ÚvodVýlety

Výlety Praha

Praha nabízí nepřeberné množství zajímavých míst pro vaše výlety. Milovníky historie zaujmou kulturní památky, moderní stavby i bohatá městská architektura. Na své si přijdou i ti, kteří rušná místa rádi vymění za klidný pobyt v parku nebo romantickou procházku u řeky. Rodiny s dětmi si užijí návštěvu ZOO nebo aquaparku a pro aktivní sportovce jsou tu stezky pro kola i kolečkové brusle. Jedině u nás najdete komplexní nabídku všech zajímavých akcí. Všechny kulturní události máte díky Kudy z nudy jako na dlani.

Po pražských stopách velkých barokních skvostů architekta Kaňky

František Maxmilián Kaňka (1674–1766) byl jedním z nejznámějších český barokní architektů. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat na stavby, které nesou jeho rukopis – a připravte se na pořádnou jízdu, protože pracovní tempo pana Kaňky bylo zdrcující.
Cesty poznání
Praha, Praha

Z Prahy všemi směry: poznejte Dubeč a přírodní park Říčanka

Venku je krásně a nechce se vám sedět doma? Pokud vás zároveň neláká představa, že byste měli trávit několik hodin v autobuse, vlaku nebo za volantem, vyzkoušejte Kudy z nudy a naše tipy na krátké výlety. Tentokrát se vydáme doslova na „zápraží“, jak se lidově říká okraji Prahy, a to do Dubče a přírodního parku Říčanka.
Pěšky po Česku
výlet do Dubče a okolí, Praha

Po stopách šlechtických rodů: pražské paláce rodu Nosticů a Stavovské divadlo

Stavovské divadlo v Praze je jednou z nejkrásnějších historických divadelních staveb v Evropě. I když je jeho historie nerozlučně spojená především s Wolfgangem Amadeem Mozartem a světovou premiérou opery Don Giovanni, žádné divadlo by neexistovalo bez šlechtického rodu Nosticů. Vypravte se s Kudy z nudy nejenom do hraběcího Nosticova divadla, ale také do pražských Nostických paláců.
Cesty poznání
Ze Stavovského divadla do Nostického paláce Na příkopech, Praha

S osobností na procházku: Prahou po místech, kudy chodil Franz Kafka

Franz Kafka (1883–1924), německy píšící pražský spisovatel a autor románů Proces, Zámek a Nezvěstný, patří k nejvýznamnějším osobnostem světové literatury 20. století. Pojďte se projít po místech, která Kafku inspirovala k mnoha povídkám i románům, spletí uliček historického centra i pitoreskních zákoutí, kde tento spisovatel žil a psal.
Výlety s příběhem
S Kafkou Prahou, Praha

Dovolená s dětmi – Praha – 5denní program

Praha je považovaná za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Přezdívá se jí srdce Evropy, matka měst, zlaté a stověžaté město (i když popravdě těch věží je mnohonásobně víc) a dospělým i dětem nabízí nespočet atrakcí. Řadu z nich navštívíme společně, na další určitě narazíte cestou.
Výlety pro děti
Praha pro rodiny s dětmi, Praha

Kubistická procházka Prahou

V pražské architektuře má unikátní zastoupení kubismus, umělecký sloh, který se především uplatnil v sochařství a malířství. Skvostem mezi pražskými kubistickými domy je Dům U Černé Matky Boží na nároží Celetné ulice a Ovocného trhu, dílo architekta Josefa Gočára z let 1911–1912.
Cesty poznání
Praha kubistická, Praha