ÚvodAktualityTelč, město šťastných lásek a památka UNESCO láká na letní pohodu
Památky

Telč, město šťastných lásek a památka UNESCO láká na letní pohodu

  • 25. července 2024
Městem šťastných lásek nazval Telč ve stejnojmenném románu spisovatel František Kožík – a městem šťastných lásek se může stát i pro vás. Máte rádi pohádky a památky UNESCO? Pak se s portálem Kudy z nudy vydejte na výlet do Telče.
Telč možná existuje již od 11. století, podle pověsti je založení města spojeno s vítězstvím moravského knížete Otty II. nad českým knížetem Břetislavem v roce 1099. Nicméně první doložená zmíňka pochází z roku 1335, kdy toto městečko na Vysočině mělo královského správce. Město leží na cestě mezi Prahou a Vídni a také na pomezí Čech a Moravy. Pětitisícové Telči se kromě zmiňovaného městu lásky říká i Moravské Benátky, perla Vysočiny, jezerní růže a kamenná báseň

Největšího rozmachu doznalo za panování Zachariáše z Hradce v 2. polovině 16. století. A právě po něm nese jméno krásné náměstí. Zachariáš pozval do Telče italské architekty, aby přeměnili jeho gotické sídlo v reprezentativní zámek. Renesanční úpravy se nevyhnuly ani měšťanským domům na náměstí. Podle jednotného plánu k nim bylo přistavěno podloubí a průčelí se štíty

TelčJedním z mála domů na náměstí, které byly vyprojektovány zcela italským architektem, byla radnice. Průčelí radnice je zosobněním čisté renesance a dokonalých linií. Na náměstí se kromě již zmiňovaných měšťanských domů nachází i dvě překrásné kašny. Jedna nese motiv Siléna s malým Bakchem, druhá, renesanční, zobrazuje svatou Markétu. Pod domy byly vyhloubeny sklepy, které byly následně pospojovány chodbami, jež se klikatí pod celým náměstím. Mariánský sloup, dílo D. Liparta uprostřed náměstí z roku 1720 dokládá, že po dobách úpadku následujících třicetiletou válku, se město vzpamatovalo natolik, že mělo finance na další stavební práce.
 

Perla mezi městy UNESCO

Historické centrum Telče je od roku 1992 zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pro město to byl významný milník, který zvýšil příliv turistů. UNESCO ocenilo historické jádro města, uzavřené rybníky a branami, které si udrželo po celá staletí svůj osobitý ráz.

Krásný výhled na celou městskou památkovou rezervaci budete mít z Věže sv. Ducha, která je nejstarší stavbou města. Výstavba věže je obehnaná tajemnstvím, stejně jako rok jejího vzniku. Věž je přístupná po vnějších dřevěných schodech, je vysoká 49 m a nahoru vede 97 schodů.
 

Proměna zámku a otevření nových expozic

zámek telčCo by to bylo za návštěvu Telče, kdybyste vynechali jeho zámek. Renesanční zámecký komplex od roku 2019 procházel po dobu čtyř let zevrubnou rekonstrukcí. Jejím cílem bylo i umožnit celoroční provoz.

Návštěvníci se navíc od roku 2023 dostanou i do míst, kam dříve nemohli vstoupit, jedná se o bývalou zámeckou kuchyni a pivovar. Právě v někdejší zámecké kuchyni vzniklo nové informační centrum zámku. Novinkou loňského léta je i zámecké muzeum, které dává svým návštěvníkům možnost poznat cenné předměty, které byly doposud uložené v zámeckých depozitářích.

Zpřístupněné je také také rozlehlé zámecké podzemí. Sklepní prostory začaly vznikat společně s někdejším gotickým hradem, předchůdcem dnešního renesančního sídla. Prostory jsou napojeny podzemní chodbou na síť podzemních chodeb vybudovaných pod náměstím. Prohlídka vám zároveň připomene filmy, které se v Telči natáčely – třeba pohádky Pyšná princezna, Jak se budí princezny či Z pekla štěstí.

Kromě již zmiňovaných okruhů můžete na zámku projít prohlídky Renesanční sályObytné místnosti posledních majitelů zámkuPoklady za oponou. Opomenout byste neměli ani nádvoří a zahradu.
 

Prohlídka městského podzemí

Zámecké podzemí má ve městě konkurenci – městské podzemí s multimediální expozicí, které se poprvé otevřelo v září 2014 na Den památek. V roce 2021 byla expozice rozšířena. A od roku 2022 lze nahlédnout i do klenutého sklepení a bývalé šatlavy opravené radnice. Prohlídková trasa je dlouhá 250 metrů. Ve sklepení pod Domem dětí a mládeže, je navíc instalovaná čertovská expozice. Děti i dospělí si zde prohlédnou originální, ručně malované a psané pekelné knihy, kde je například názorně vyobrazena přeměna člověka ve vlkodlaka. V expozici najdou i originální rekvizity, jako je čertovské šlapací kolo s rohy místo řídítek, skříň s lektvary a nechybí ani trůn pro Lucifera. Vstupenky je nutné rezervovat přes rezervační portál.
 

Telčský dům a Panský dvůr - zábava pro celou rodinu

Telčský důmObzvlášť pokud do Telče vyrazíte s dětmi, neměli byste vynechat Telčský dům, kde se nachází Muzeum Historie a legend z Telče a okolí. Jedenáct let dům renovovala sochařska Anna Hanzlová. Najdete zde zábavu i poučení pro všechny věkové kategorie. Těšit se můžete na výstavu o historii a legendách z Telče a okolí, expozici vláčků, čtyřdráhovou autodráhu nebo hernu. Máte jedinečnou možnost prohlédnout si zrenovované sklepní prostory historického domu a seznámit se s jeho historií. Součástí prohlídky je také Městečko skřítka Telčáka – veliká herna, nacházející se v patře Telčského domu. Řada malých domečků, ve kterých si mohou děti zadovádět, různé skládanky, hry a hlavolamy, zabaví i ty největší neposedy. Nechybí tady ani kolejiště s vláčky. Na vše je možné si sáhnout, vyzkoušet.

Pokud si chcete vy i děti trochu zasportovat, zastavte se v Panském dvoře. Komplex zanedbaných hospodářských budov se proměnil v interaktivní centrum volnočasových aktivit. Největším lákadlem je unikátní interiérové lanové centrum s drytoolingem a lezeckou stěnou. Lanová cesta je dlouhá cca 100 metrů, v centru jsou další cvičné trenažéry a lezecká stěna o výšce 12 metrů. Expozice panství zavede děti zábavnou formou do historie a přiblíží jim život na panském statku, lesnictví i rybníkářství. Nejmenší děti se mohou těšit na dětskou hernu U zvířátek.

Zatímco budou řádit na kolotočích a prolézačkách, rodiče na ně mohou dohlížet z terasy kavárny s výbornou kávou. V Panském dvoře se nachází i smyslová zahrada, do které je vstup zdarma. Je plná aromatických bylin a květin. Součástí areálu je i penzion a pivovar s restaurací a v létě bar na dvoře, kde mají i živou hudbu či kvízy. Od 27. do 28. července 2024 zde pořádají výstavu hub. Pro děti v srpnu připravují pohádky ve smyslové zahradě: 13. srpna 2024 O šípkové Růžence a 22. srpna 2024 Smolíček a Jezinky

 

Balóny nad Telčí a Kulturní léto v Telči

Od 15. do 18. srpna 2024 posádky horkovzdušných balónů z celé republiky se chystají na akci Balóny nad Telčí, která se koná již po 28. Startovním místem je zámecký park, námšstí a Roštejnský rybník. V případě špatného počasí se akce nekoná.

Od 26. července do 11. srpna Telč ožije rodinným festivalem Prázdniny v Telči, na zámku a na Panském dvoře se odehraje řada koncertů, ale také jsou připraveny tvůrčí dílny, kocouří scény, divadelní představení, výstavy, nocturna, pohádky, besedy, happeningy, performance. Součástí festivalu jsou i závody dračích lodí, Draci v Telči. Na ně se můžete těšit 27. července na Štěpnickém rybníku. A na rybníku se můžete i svézt.

Velkou událostí pro Telč jsou každoroční Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, které se letos budou konat ve dnech 16. – 17. srpna. V rámci tradiční akce můžete těšit nejen na historické postavy, ale také na různorodý program. 
Draci v Telči – závody dračích lodí v Telči 2025

26. 7.
Draci v Telči – závody dračích lodí v Telči 2025

Přijďte se 26. 7. 2025 podívat na závody dračích lodí v Telči. Závod na Štěpnickém rybníku se koná již pojedenácté.

Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí Kultura

Telčský dům – stálá výstava o historii a pověstech Telče a jejího okolí

Na náměstí v Telči můžete navštívit Telčský dům. Využijete–li příležitosti a vstoupíte dovnitř, ocitnete se rázem ve světě legend, skřítků a historických příběhů.

Půjčovna lodí a šlapadel Telč Letní sporty

Půjčovna lodí a šlapadel Telč

Půjčovna lodí a šlapadel Telč se nachází v centru města u Dolní brány, v ulici Na Baště. V provozu je v červenci a srpnu, dle počasí.

Štěpnický rybník v Telči Příroda

Štěpnický rybník v Telči

Rybníky obklopují historické centrum Telče. Ze severovýchodu je to Štěpnický rybník.

Městské slavnosti v Telči 2025

15. 8.16. 8.
Městské slavnosti v Telči 2025

Tradiční slavnosti v Telči se konají ve dnech 15. – 16. srpna 2025.

Prázdniny v Telči 2025

25. 7.10. 8.
Prázdniny v Telči 2025

Rodinný hudební festival Prázdniny v Telči oslavil v roce 2022 čtyřicet let od svého založení. Na přelomu prázdninových měsíců do města přinese pohodovou atmosféru, koncerty a divadelní představení.

Svatováclavské slavnosti v Telči 2025

27. 9.
Svatováclavské slavnosti v Telči 2025

Svatováclavské slavnosti s Farmářským a řemeslným trhem se konají na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči 27. 9. 2025. Tradiční slavnost k ukončení letní sezóny.

Telčské parní léto 2025

2. 8.3. 8.
Telčské parní léto 2025

Léto s párou je zpět a s ním i nostalgické jízdy historickým parním vlakem v okolí Telče, 2. – 3. 8. 2025.

Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra – dětské prohlídky na zámku Telč

25. 7.27. 7.
Z Itálie do Telče – po stopách kavalíra – dětské prohlídky na zámku Telč

Dětská prohlídka nabízí dětem možnost se aktivně zapojit do celé prohlídky, budou se moci stát zámeckými dvořany a vyzkoušet si tak všechno, co se musel v 16. století umět mladý šlechtic – kavalír.

Balóny nad Telčí 2025

15. 8.17. 8.
Balóny nad Telčí 2025

Posádky horkovzdušných balónů z celé České republiky se opět setkají v Telči, ve dnech 15. – 17. 8. 2025.

Zámek Telč – klenot moravské renesance Památky

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury. V létě 2023 skončila jeho rozsáhlá rekonstrukce a je otevřený celoročně.

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Telče

10 tipů na nejkrásnější fotomísta Telče

Milujete fotografování? Tentokrát vám přinášíme tipy na nejfotogeničtější místa Telče, které je od roku 1992 zapsáno na Seznam UNESCO. Udělejte si dokonalou instagramovou fotku, s našimi náměty se to určitě podaří! Vypravte se na náměstí Zachariáše z Hradce s jedinečným souborem renesančních měšťanských domů s podloubími a bohatě zdobenými štíty, pohlédněte na městečko z věže kostela sv. Ducha a zkuste zachytit odraz telčského zámku ve vodní hladině Ulického rybníka.

Zámecký skleník v Telči Příroda

Zámecký skleník v Telči

V zámeckém parku v Telči nalezneme skleník z první poloviny 19. století. Vystavěn je ve stylu klasicistním a je památkově chráněn.

Zámecký park v Telči Příroda

Zámecký park v Telči

K zámku v Telči přiléhá jednak zámecká zahrada, ale také zámecký park. Ten stojí v prostoru bývalé bažantice, a je příjemným místem k odpočinku.

Kaple Všech svatých na zámku v Telči Památky

Kaple Všech svatých na zámku v Telči

Na hlavním nádvoří zámku v Telči se nachází kaple Všech svatých z roku 1580. Renesanční kaple byla vytvořena jako místo posledního odpočinku Zachariáše z Hradce a jeho manželky.

Ulický rybník v Telči Příroda

Ulický rybník v Telči

Z jižní a západní strany historické centrum Telče obepíná Ulický rybník.

Jezuitská kolej v Telči Památky

Jezuitská kolej v Telči

Jezuitská kolej v Telči stojí nedaleko tamního zámku, byla postavena mezi léty 1651 – 1654.

Konvikt sv. Andělů v Telči Památky

Konvikt sv. Andělů v Telči

Konvikt znamená, že jde o domov s konkrétním duchovním programem. V Telči se v této budově dnes nachází vzdělávací a konferenční centrum.

Kostel Jména Ježíš v Telči Památky

Kostel Jména Ježíš v Telči

Kostel Jména Ježíš stojí na náměstí Zachariáše v Telči od poloviny 17. století, vysvěcen byl byl 11. září 1667 olomouckým biskupem Karlem z Lichtensteina.

Kostel sv. Ducha v Telči Památky

Kostel sv. Ducha v Telči

Kostel sv. Ducha v Telči byl postaven na půdorysu původního románského kostela k tamní věži. První zmínky pocházejí z roku 1414.

Radnice v Telči Památky

Radnice v Telči

Město Telč se jako jedno z nemnoha měst na Moravě mohlo chlubit už v 15. století tím, že mělo svou radnici. Nicméně dnešní podoba budovy je mladšího data. Původní budova vyletěla do povětří.

Kašna se sochou Siléna v Telči Památky

Kašna se sochou Siléna v Telči

Kamenná šestiboká tzv. horní kašna je situována ve východní části náměstí Zachariáše z Hradce v Telči na místě původní dřevěné kašny.

Bývalá synagoga v Telči Památky

Bývalá synagoga v Telči

Nedaleko náměstí v Telči naleznete budovu bývalé synagogy, která v 19. století vyhořela, pak byla přestavěna a následně v druhé světové válce bylo její vybavení zcela zničeno nacisty. Pro budovu se hledá využití, mohla by být obnovena.

Dolní brána v Telči Památky

Dolní brána v Telči

Z náměstí Zachariáše v Telči můžete vyjít Dolní bránou neboli malou bránou přes hráz Štěpnického rybníka.

Horní brána v Telči Památky

Horní brána v Telči

Horní neboli Velkou bránu v Telči tvořily dvě průjezdné věže z obou stran příkopu. Vnější brána je doposud zachovaná, tvoří ji jednopatrová budova z 2. poloviny 16. století, zdobená sgrafitem.

Městské hradby v Telči Památky

Městské hradby v Telči

Hradby v Telči vznikly ve 14. století, byly původně asi 9 m vysoké, v 17. století pak zvýšeny na 10,5 m a ukončeny římsou.

Telč – město živé renesance, hudby a umění

Telč – město živé renesance, hudby a umění

Už jste někdy byli v Telči, ve městě s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, které je od roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Zkrátka jet kolem a nezastavit se v Telči by byl hřích. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy místo aut jezdily úzkými uličkami kočáry a ve stinných podloubích nádherných renesančních domů se procházeli hrdí měšťané.

Věž sv. Ducha v Telči Památky

Věž sv. Ducha v Telči

Pozdně románská věž z první poloviny 13. století je nejstarší dochovanou stavební památkou města. Původně byla postavena jako strážná věž při kostele sv. Ducha v sídle královského správce. Ve věži naleznete také expozici mapující vývoj města.

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO Památky

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Kostel sv. Jakuba Většího s vyhlídkovou věží v Telči Památky

Kostel sv. Jakuba Většího s vyhlídkovou věží v Telči

Nejstarší spolehlivá zmínka o farním kostele sv. Jakuba pochází z roku 1372. Kostelu dominuje mohutná, 60 metrů vysoká věž, jež nabízí nádherné výhledy na historické centrum města.

Smyslová zahrada Příroda

Smyslová zahrada

Přijďte načerpat energii.

Panský dvůr Telč – centrum volnočasových aktivit Zážitky

Panský dvůr Telč – centrum volnočasových aktivit

Komplex kdysi zanedbaných hospodářských budov se po rozsáhlé rekonstrukci proměnil v interaktivní centrum volnočasových aktivit a turistiky, které ale nadále ctí svou historii.

Městské podzemí v Telči Památky

Městské podzemí v Telči

Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů. Je zde také interaktivní expozice o historii města.

Muzeum Vysočiny – pobočka Telč Kultura

Muzeum Vysočiny – pobočka Telč

Muzeum Vysočiny Jihlava je se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku od dubna 2023 naleznete v areálu bývalého městského špitálu na Starém Městě v Telči.

Poznejte Telč pod povrchem: Prohlédněte si městské i zámecké podzemí

Poznejte Telč pod povrchem: Prohlédněte si městské i zámecké podzemí

Pod většinou domů na renesančním náměstí v Telči a také pod zámkem se nachází spletitý systém chodeb. Nahlédnout do něj můžete během prohlídek, které pořádá Městský úřad Telč. V části městského podzemí vás pobaví čertovská expozice s peklem a ukrytým pokladem, děti si tu mohou zahrát hru, která je navede k jeho nalezení. Také na zámku se ukrývají podzemní prostory – prohlédnout si je lze v rámci okruhu Zámecké podzemí.

Naučná stezka Lipky v Telči Příroda

Naučná stezka Lipky v Telči

Naučná stezka v Lipkách je vstupní branou do jedné z nejcennějších částí přírody v okolí Telče. Jedná se o starou lipovou alej založenou na počest nového majitele zdejšího panství, která spojuje podzámeckou zahradu s bývalou bažantnicí, někdejší panskou myslivnou a navazující oborou.

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zajímavých a neobjevených míst, například výletní lodí Horácko po Dalešické přehradě, do Muzea autíček na zámek Příseka, do Domu přírody Žďárských vrchů v obci Krátká nebo do rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
18. květen 2025 8:24
Památky, Kraj Vysočina

Gastroprůvodce Koruny Vysočiny: potěšte své smysly dobrým jídlem a pitím

Vydejte se s Gastroprůvodcem Koruny Vysočiny na cestu, kde každý milovník dobrého jídla a pití najde to pravé potěšení pro své smysly. Ponořte se do světa chutí a vůní, které vás provedou těmi nejlepšími místy tohoto regionu. Od Žďárských vrchů až po hrad Pernštejn na vás čekají vyhlášené restaurace, útulné kavárny a cukrárny s jedinečnou atmosférou, regionální pivovary s řemeslnými pivy a místní potraviny, které jsou skutečným pokladem Vysočiny. Připravte se na nezapomenutelnou gastronomickou cestu, která vás okouzlí a inspiruje.
8. květen 2025 6:00
Gurmánská turistika, Kraj Vysočina

Útěk z města: do Koruny Vysočiny za přírodou a Santinim

Koruna Vysočiny není místo, které stačí projet autem a odškrtnout si je z mapy. Je to kraj, který vás pohltí svou tichou krásou, harmonickou krajinou a příběhy, které sahají hluboko do minulosti. Ať už vyrážíte s dětmi, na kole, pěšky nebo jen hledáte klid a odpočinek, tady si přijdete na své. Nechte se vést s Kudy z nudy do srdce Vysočiny!
6. květen 2025 8:01
Letní sporty, Kraj Vysočina

Vysočina Aréna opět zažije Světový pohár horských kol

Od roku 2011 se v Novém Městě na Moravě každoročně jezdí Světový pohár horských kol. Soutěž nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol UCI Mountain Bike World Series, která je u diváků ve velké oblibě, se jede tento rok od 23. do 25. května 2025. Do programu, letos hlavně v sobotu a neděli, je vloženo celkem dvanáct samostatných závodů v pěti kategoriích, od juniorských přes „třiadvacítkové“ až po elitní bikerské kategorie. Závody bude živě přenášet také sportovní kanál ČT Sport.
5. květen 2025 12:00
Letní sporty, Kraj Vysočina

Šlakhamr na Vysočině opět ožije kovářským řemeslem

Technické muzeum v Brně připravilo další akc jejímž cílem je poznávání mimobrněnských památek muzea hravou a názornou formou. Akce Za kováři na Šlakhamr proběhne na této technické památce na Vysočině v sobotu 3. května 2025 od 10 do 17 hodin. Jako vždy se zde můžete těšit na oblíbené ukázky kování na velkém bucharu i na ručních kovadlinách.
3. květen 2025 7:33
Kultura, Kraj Vysočina

Cykloturistika na Vysočině: na kole kolem Sázavy, trasy EuroVelo i nečekaný městský detox v Telči

V Česku je na výběr spousta cyklostezek a cyklotrasy, ale ty v Kraji Vysočiny patří k těm nejzajímavějším. Nabízejí jezdcům různé obtížnosti, takže si vyberou jak náruživí sportovci, tak i méně trénovaní jedinci a rodiny s malými dětmi. Trasy vás zavedou na polní a lesní stezky, ale i na trasy s asfaltovým povrchem. Vyberte si tu nejlepší trasu a hurá do sedla! Zkuste se projet okolo Sázavy, vyzkoušejte traily v Cykloaréně Vysočina nebo si naplánujte putování po dálkových trasách sítě EuroVelo. Na Vysočině se nachází i množství památek UNESCO, které jsou cyklistům snadno dostupné. V historické Telči s úchvatnou atmosférou zažijete nečekaný městský detox.
27. duben 2025 7:01
Letní sporty, Kraj Vysočina

Znáte Společnou vstupenku do muzeí a galerií na Vysočině? Kulturní zážitky zůstávají i letos výhodnější!

Kraj Vysočina i letos nabízí možnost kulturního vyžití za zvýhodněnou cenu díky Společné vstupence do krajských muzeí a galerií. Tento projekt, který funguje již od roku 2008, umožňuje návštěvníkům navštívit 12 expozic v 6 sbírkotvorných organizacích a jejich 4 pobočkách za velmi výhodných podmínek. Navíc je přenosná, platná 24 měsíců a ideální pro jednotlivce, rodiny i školní třídy. Zakoupíte ji přímo v zapojených muzeích a galeriích.
25. duben 2025 12:00
Kultura, Kraj Vysočina

Věda a historie není nuda: Junák – český skaut a jeho dlouhá cesta

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tak jednou z nich začneme: počet skautů a skautek v Česku roste. Junák – český skaut je nejenom dlouhodobě největší výchovnou organizací pro děti a mládež v České republice, ale u nás také roste nejrychleji ze všech zemí v Evropě. Počet jeho členů aktuálně šplhá k číslu 80 000. Společně s ostatními skauty na celém světě i ti naši tradičně slaví Mezinárodní den skautů a skautek každý rok 24. dubna.
24. duben 2025 8:02
Letní sporty, Kraj Vysočina