Dřevařství je zmíněno jako tradiční odvětví a hlavní zdroj obživy v horských oblastech.
Dne 26. října došlo na Šumavě k silné vichřici, která během několika hodin vyvrátila a polámala na dva miliony stromů.
Vnitřní vybavení vodní pily Peníkov se datuje k roku 1865.
Milovníci přírody a tradičních řemesel mohou navštívit slavnosti a festivaly dřeva, lesů a dřevorubců, které se věnují dřevařským řemeslům jako je vorařství, splavování dřeva a další.
Zajímavé a jedinečné dřevěné stavby lze najít po celé České republice, od soukromého bydlení po kancelářské budovy a zábavní parky. Konkrétní doporučení na místa může poskytnout portál Kudy z nudy.
Schwarzenberský plavební kanál je technická památka postavená před zhruba 220 lety, která sloužila pro splavování polenového dříví z Šumavy do Vídně.
Návštěvnické centrum dřevařství na Modravě nabízí stálou interaktivní expozici o vlastnostech dřeva a zážitkové dílny pro tvorbu předmětů ze dřeva. K dispozici je také kvalitní ubytování.
V muzeu Pila Ludmírov si můžete prohlédnout technické předměty související s dřevozpracující technikou, vojenskou a geologickou historií lokality.
Expozice Flájský plavební kanál představuje nejstarší technickou památku svého druhu v Čechách, která více než 240 let sloužila pro plavení dřeva a následně i pro pohon vodní turbíny.
Expozice nabízí pohled na tradiční lidovou kulturu zpracování přírodních materiálů jako dřevo, proutí a sláma prostřednictvím národopisné expozice.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.