Česko je známé především svým ležákem, který je opravdu vyhlášený.
Česká pivní scéna zažila v posledních dvaceti letech neskutečný boom a rozšířila se i do dalších pivních stylů, než je spodně kvašené pivo.
Návštěvníci mohou ochutnat různé druhy českých piv v mnoha lokálních pivovarech a užít si tradiční české jídlo v pivních restauracích.
Pivovarský dvůr Zvíkov se nachází nedaleko hradu Zvíkov na soutoku Otavy a Vltavy.
V Plzni se nachází Řemeslný pivovar Raven, který vaří každý měsíc nové styly piva s chmely z celého světa a přináší kombinace, které v ČR dosud nikdo neuvařil.
Vinohradský pivovar, založený v roce 1893, varil klasická česká piva a stal se součástí historie českého pivovarnictví, navíc umístěný v jednom z největších českých měst mimo Prahu v té době.
Minipivovar Tvarg ve Velké Bystřici vaří na místě bývalého zámeckého pivovaru a obnovil tradici v listopadu 2020 výrobou Tvarg ležáku.
Začátky Pivovaru Permon v Sokolově sahají do roku 2006, kdy Ladislav Sás začal vařit pivo v garáži a zvolil za sládka svého zetě.
Pivo vařené v Beskydském pivovárku je hořčí než obvykle díky několikanásobnému chmelu, ale zároveň splňuje kritéria bavorského Zákona nejvyšší čistoty z roku 1516.
V rodinném pivovaru Zichovec, který byl otevřen v roce 2012, se na různé aspekty podnikání dělí členové rodiny Husáků – od vaření piva, přes obchod, až po ubytování a celkové vedení pivovaru.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.