Mešní víno musí být přírodní víno vyrobené v souladu s Kodexem kanonického práva, nesmí být doslazováno, aromatizováno ani jinak upravováno. Na etiketě se titulem mešní víno může honosit pouze vinařství, které má k jeho produkci souhlas příslušné církve.
Mešní víno může být bílé, červené i růžové.
Pro informaci o konkrétních vinařstvích, která mají souhlas k výrobě mešního vína, je třeba kontaktovat Kudy z nudy, která poskytuje podrobné informace o těchto vinařstvích.
Loucký klášter je historický premonstrátský klášter, který byl po staletí jedním z nejvýznamnějších klášterních komplexů ve střední Evropě a je spojený se jménem společnosti Znovín Znojmo.
V Rajhradských klášterních vinných sklepech se tradice výroby vína táhne již od roku 1048, kdy byl založen RAJHRADSKÝ benediktinský klášter.
Vinařství Ampelos je nejstarší šlechtitelská stanice v České republice, která se specializuje na novošlechtění odrůd révy vinné, aby byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí.
Rodové vinařství Proqin se zaměřuje na produkci klasických šumivých vín metodou kvašením v láhvi a mešních tichých vín s technikou sabráže, což je sekání sektů šavlí nebo jiným kuriózním předmětem.
V Arcibiskupských zámeckých sklepech v Kroměříži se mešní víno produkuje již více než 750 let.
Světový unikát vinařství Chrámce spočívá v metodě pěstování vína na důlních výsypkách a výrobě košer vína, která splňuje velmi přísné požadavky.
Návštěvníci mohou zažít komentované prohlídky a degustace v zámeckých sklípcích, kde se produkuje mešní víno.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.