ÚvodVýletyCesty poznání

Výlety Praha

Dychtíte po nových informacích a rádi navštěvujete dříve nepoznaná místa? Vydejte se na cesty poznání, které naplní vaši touhu po objevování. Tyhle výlety budou bavit celou rodinu a rázem se z vás stanou zkušení cestovatelé. Poznávejte neznámá města regionu Praha a jejich kulturní bohatství, obdivujte díla známých architektů i neuvěřitelné přírodní úkazy. Čekají na vás desítky tipů na výlety do rušných měst i mimo civilizaci. Vyberte si, kam se chcete podívat a naplánujte si výlet na víkend nebo volné odpoledne.

Po pražských stopách velkých barokních skvostů architekta Kaňky

František Maxmilián Kaňka (1674–1766) byl jedním z nejznámějších český barokní architektů. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat na stavby, které nesou jeho rukopis – a připravte se na pořádnou jízdu, protože pracovní tempo pana Kaňky bylo zdrcující.
Cesty poznání
Praha, Praha

Po stopách šlechtických rodů: pražské paláce rodu Nosticů a Stavovské divadlo

Stavovské divadlo v Praze je jednou z nejkrásnějších historických divadelních staveb v Evropě. I když je jeho historie nerozlučně spojená především s Wolfgangem Amadeem Mozartem a světovou premiérou opery Don Giovanni, žádné divadlo by neexistovalo bez šlechtického rodu Nosticů. Vypravte se s Kudy z nudy nejenom do hraběcího Nosticova divadla, ale také do pražských Nostických paláců.
Cesty poznání
Ze Stavovského divadla do Nostického paláce Na příkopech, Praha

Kubistická procházka Prahou

V pražské architektuře má unikátní zastoupení kubismus, umělecký sloh, který se především uplatnil v sochařství a malířství. Skvostem mezi pražskými kubistickými domy je Dům U Černé Matky Boží na nároží Celetné ulice a Ovocného trhu, dílo architekta Josefa Gočára z let 1911–1912.
Cesty poznání
Praha kubistická, Praha

Krok za krokem Prahou s Františkem Křižíkem

Slavný elektrotechnik a vynálezce František Křižík, zvaný český Edison, zanechal v Česku celou řadu stop. Stál u prvního osvětlení městských ulic v Písku, v Jindřichově Hradci a v dalších městech, s jeho jménem jsou spojeny i tramvaje, elektrárny či první elektrifikovaná trať z Tábora do Bechyně.
Cesty poznání
Praha 8 - Karlín, Praha

Procházka nejen za nejkrásnějšími barokními chrámy v Praze

Pražské baroko by nemělo svůj skvělý zvuk a pověst bez otce a syna Dienzenhoferových. Kryštof Dienzenhofer (1655–1722) přišel do českých zemí z Bavorska. Začínal jako pevnostní stavitel, postupně mu byly svěřovány přestavby kostelů, klášterů, kaplí a domů. Často pracoval společně se synem Kiliánem Ignácem (1689–1751), případně syn dokončoval práce, které otec zahájil.
Cesty poznání
Praha, Vyšehrad, Praha

Pražský orloj aneb prohlédněte si apoštoly zblízka!

Jak se blíží celá hodina, Staroměstské náměstí se zaplní k prasknutí. Turisti doslova ze všech koutů světa natahují hlavy, aby spatřili tu slavnou podívanou: kostlivec tahá za provaz, kohout kokrhá a apoštolové se procházejí kolem oken jako by se nechumelilo – však to dělají přes 600 let, tak jakápak tréma před diváky!
Cesty poznání
Praha - Orloj, Praha