ÚvodAktualityObjevte netypické a raritní ubytování v Česku
Ubytování

Objevte netypické a raritní ubytování v Česku

Už vás nebaví sice kvalitní, ale příliš obyčejné hotely a penziony? Hledáte při svých výletech originální a vtipné ubytování? I u nás jich najdete celou řadu – bydlet můžete na stromech, v sudu, mezi včelami nebo na slámě. Výjimkou není ani ubytování ve vlakových vagonech nebo mořských kontejnerech. Ten, kdo má radši klasičtější styl, u nás najde tipy na ubytování v klášterech, pivovarech nebo mlýnech. Nechejte se inspirovat dalšími zajímavými tipy, kde můžete přenocovat. S námi si určitě vyberete!
Je možné, že klasické hotely už pro vás nejsou dostatečně zajímavé a rádi hledáte spíše místa skrytá nebo místa s historií a vkusem, kde se ubytovat. Ať už jde o ubytování na lodi, ve mlýně, ve středověku nebo v klášteře – to rozhodně nejsou místa úplně tradiční.
 

Ubytování mezi oblaky

JeštědSpát v oblacích je možné v hotelu Ještěd, který se dostal před lety i mezi tipy portálu TripAdvisor na netypické stavby. Ubytování na Ještědu je skutečným zážitkem - ať už na vrchol (1012 m) vyjedete autem či půjdete pěšky (lanovka až do roku 2025 jezdit nebude, k vrcholu vás přiblíží lanová dráha Skalka), budete si připadat jako v nebi. Kolem dokola se honí mraky a když se nakonec roztrhají, objeví se před vámi výhled jako z letadla. Ve večerních hodinách navíc můžete pozorovat blízká i vzdálená světla města Liberec, okolních obcí, horských chat a samot. Za jasného počasí budete mít i hvězdy téměř na dosah.
 

Ubytování na vodě a nad vodou

Praha houseboatPraze můžete zvolit ubytování na houseboatu Botel Lofi, který obvykle kotví na Podolském nábřeží. Na horní palubě je k dispozici terasa o rozměru 50 m2, kde se hosté mohou kochat výhledem na Pražský hrad nebo Vyšehrad. Sprchový kout a toaleta je samozřejmostí.  Další pražskou klasikou je Botel Vodník, hotelová loď poskytující své služby od roku 1991 nabízí svým zákazníkům ubytovaní a příjemné posezení v  restauraci nebo na terase s překrásným výhledem do zátoky u Císařské louky a na proslulou citadelu Vyšehrad. Dvacet devět moderně zařízených pokojů nabízí svým hostům pokoje s klimatizací a sociálním zařízením, telefonem a možností využít bezdrátového připojení k internetu, a to i na terase hotelu. Botel Vodník má i vlastní výletní lodičky s motorem, pro romantické prohlídky Prahy z řeky Vltavy.

hausevoaty YpsilonTaké Slapy nabízejí možnost ubytování na houseboatu. Jeden z nich si lze pronajmout poblíž obce Nebřich. Můžete plout na opuštěné písečné pláže, užívat si soukromí na hausbótu anebo zaplout do blízkých kempů. A zajímavé bude také ubytování v centru Českých Budějovic na lodi. Domečky na vodě s výhledem na golfové hřiště a panorama Jizerských hor najdete v golfovém resortu Ypsilon nedaleko Liberce. Celková kapacita je 40 lůžek. Součástí vybavení jsou 4 lůžka, toaleta, sprchový kout, terasa, vlastní vytápění a wifi. K dispozici jsou dva typy plavidel. První typ je konstruován s kajutou, tedy s oddělenými ložnicemi. Druhý typ je také se čtyřmi lůžky, ta jsou však umístěna v jedné společné kaskádovitě členěné místnosti.
 

Ubytování ve mlýně

Bukovanský mlýnOjedinělým zážitkem bude pro vás určitě i ubytování v mlýně. Hotelový areál Bukovanský mlýn v Bukovanech na Slovácku se stylovými rustikálními interiéry jsou ideální pro vaše romantické ubytování nebo rodinný výlet. Slovácký styl Bukovanského mlýna v Bukovanech vás provede i v hotelové restauraci a vinném sklepě. Ubytování v areálu Bukovanský mlýn v Bukovanech je možné v pokojích tříhvězdičkového standardu "Mlynářské stavení" nebo v samostatných "Slováckých chalupách". Rádi byste spojili pohodlné ubytování s netradičním zážitkem? Porčův mlýn v Býkovicích nedaleko Brna nabízí také originální ubytování přímo ve mlýně. Přes den si můžete plně funkční mlýn prohlédnout a večer usínat za tajuplného klapotu mlýnského kola. Příjemnou atmosféru má také Bačalský mlýn uprostřed lesů poblíž Morašic u Chrudimi anebo Hodějovický mlýn v samotném srdci Vysočiny.
 

Ubytování "ve středověku"

Středověký hotel DěteniceStředověký hotel Dětenice najdete v Českém ráji mezi Mladou Boleslaví a Kopidlnem. Jeho unikátní interiéry vás zcela okouzlí a prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Po stisku kované kliky vejdete do levandulí a sušenými bylinami provoněné světnice s koseným dřevěným stropem. Toaleta zdánlivě vyhlíží jako suchá latrína, ovšem je zde i sprchový kout s konví na teplou vodu místo sprchy. Určitě vás překvapí kamenné koryto na mytí rukou, ovšem vše je čisté a voňavé. O tom, že minulost zde dýchá z každé komnaty, nemůže být pochyb.
 
hrad VildštejnPřenocovat můžete také ve středověké tvrzi Gerstein v Zálesí nedaleko Havlíčkova Brodu. Ubytování v dřevěném srubu postaveném ze 120 let starého smrkového dřeva skýtá daleký výhled na malebnou krajinu Vysočiny. Vraťte se na chvíli do starých dobrých časů a připomeňte si tradiční hodnoty. Rozhodně tu nehledejte internet ani televizi, to ke středověké dovolené rozhodně nepatří. Hrad Vildštejn na západě Čech, nedaleko Františkových Lázní, nabízí nejen pěknou expozici, ale také středověkou hodovnu a nocležnu, která je však vybavena v moderním pohodlném stylu. Středověká hradní kulisa ale bude na vašich cestách určitě nezapomenutelným zážitkem!
 

Ubytování v domečcích na stromech

Domeček na stroměNeobvyklé ubytování v korunách stromů nabízí Resort Green Valley Chotýšany. Stromový domeček Tree house byl vybudovány s respektem k okolní přírodě a tak, aby nijak neškodil stromům, v jejichž korunách je postaven. Pohled z výšky vám umožní nahlédnout na okolní přírodu úplně z jiného úhlu a vrátit se tak do dětství. Ubytování v korunách stromů je absolutním návratem k přírodě bez elektrické energie a vody. Strávit jednu, dvě či více nocí v korunách stromů může také nedaleko Stvořidel na Vysočině. Prostorný Tree house Stvořidla poskytne ubytování až čtyřem osobám.

treehouseUbytovat se v korunách stromů lze také v Safari parku ve Dvoře Králové. Jedná se o luxusní stany v "korunách stromů" s výhledem na africká zvířata! Sedm stanů v africkém stylu v těsné blízkosti výběhu afrických zvířat vám kromě komfortního ubytování nabízí možnost mít africkou přírodu na dosah. První "Tree house" na Moravě byste našli na Babím lomu, v pomyslném trojúhelníku měst Kuřim, Adamov a Blansko. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les. Další stromové domečky najdete například u Dolní Moravy, na Zvičině, u sázavských Stvořidel, nebo Hrusic.
 

Bydlení spolu se včelami

maringotka včelyApiterapii, tedy léčbu včelami a včelími produkty, lidé nevědomky využívají, když si dají med při nachlazení do čaje. Její staronovou podobou je apidomek – včelín sloužící i pro pobyt nevčelařů, kde se můžete na čas zabydlet zároveň se včelami. Z technického aspektu je apidomek speciální dřevěná včelnice o malé rozloze, kde jsou po jejich delších stranách instalována včelstva. Samotné lůžko je vytvořeno z dřevěného roštu se zasíťovanými otvory přímo nad úly se včelstvy. Na lůžku bývá položena přírodní matrace, deka s polštářkem nebo také nic. Jak si budete přát a jak vám to bude příjemné. Ubytování se včelami si dopřejete také v designové maringotce uprostřed horské loukyOrlických horách. Zatímco úly obytného včelína jsou zabudovány ve spodní části, vaše království bude v prostoru nad nimi, který včely přenechaly jen vám. Každý má tedy svůj oddělený prostor, včely i vy. Budete jen pár centimetrů od včel, v jejich léčivém biopoli a budete dýchat úlový vzduch, který k vám přirozeně pronikne přes sítě umístěné nad úly.


Ubytování ve vinných sudech

Vinné sudyVinařství pod Hradem nabízí netradiční ubytování pro vinařské turisty v dřevěných sudech. Prožijte romantickou noc uprostřed vinic pálavských vrchů. Sklepy Vinařství pod Hradem naleznete v Klentnici a v Pavlově, v obcích, které leží uprostřed zajímavých přírodních lokalit. Do jejich katastru zasahují přírodní rezervace Růžový vrch, národní přírodní rezervace Děvín, Tabulová hora a přírodní památky Kočičí kámen a Kočičí skála. Ubytování sudech se nabízí také v Ludvíkově v Jeseníkách. Jedná se o originální zateplené sudy pro čtyři lůžka s vlastním sociálním zářízením, TV i Wi-fi.
 

Spaní na slámě v Obřím dole

Slámový domekStylový domeček ze slámy je pro připravený na kouzelném místě v samém srdci Krkonoš. Stojí přímo pod Sněžkou v blízkosti Boudy v Obřím dole, která pro něj také zajišťuje kvalitní servis – jídlo, pití, hygienu, zázemí a transport. V provozu je pouze v letních měsících od května do září. Kromě originálního spaní a skvělého výhledu si můžete užít třeba snídani servírovanou přímo do postele nebo piknik na přilehlé louce. Svou velikostí je domeček ideální pro dvě osoby. Jeho dominantou je velikánská slaměná postel a částečně průhledná střecha. Dále v něm najdete malé posezení a několik praktických doplňků. Balíky slámy pocházejí z farmy v Mladých Bukách, pruty na spojení z náletových dřevin v okolí. Na podlahu byly použity staré palety a zbytek dřeva byl zachráněn před spálením. Jediným kompromisem je průhledná střecha z plexiskla a vruty použité na spojení.
 

Ubytování v autentických lůžkových vagónech

Vagon vigvamKdo chcce prožít něco nevšedního, neměl by minout víceúčelový areál Vigvam v Němčicích u Kolína, kde najde neotřelé místo plné zábavy včetně velmi netradičního ubytování. To zde poskytují vysloužilé "kotláky", které dříve jezdily po trase Praha – Moskva. Ubytovat se tu dá v jednolůžkových a dvoulůžkových kupé nočních vagonů, které před lety zdolávaly vzdálenost Praha–Katowice–Minsk–Moskva. Plně funkční vagony už dnes na trati dlouhé více než dva tisíce kilometrů nejezdí, svému účelu ale sloužit nepřestaly. Jen místo cestujících v nich přespávají návštěvníci Vigvamu. Každé kupé disponuje dvěma lůžky a celková kapacita vagónů činí 100 lůžek. Resort celkem disponuje 5 vagóny. Sprchové kouty a sociální zařízení se nachází v přilehlé budově.
 

Glamping na všechny způsoby

jurtyTrendy ubytováním současnosti je pohodlný glamping, který však neztrácí spojení s přírodou a zároveň nabízí soukromí daleko od všedního ruchu. Ubytovat se můžete například v průhledné kouli u Rudné, která dostala pojmenování Skyhome Bubble Hotel. Nenajdete tu žádné stěny, strop ani dveře, ale výhled z postele rovnou na mraky, měsíc, hvězdy, východ a západ slunce. V prastarém jabloňovém sadu nedaleko Českého Brodu se nachází "malé Mongolsko", mini vesnička, kterou tvoří jurty. Návštěvníkům je zde k dispozici pět originálních mongolských jurt, které jsou vybavené vším, co potřebují pro svůj pohodlný pobyt. A kam se vypravit přímo do divočiny? Glamping u hraběte Kinského nabízí ubytování s nádechem safari v oboře Kněžičky. Komfortně vybavený glampingový stan, umístěný na okraji lesa s výhledem na rybník, vám dodá soukromí a čas na digitální detox. Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa. Ubytování jako stvořené pro všechny milovníky přírody najdete také na Brdech. Glamping Brdy nabízí stan s pohodlnou manželskou postelí, saunu i horkou lázeň.
 

Ubytování v pivovaru

PivovarMilovníci zlatavého moku jistě ocení ubytování přímo u zdroje svého oblíbeného nápoje. Ubytovat se můžete třeba v komplexu pivovaru Dalešice, kde se natáčel i slavný český film Postřižiny. Hotel je přímo vestavěn do původní sýpky tak, aby se návštěvník, který míjí torza původní pivovarské technologie, cítil stále jako v době minulé. Druhá část hotelu je vestavěna do původní stodoly přímo nad středověkými ležáckými pivovarskými sklepy. Vychutnat to pravé "O fous lepší pivo" můžete v prvním minipivovaru Kocour, v severočeském městě Varnsdorf, kde se pivo vaří teprve od roku 2008. Oblíbený Kocour nabízí piva světlá, tmavá, nakuřovaná, ale i polotmavá, extra hořká nebo přímo "ženská" piva, a to např. pivo višňové nebo jahodové. Mimo to v Kocourovi najdete také spojení piva, ubytování a vlakového vagonu.
 

Ubytování v klášteře

Břevnovský klášterPřímo v pražské metropoli se můžete ubytovat v 1000 let starém, stále fungujícím klášteře. Hotel Adalbert se nachází v areálu Břevnovského kláštera. Občerstvit se můžete v klášterním šenku, kde si pochutnáte na tradiční staročeské restauraci.Ubytovat se také můžete v premonstrátském klášteře Želiv, který nabízí  ubytování se snídaní, až pro 120 hostů ve dvoj a vícelůžkových pokojích. V klášterním pivovaru můžete navíc ochutnat klášterní pivo a prohlédnout si celý pivovar. Kdo chce uniknout ze shonu dnešní společnosti, může strávit nějaký čas v klidu kláštera s bratry premonstráty v rozjímání a modlitbách. Zajímavé ubytování skýtá i Broumovský klášter. Dům hostů nabízí od roku 2015 nově 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Celková kapacita ubytovacího komplexu je 70 lůžek. Areál kláštera obklopuje rozsáhlá klášterní zahrada, která prošla velkolepou rekonstrukcí s návratem do své původní podoby.
 

Raritní pražské hotely

Žižkovská věžPokud přemýšlíte nad ubytováním na zvláště kuriozním místě, možná vás potěší naše tipy na hotely s titulem "nej". Víte například, kde hledat nejmenší český hotel? Stojí na královské cestě v centru Prahy a nachází se v Domě u Červeného Lva a nabízí ubytování pouze v šesti pokojích. Další kuriozitou je nejužší pražský hotel – naleznete jej mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Hotel Clementin měří pouhých 3,28 m a nabízí 9 pokojů. Mít celý hotel jen pro sebe a ještě s jedinečným výhledem? To vše je možné v šestihvězdičkovém apartmá One Room Hotel na Žižkovské věži. Pohled na Prahu z výšky 66m, digitální audio-vizuální výbava, luxusní mini bar a mnoho dalšího vytváří z tohoto jednopokojového hotelu skutečně jedinečnou záležitost.
Ubytování ve vagonu na stanici Kovářská – glamping na krušnohorském nádraží Ubytování

Ubytování ve vagonu na stanici Kovářská – glamping na krušnohorském nádraží

Dva zrekonstruované služební vagony nabízí pohodlné ubytování na vedlejší koleji nádraží Kovářská v Krušných horách. Užijte si nádražní romantiku v nadmořské výšce 850 metrů a přispějte tím na rekonstrukci opuštěné stanice Kovářská.

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu Památky

Hrad Vildštejn ve Skalné u Chebu

Hrad, jehož historie sahá do roku 1166. Moderní historie se píše od roku 2001, kdy byl hrad zrekontruován, znovu otevřen a zpřístupněn veřejnosti.

Klášterní komplex v Želivě – klášter premonstrátů s pohnutou minulostí Památky

Klášterní komplex v Želivě – klášter premonstrátů s pohnutou minulostí

Klášter Želiv byl založen už ve 12. století knížetem Soběslavem. V padesátých letech zde byl internační tábor pro kněze a řeholníky. Želiv však není jen klášter, ale je to celý komplex staveb – klášter s kostelem Narození Panny Marie, konvent, opatství, Trčkův hrad či renesanční dům s palírnou.

Stromový dům Chotýšany – Tree house v Resortu Green Valley Ubytování

Stromový dům Chotýšany – Tree house v Resortu Green Valley

Neobvyklé ubytování v korunách stromů, které přináší nový zážitek, poznání a vnímání v symbióze s přírodou.

Ubytování v dřevěných sudech ve Vinařství pod Hradem Ubytování

Ubytování v dřevěných sudech ve Vinařství pod Hradem

Prožijte romantickou noc uprostřed vinic pálavských vrchů. Vinařství pod Hradem nabízí netradiční ubytování pro vinařské turisty v dřevěných sudech.

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování Památky

Ještěd – jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědu, kde stojí slavná věž ukrývající vysílač a horský hotel s restaurací. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Místo nabízí jedinečný pohled na Liberec a okolí. Na vrcholu můžete navštívit denně otevřenou restauraci nebo Bistro.

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů Ubytování

Tree house Babí lom – ubytování v korunách stromů

Tree house na Babím lomu je prvním svého druhu na Moravě. Cílem je nabídnout lidem netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu a stát se tak podmětem k hlubšímu zájmu o les.

Pivovar Kocour – objevte pestrý svět piva Zážitky

Pivovar Kocour – objevte pestrý svět piva

Vychutnat to pravé "O fous lepší pivo" můžete v prvním minipivovaru v Ústeckém kraji, v severočeském městě Varnsdorf, kde se pivo vaří teprve od roku 2008. Pivovar nabízí po celý rok kromě posezení v pivovarské restauraci také řadu akcí pro celé rodiny s dětmi.

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin Gurmánská turistika

Pivovar Dalešice – místo známé z filmových Postřižin

Tradice vaření piva zde sahá až do 17. století. Pivovar se proslavil v roce 1980, kdy zde režisér Jiří Menzel natočil slavný příběh Hrabalových Postřižin. Ve zrekonstruovaném objektu dnes najdeme Muzeum rakousko-uherského pivovarnictví, ve kterém nechybí ani připomenutí slavného filmu.

Areál Vigvam v Němčicích u Kolína Ubytování

Areál Vigvam v Němčicích u Kolína

Víceúčelový areál Vigvam se nachází nedaleko Prahy, na samém okraji Němčic u Kolína. Je situován s výhledem do přírody, obklopen loukami a lesem. Vyrazit sem můžete za zábavou, gurmánskými zážitky a také za neotřelým ubytováním jak ve vigvamu, tak také v dřevěném sudu či maringotce.

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha Památky

Televizní věž Žižkov – Tower Park Praha

Žižkovský vysílač je jednou z pražských dominant a současně nejvyšší pražskou stavbou. Věž vysoká 216 metrů byla postavena v letech 1985-1992 podle plánů architektů Václav Aulického a Jiřího Kozáka. Díky náročné rekonstrukci vás veškeré prostory osloví nevšedním stylem a designem.

Bukovanský mlýn – areál zážitků pod lopatkami Zážitky

Bukovanský mlýn – areál zážitků pod lopatkami

Rozhledna ve stylu větrného mlýna holandského typu vysoká 15 m je zdaleka viditelnou dominantou nad obcí Bukovany. Kolem mlýna vyrostl areál hotelu s restaurací nabízející krajovou kuchyni, jízdy na koních, zahrát si zde můžete také minigolf.

Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči Památky

Poutní areál Hora Matky Boží v Dolní Hedeči

Monumentální barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, ambity, kaplí Svatých schodů, pramenem, hřbitovem a poutním domem na Mariánském kopci nad městem Králíky.

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře Ubytování

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.

Středověká tvrz Gerstein Životní styl

Středověká tvrz Gerstein

Usedlost Gerstein s dalekým výhledem na malebnou krajinu Vysočiny nabízí netradiční ubytování ve srubu postaveném ze 120 let starého smrkového dřeva ve stylu středověké tvrze. Gerstein najdete v blízkosti osady Zálesí nedaleko Havlíčkova Brodu.

Sky Suite Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži Ubytování

Sky Suite Hotel – luxusní ubytování na Žižkovské věži

Ubytujte se v šestihvězdičkovém jednopokojovém hotelu – apartmá. Položte se do prostorné postele a pozorujte Prahu z ptačí perspektivy obklopeni nejmodernějšími technologiemi a profesionálním personálem.

Luxusní dovolená na Hausbótu na Slapské přehradě Letní sporty

Luxusní dovolená na Hausbótu na Slapské přehradě

Ideální dovolená na Slapské přehradě je dovolená na hausbótu, vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Můžete plout na opuštěné písečné pláže, užívat si soukromí na hausbótu anebo zaplout do blízkých kempů.

Botel Vodník – výhled na Prahu z lodi na Vltavě Letní sporty

Botel Vodník – výhled na Prahu z lodi na Vltavě

Nádherný výhled na okolí Vltavy, staré Prahy, Kampy, Čertovky, také možnost výletu až k Slapské přehradě – to vše z našich lodí, které půjčujeme široké veřejnosti. Karlův most, Vyšehrad, Žluté lázně, Pražský hrad, Občanská plovárna, Zoo, Žofín... atd.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé Zážitky

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách Ubytování

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou, to vše v nejkrásnějším prostředí téměř nedotčené přírody.

Penzion a restaurace Bačalský mlýn Ubytování

Penzion a restaurace Bačalský mlýn

Nově zrekonstruovaný penzion a restaurace Bačalský mlýn stojící v klidném prostředí lesů poblíž Morašic u Chrudimi nabízí kvalitní ubytování a klidné okolí k rekreaci.

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku Ubytování

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Jen pár kilometrů od Prahy směrem na východ naleznete malebnou jurtovou vesničku schovanou ve starém jabloňovém sadu. Můžete zde zažít romantickou noc uvnitř originální mongolské jurty. V blízkosti krásné přírody při pozorování noční oblohy, večeru stráveném u ohně objevíte pravé kouzlo glampingu!

Tree house Stvořidla Ubytování

Tree house Stvořidla

Treehouse-Stvořidla je nový typ trávení dovolené na Vysočině. Strávit jednu, dvě či více nocí v korunách stromů může každý dobrodruh. Okolí řeky Sázavy je krásné. Jistě se každému vybaví právě zmiňovaný úsek Stvořidel, díky Jaroslavu Foglarovi a jeho knihám.

Glampingová chalupa Záhorka v Orlických horách Ubytování

Glampingová chalupa Záhorka v Orlických horách

Záhorka je nová chaloupka s pravou horskou atmosférou. Ukrývá v sobě dva apartmány, které se dají propojit. Můžete si tak pronajmout buď jen jeden z nich, anebo celou chalupu. Pohodlně se sem vejde 13 dospělých a čtyři děti.

Glamping Brdy Ubytování

Glamping Brdy

Vraťte se do dětských let a užijte si luxusní kempování v glampingových stanech uprostřed chráněné oblasti Brdy. Stany nabízí vše potřebné pro vaši relaxaci, včetně venkovní sauny a dřevěného koupacího sudu.

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná Ubytování

Africa House – africký glamping nedaleko Zoo Lešná

Spojení luxusu, přírody a kempování v autentickém Safari stanu dovezeném z Jižní Afriky nabízí africký glamping nedaleko Zlína, u obce Štípa.

Včelíny Želiv – glamping v maringotce Ubytování

Včelíny Želiv – glamping v maringotce

Včelín, glampingové ubytování v maringotce, je umístěn na kraji louky u lesa, s krásným výhledem do krajiny a vzrostlého lesa. Nabízí veškerý komfort hotelového ubytování uprostřed přírody, daleko od lidí.

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel Ubytování

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.

Treehouse Zvičina Ubytování

Treehouse Zvičina

Jedinečný treehouse s horkým sudem kousek pod vrcholem Zvičina. Prožijte romantiku s dokonalou relaxací v panenské přírodě za zpěvu ptáků a šumění stromů.

Hotel Dům u Červeného Lva –  nejmenší český hotel Zážitky

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec Ubytování

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

Domečky na vodě s výhledem na golfové hřiště a panorama Jizerských hor najdete v golfovém resortu Ypsilon nedaleko Liberce. Celková kapacita je 40 lůžek. Součástí vybavení jsou 4 lůžka, toaleta, sprchový kout, terasa, vlastní vytápění a wifi.

Treehouse Sněžník Ubytování

Treehouse Sněžník

Přijeďte relaxovat a nabrat životní energii do náruče přírody a zažít nevšední romantiku v korunách stromů! V domku se vyspí až 4 osoby. Kromě zážitku v podobě spaní v korunách stromů se můžete těšit také na saunu a ohniště.

Porčův mlýn – poznejte mlynářské řemeslo a užijte si speciální rybářské programy Památky

Porčův mlýn – poznejte mlynářské řemeslo a užijte si speciální rybářské programy

Chtěli byste vidět starobylou mlýnici v provozu? Přijeďte do Býkovic a v muzeu Porčův mlýn se dozvíte vše o tom, jak se mlelo obilí za starých časů. Přímo ve mlýně se můžete také ubytovat a usínat za příjemného klapotu mlýnského kola.

Slamák pod miliony hvězd – stylové ubytování v Krkonoších Ubytování

Slamák pod miliony hvězd – stylové ubytování v Krkonoších

Stylový domeček ze slámy je pro připravený na kouzelném místě v samém srdci Krkonoš. Stojí přímo pod Sněžkou v blízkosti Boudy v Obřím dole, která pro něj také zajišťuje kvalitní servis – jídlo, pití, hygienu, zázemí a transport. V provozu je pouze v letních měsících od května do září.

Houseboat botel Lofi – netradiční ubytování v srdci Prahy Ubytování

Houseboat botel Lofi – netradiční ubytování v srdci Prahy

Unikátní houseboat nabízí opravdový komfort. Spodní palubu tvoří přední a zadní terasa, široké ochozy a z velké části prosklená přední nástavba. Pro zájemce je tak připravena forma jedinečného ubytování v privátním luxusu se strategickým umístěním v blízkosti historického centra Prahy.

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové – glampingové stany ve větvích Ubytování

Ubytování v korunách stromů v Safari Dvůr Králové – glampingové stany ve větvích

Chtěli byste zkusit, jaké to je strávit noc na africkém safari? Snídat na terase umístěné přímo nad výběhem žiraf, zeber a pakoňů? Ve dvorské zoo to není žádný problém – můžete si zde objednat pobyt v nových luxusních stanech v "korunách stromů".

Apidomek v Kunvaldu – včelín, ve kterém můžete bydlet Životní styl

Apidomek v Kunvaldu – včelín, ve kterém můžete bydlet

Apiterapii, tedy léčbu včelami a včelími produkty, lidé nevědomky využívají, když si dají med při nachlazení do čaje. Její staronovou podobou je apidomek – včelín sloužící i pro pobyt nevčelařů, kde se můžete na čas zabydlet zároveň se včelami.

Residence Malše – ubytování na vodě Ubytování

Residence Malše – ubytování na vodě

V přízemí apartmánu se nachází dvě ložnice s manželskou postelí, koupelna se sprchou a toaletou, prostorný obývací pokoj vybavený kuchyňskou linkou a rozkládací pohovkou. Z obývacího pokoje je samostatný přístup na zastřešenou terasu spodní paluby. Velká terasa na horní palubě posezení s grilem.

Další aktuality

Kam v Česku na farmu za agroturistikou? Tipy pro dovolenou na českém venkově

Chcete prožít skvělou dovolenou na českém venkově? Krásná příroda, hospodářství a domácí výrobky, jízdy na koních, milí lidé a hlavně úžasná pohoda a klid! Venkovská turistika, pobyty na rodinných farmách a agroturistika lákají stále více turistů. Užijte si romantiku venkova během letních víkendů!
12. červenec 2024 15:00
Ubytování

Ubytování na hradech a zámcích: vyzkoušejte bydlení v panských sídlech

Chtěli byste si vyzkoušet, jak se bydlelo zámeckým či hradním pánům? Pak se podívejte na naše tipy, které vám ukáží, na jakých sídlech je možné přenocovat – a nemusí se vždy jednat o luxusní a drahé ubytování. Vybírat můžete z řady elegantních sídel, ale také z hostelů a hradních ubytoven, které hostům nabízejí spojení romantiky a historie.
11. červenec 2024 13:00
Ubytování

Kam za noblesou a stylem začátku 20. století? Užijte si hotely slavných architektů!

Slavní architekti zanechali své stopy po celém Česku, mimo jiné také v podobě hotelů, vil a penzionů. Kdo by neznal jména jako Jurkovič, Bauer nebo Kotěra? Přenocujte společně s portálem Kudy z nudy v některém z ikonických míst, která lákají hosty na známá jména svých tvůrců!
11. červenec 2024 10:26
Ubytování

100 tipů na netradiční ubytování

Už jste někdy spali na slámě či v sudu? Věřte, že takový unikátní zážitek si můžete dopřát v docela luxusní podobě. V České republice se nachází mnoho ubytovacích zařízení, která vám umožní strávit noc velmi netradičně, ať už v zámeckých komnatách, selské jizbě, ve mlýně, v korunách stromů, jurtě, na posedu, v jeskyni či maringotce, na faře nebo mnišských celách. Portál Kudy z nudy vám přináší tipy na originální a kuriózní místa, kde se můžete ubytovat.
4. červenec 2024 6:38
Ubytování

Nové trendy kempování: glamping, karavany a kempování s ohledem k přírodě

Příroda, únik od stresu a čas s rodinou a přáteli – to jsou top tři atributy, které Češi oceňují na kempování. Proti tomu stojí riziko špatného počasí, nepohodlí a omezené podmínky pro hygienu. Více než polovinu z nás láká karavan či obytné auto. Na vzestupu je tzv. glamping, který by rádo vyzkoušelo 43 % lidí a aždý desátý vyhledává výhradně ta místa, která dbají na životní prostředí. To prokázal průzkum Stavební spořitelny České spořitelny, který se v roce 2024 zaměřil na kempovací návyky Čechů.
28. červen 2024 10:00
Ubytování

7 věcí, které nevíte o… kempování a Světovém dni kempování

Na 29. června připadá Světový den kempování. Oslavte ho s přáteli a rodinou a užijte si třeba noc v přírodě pod nebem plným hvězd, ať už se stanem nebo nadivoko. Kudy z nudy vám k svátku všech nadšených cestovatelů přináší pár skvělých tipů, jak si takový den vychutnat a strávit společné chvíle s radostí a zábavou.
26. červen 2024 9:21
Ubytování

10 tipů na chaty a víkendové domy slavných aneb ve stínu a na výsluní

Máte svou milovanou chalupu nebo chatu, kde trávíte dovolenou i prázdniny s dětmi a jezdíte tam třeba už od dětství? Svá oblíbená místa měli i slavní spisovatelé a umělci. Někteří si ji postavili cihlu po cihle sami, jiní si ji nechali navrhnout od zkušenějších. Nahlédněte s Kudy z nudy do soukromí slavných osobností tam, kde je líbaly letní múzy!
25. červen 2024 8:24
Ubytování

Rezervujte včas: kouzelná místa na dovolenou

Také byste si rádi dali dovolenou od hektického života, práce a každodenního kolotoče? Na portálu Kudy z nudy najdete celou řadu tipů, chce to jen mít štěstí a najít volný termín: ve vašem kalendáři i v místě, které si vyberete.
21. červen 2024 16:00
Ubytování