Křížové cesty jsou série zastavení znázorňujících poslední chvíle Ježíše Krista. Můžeme je nalézt jak v interiérech kostelů, tak v okolí poutních míst a často lemují přístupovou cestu k těmto místům.
Na Svatém Kopečku v Mikulově můžete navštívit kostel sv. Šebestiána, zvonici a projít si křížovou cestu, která je jedním z výrazných přírodních dominant města.
Křížová cesta na Kuksu je moderním pojetím ideje staré 300 let, kterou vytvořil spolu s dalšími autory sochař Vladimír Preclík. Cesta je lemována sochami umístěnými na zalesněném svahu.
V obnoveném poutním areálu Maria Hilf, zasvěceném Panně Marii, návštěvníci najdou klid a možnost pro duševní obnovu. Místo je oblíbené kvůli své historii a přírodnímu okolí.
Novou křížovou cestu ve Volarech, která vede na vrch Kamenáč, tvoří čtrnáct zastavení s obrazy malířky Vladimíry Fridrichové Kunešové.
Sázavský klášter, spojený s životem svatého Prokopa, je významné historické i umělecké místo v Čechách. Navštívíte zde nejen klášter, ale můžete si užít i krásu a atmosféru místa.
Barokní kostel v Jaroměřicích u Jevíčka má křížovou cestu a půdorys ve tvaru šestilistu, což je inspirováno jerusalémskou Golgotou.
Křížová cesta v Nejdku je známá svou romanticism rozložeností v lesním prostředí a délkou 1,5 km, což ji činí jedinečnou v oblasti.
Bolestné kameny v Píseckých horách symbolizují největší bolesti moderního člověka a vedou k naději. Jsou součástí cesty, která má čtrnáct zastavení.
Poutní kostel v Klokotech je centrem poutního areálu a představuje oblíbené místo pro vycházky a duchovní obnovu mezi místními obyvateli a návštěvníky.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.