmpírový zámek Ratibořice je znám především jako letní sídlo Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské. Nenápadné venkovské sídlo posloužilo v době napoleonských válek jako místo k setkání politiků a státníků, jehož výsledkem bylo uspořádání Evropy na několik desetiletí.
 
Jedním z nejstarších historických sídel ve východních Čechách je hrad Vízmburk, někdy označován jako české Pompeje. Jednalo se o velmi mocný hrad, kvalitou rovný královským hradům, který patřil k nejstarším sídlům ve východních Čechách. Jeho sousedi ze Slezska i Lužice se hradu natolik obávali, že ho od majitelů odkoupili a raději nechali zbořit.
 

Muzea, pevnosti a další zajímavá místa

zámek ratibořiceNávštěvou muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují se dozvíte o historii, ale také i současnosti této jedinečné hračky. Historie výroby hraček zde se datuje od roku 1920, kdy pan Jaroslav Vancl založil firmu Inventor, která vyráběla stejnojmennou stavebnici. Uvidíte zde největší postavenou stavbu z této stavebnice "Ocelové Město" stavitele Jiřího Mládka inspirovaný stejnojmenným románem Julia Verna. Dále je v Muzeu postavené velké kolejiště Merkur "O" v měřítku 1:45 nebo Petřínská rozhledna a jiné zajímavé stavby. Připraven je také prostor pro vaši tvorbu – zapojíte svoji fantazii a budete si moci sestavit vlastní stroj!

Muzeum Božena NěmcováModerní expozice o Boženě Němcové v České Skalici pochází z roku 2020. Určitě vás zde zaujmou památky na slavnou spisovatelku – nábytek, obrazy, několik kusů skla a porcelánu, její osobní věci – například vějíř ze Slovanského bálu ve Vídni, malé zápisníčky, do kterých si dělala poznámky ze svých cest, nebo duhové skleněné těžítko. Muzeum připravilo také instalaci pokoje, jak mohl vypadat v době biedermeieru. Je tam vystaveno dobové sklo a porcelán z muzejních sbírek, včetně renovovaných dámských šatů, které se v té době nosily. Ve vitrínách jsou k vidění různá vydání Babičky a také knížky pohádek a povídek od Boženy Němcové. V posledních dvou sálech najdete filmografii a odraz díla Boženy Němcové a její korespondence v divadle, poezii, próze a hudbě.

DobrošovDělostřelecká tvrz Dobrošov prošla velkou rekonstrukcí (od května 2018 do května 2022). Oproti minulosti se objekt zvětšil zhruba na trojnásobek původní velikosti. Přibyl velký promítací sál a také moderní audiovizuální expozice. Na Dobrošově vzniknulo i nové návštěvnické centrum, které turistům poskytuje občerstvení, sociální zázemí a k dispozici je také přednáškový sál. Dobrošovská pevnost se začala stavět v září 1937, aby společně s dalším pohraničním opevněním chránila republiku proti nacistickému Německu. Do uzavření Mnichovské dohody o odstoupení pohraničních území Československa Německu v září 1938 ale pevnost nebyla dokončena.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco Památky

Zámek Nové Město nad Metují – autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Bartoňova útulna v Pekle – stylová chata podle Dušana Jurkoviče Ubytování

Bartoňova útulna v Pekle – stylová chata podle Dušana Jurkoviče

Bartoňova útulna se nachází v romantickém údolí Peklo nedaleko Nového Města nad Metují. Turistická chata byla na soutoku Metuje a Olešenky postavena v roce 1912 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče.

Klopotovské údolí – obůrky s ochočenou lesní zvěří Příroda

Klopotovské údolí – obůrky s ochočenou lesní zvěří

Klopotovské údolí u Nového Města nad Metují leží na žluté turistické značce v blízkosti Bohdašínského potoka. Najdete v něm nádhernou přírodu, ale největší atrakcí jsou obůrky s ochočenou lesní zvěří.

Přírodní rezervace Křížový vrch a zříceniny poutního kostela na Kopečku Příroda

Přírodní rezervace Křížový vrch a zříceniny poutního kostela na Kopečku

Přírodní rezervace Křížový vrch (667 m) se nachází u obce Adršpach naproti Adršpašským skalám. Na zalesněný skalnatý vrchol vede strmá křížová cesta s biblickými výjevy, které jsou na litinových tabulích vsazeny do skal.

Skalní město Ostaš u Police nad Metují Příroda

Skalní město Ostaš u Police nad Metují

Stolová hora Ostaš z kvádrových pískovců a skalními útvary je dominantou Polické kotliny. Leží v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko nedaleko Adršpašsko-teplických skal. Skalní město Ostaše se skládá ze dvou menších skalních měst zvaných Horní a Dolní labyrint.

Metuje – svižný průjezd Peklem Letní sporty

Metuje – svižný průjezd Peklem

Metuje nabízí několik zajímavých tras po celý rok. Nevšední zážitek slibují jak peřeje v Pekle, tak spodní úsek Metuje s průjezdem Nového Města, kde z lodi uvidíte novoměstský zámek, pod kterým přímo projedete i pěknou přírodu v klidném a tichém údolí bez civilizace.

Hrad Vízmburk – podkrkonošské Pompeje Památky

Hrad Vízmburk – podkrkonošské Pompeje

Babiččino údolí v Kladském pomezí, to nejsou jen zámek Ratibořice a Staré bělidlo. Pokud se vydáte proti proudu řeky Úpy, narazíte na zříceninu hradu Vízmburk nazývanou také Východočeské Pompeje. V 70. letech 20. století byl znovuobjeven při archeologickém výzkumu.

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí Památky

Zámek Ratibořice v Babiččině údolí

Seznámit se s dobou Petra Birona, vévody Kuronského, a jeho dcery Kateřiny Vilemíny, vévodkyně Zaháňské, nejznámější postavy spojené s historií zámku v Ratibořicích, je možné nejen při prohlídce samotného zámku, ale především při návštěvě některé z akcí konaných v areálu zámku a v Babiččině údolí.

Merkur v Polici nad Metují – muzeum a výroba originální kovové stavebnice Kultura

Merkur v Polici nad Metují – muzeum a výroba originální kovové stavebnice

Navštivte jedinečné muzeum, které mapuje historii a současnost nejznámější české hračky – stavebnice Merkur. V Muzeu jsou k vidění nejstarší stavebnice z roku 1920. Přijďte a pohrajte si!

Peklo – romantické údolí při soutoku řeky Metuje a Olešenky Příroda

Peklo – romantické údolí při soutoku řeky Metuje a Olešenky

Údolí Peklo je romantické údolí při soutoku Metuje s Olešenkou mezi Novým Městem nad Metují a Náchodem. Cestou se můžete zastavit na některé z čertovských specialit ve stylové Bartoňově útulně, kterou navrhl známý architekt Dušan Jurkovič.

Zámek Náchod – perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem Památky

Zámek Náchod – perla na hranici mezi Českou republikou a Polskem

Zámek Náchod uvidíte již z dálky při příjezdu do města. Zámecký komplex v Náchodě tvoří celkem pět nádvoří a několik hlavních budov, jež byly k zámku přistavovány v průběhu století. K vidění jsou celkem tři samostatné prohlídkové okruhy týkajících se historie zámku.

Slavenské hřiby na hřebeni Broumovských stěn Příroda

Slavenské hřiby na hřebeni Broumovských stěn

Slavenské hřiby nacházející se na hřebeni Broumovských stěn, podcelku Broumovské vrchoviny jsou považovány za nejdokonaleji vyvinuté skalní hřiby v České republice.

Kočičí hrádek v Kočičích skalách Příroda

Kočičí hrádek v Kočičích skalách

Menší skalní město vytvořené kvádrovými pískovci tvoří tzv. Dolní labyrint vrchu Ostaš. V 18. století se zde hojně vyskytovaly kočky divoké, podle nichž dostal celý komplex skalních útvarů své pojmenování.

Božanovský Špičák – nejvyšší bod Broumovských stěn Příroda

Božanovský Špičák – nejvyšší bod Broumovských stěn

Nejvyšší vrchol Broumovských stěn měří 773 m. Cesta k němu vede skalním bludištěm se zajímavými útvary, které lidé překřtili mnoha jmény ze zvířecí říše, proto se těmto skalám někdy přezdívá „Kamenná Zoo“.

Kryštofovy kameny u Odolova – zkamenělé stromy v Jestřebích horách Příroda

Kryštofovy kameny u Odolova – zkamenělé stromy v Jestřebích horách

Kryštofovy kameny najdete asi jeden kilometr jihovýchodně od Odolova při zelené turistické značce. Jsou známé také pod názvem Kryštofova skála. Jedná se o dva zkamenělé stromy prostoupené slepenci.

Kovářova rokle v Broumovských stěnách Příroda

Kovářova rokle v Broumovských stěnách

Kovářova rokle je jedním z nejhlubších a nejhezčích kaňonů Broumovských stěn. Roklí vede stezka kolmo k hlavnímu hřebenu Broumovských stěn, kde se napojuje na frekventovanou hřebenovku.

Lesní stezka Obůrka Klopotov Příroda

Lesní stezka Obůrka Klopotov

Nově otevřená naučná stezka Obůrka Klopotov v údolí nedaleko historického centra v Novém Městě nad Metují nabízí dětem dobrodružství s jelenem Matějem.

Jestřebí hory Příroda

Jestřebí hory

Jestřebí hory, součást Žacléřské vrchoviny, jsou většinou zalesněný asi 19 km dlouhý hřeben. Probíhá ve směru od východu k západu mezi údolím Metuje u Hronova a údolím Petříkovického potoka. Nejvyšší vrchol Žaltman se stejnojmennou rozhlednou nabízí nádherný pohled do širokého okolí.

Starozámecký vrch u Adršpachu Příroda

Starozámecký vrch u Adršpachu

Na Starozámeckém vrchu (681 m.n.m.), v západním cípu skal, stojí zřícenina hradu Adršpach. Z vyhlídky na skalním ostrohu se otevírá velkolepý výhled na skalní město. Na hradiště vedou dvě cesty – první je turistická cesta od Adršpachu, druhá zvaná Jezdecká je širší a obtáčí Starozámecký vrch zprava.

Jiráskovy skály u Teplic nad Metují Příroda

Jiráskovy skály u Teplic nad Metují

Skalní útvary Jiráskovy skály jsou součástí Adršpašsko-teplických skal a leží nedaleko Teplic nad Metují. Skály získaly název podle osady a zříceniny hradu Skály, kam Alois Jirásek umístil děj svého stejnojmenného románu.

Další aktuality

Bílá věž slaví již 10. výročí od rekonstrukce

Objevte kouzlo Hradce Králové z výšky! Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města a z jejích ochozů se otevírá jedinečný pohled nejen na Hradec, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Když mezi lety 1574 a 1581 Bílá věž na západním okraji Velkého náměstí v Hradci Králové vyrůstala, tehdejší architekti možná ani nedoufali, že by mohla stát i o více než 450 let později. Oslava jubilea Bílé věže se chystá na pátek 23. května 2025. Připravte se na výjimečný program, který si rozhodně nesmíte nechat ujít!
19. květen 2025 14:00
Zážitky, Královéhradecký kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Královéhradecký kraj

Málo navštěvovaná a přesto úchvatná místa nabízí i Královéhradecký kraj. Objevte historii lyžování v muzeu v Dolní Branné, jedinečný zážitek ze setkání se současným výtvarným uměním v EPO1 v Trutnově, prehistorii v Paleoparku Balka v Nové pace a v Museu bednářství Jaroslava Tománka poznejte stará řemesla. Vydejte se na výlet na hrad Pecka, na rozhlednu na Feistově kopci i rozhlednu Šibeník u Nového Hrádku anebo zavítejte do Rychnova nad Kněžnou, kam Karel Poláček umístil děj své knížky Bylo nás pět. Prohlédněte si Poláčkův památník i sochu pěti malých dobrodruhů!
18. květen 2025 9:06
Kultura, Královéhradecký kraj

Krkonoše, Broumovsko nebo Orlické hory: poznejte 7 oblastí Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj je rozdělen na celkem 7 turistických oblastí. Některé jsou notoricky známé, jiné je třeba objevit. Patří sem Krkonoše, Podkrkonoší, Český ráj, Hradecko, Kladské pomezí, Broumovsko a Orlické hory a Podorlicko. Každá z těchto oblastí nabízí mnoho zážitků, památek a přírodních krás, kam se jet podívat a odpočinout si. Kudy z nudy vám představí sedm atraktivních míst – za každou oblast jednu, která rozhodně stojí za návštěvu!
16. květen 2025 16:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Krkonošskému národnímu parku je 62 let

Krkonošský národní park letos slaví 62 let od svého vyhlášení. Dne 17. května 1963 byla završena snaha generací odborníků a vědeckých institucí o vyhlášení Krkonoš národním parkem. Tenko krok logicky navazoval na vyhlášení Karkonoskiego Parku Narodowego na polské straně hor, které nastalo o čtyři roky dříve (1959). Při příležitosti 62. výročí založení Krkonošského národního parku si také připomeňme, že je to 31 let, co lesy na území Krkonoš přešly od státního podniku Lesy České republiky pod správu Správy KRNAP.
16. květen 2025 8:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Ve Dvoře Králové je již otevřeno safari i pro osobní automobily!

Safari Park ve Dvoře Králové otevírá své brány tradičně od května. Bývají tak otevřeny venkovní výběhy, včetně těch ve stylu safari, kde se návštěvníci pohybují vlastním autem. Letošní sezónu přibrzdilo opatření proti šíření slintavky a kulhavky – safari je ale nyní otevřeno a lze jej navštívit safaribusem, truckem a od 15. května 2025 i vlastním autem. Vstupenku do Safari Parku je možné zakoupit předem on-line, nebo na pokladně; jízdenku pro jízdu po safari vlastním vozem si musíte opatřit předem on-line. Parkování je pro návštěvníky Safari Parku zdarma.
15. květen 2025 10:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Krkonošské louky procházejí omlazením

Vzácné druhy krkonošské květeny se pomalu probouzejí po zimním odpočinku. S příchodem jara a probouzením luk ze zimního spánku se na krkonošských loukách opět můžete potkávat s terénními pracovníky Správy Krkonošského národního parku, s tzv. pracovní skupinou. Jejich nepostradatelná činnost je klíčová pro podporu hospodaření a vede k zachování biodiverzity a charakteristického rázu krkonošských luk.
12. květen 2025 8:51
Příroda, Královéhradecký kraj

Pokořte naše nejvyšší hory: Vydejte se do Krkonoš zdolat zdejší tisícovky!

Plánujete si aktivní dovolenou na horách anebo před sebou máte volný den, který chcete strávit v pohybu? Co si dát pořádně do těla a zdolat naše nejvyšší hory? Krkonoše ukrývají spoustu krásných míst a kromě těch často frekventovaných zde objevíte i taková, kde budete téměř nebo úplně sami. Inspirujte se našimi tipy a užijte si den v horském terénu. Zavedeme vás na nejvyšší vrcholová místa republiky, kam vedou turistické stezky. Trekové hole a pití si nezapomeňte s sebou!
6. květen 2025 15:00
Příroda, Královéhradecký kraj

Květen je na Stezce korunami stromů v Krkonoších věnován řemeslům, sportu i pěstounům

Chystáte se během krásných květnových dnů někam do přírody na rodinný výlet? Jedním z tipů kam vyrazit na státní svátek či prodloužený květnový víkend 8. až 11. 5. 2025 je krkonošská Stezka korunami stromů v Janských Lázních. Na své si přijdou milovníci řemesel, sportu i dravých ptáků. Speciální den je pak připraven i pro rodiny pěstounů.
6. květen 2025 12:00
Příroda, Královéhradecký kraj