ÚvodAktualityLesní scény ve skalách a pod korunami stromů: divadla, kde příroda tančí s múzami
Kultura

Lesní scény ve skalách a pod korunami stromů: divadla, kde příroda tančí s múzami

Poslechněte si audio verzi článku
Kulisy z mechu, strop z nebe a herci, kterým občas fouká do replik vítr – to jsou lesní divadla. Malá, schovaná a často opomíjená místa, kde se nehraje každý den, a přesto dokážou okouzlit víc než barokní zlaté lóže. Vydejte se s Kudy z nudy na divadelní procházku po lesních scénách, které připomínají pohádková kouzla a čekají, až si jich někdo všimne.
Představte si hlediště bez střechy, kulisy z kamene a oblohu jako osvětlení. Venkovní divadla v české krajině nejsou jen kulturním zážitkem, ale i výpravou do pohádky. Od skalních amfiteátrů po zámecké zahrady – tady se nehledí na dress code, jen na počasí a chuť nechat se unést atmosférou. Některá divadla vznikla ve skalách, jiná v parcích a zámeckých zahradách nebo pod širým nebem na okraji měst a vesnic, ale všechna mají společné jedno: jejich genius loci vás zasáhne rovnou do duše. Ať už se hraje Shakespearův Sen noci svatojánské nebo jen cinkají skleničky před koncertem smyčcového kvarteta, ocitnete se v jiné realitě – takové, kde je dovoleno snít.
 

Otáčivé hlediště v zámecké zahradě v Českém Krumlově

Nejznámější divadlo našich zámeckých zahrad najdete v Českém Krumlově! V českokrumlovské zámecké zahradě se nachází unikátní divadelní scéna s otáčivým hledištěm. Venkovní scéna Jihočeského divadla v Českých Budějovicích se poprvé roztočila v roce 1958. Otáčivé hlediště umožňuje divákům sledovat děj z různých perspektiv, zatímco se scéna kolem nich mění. Nezapomenutelnou atmosféru dává divadelním představením nejen samotná zahrada, ale i letohrádek Bellarie. Sami uvidíte, jak šikovně se rokokový zahradní klenot dokáže vplést do děje!
 

Divadla a amfiteátry v zahradách

Lesní divadlo SloupDivadla a přírodní amfiteátry byste našli v mnoha zámeckých zahradách, většina z nich je už ale nenávratně zničena. To se týká třeba divadla v zámeckém parku v Blatné. Naopak divadlo funkční a plně k dispozici různým projektům mají na zahradě zámku Nové Hrady na Českomoravském pomezí anebo v zámeckém parkuHorních Počernicích. Známé je také přírodní divadlo v parku u zámku Konopiště, postavené v roce 1964. Zpočátku je využívalo i Národní divadlo, dodnes se tu pořádají hudební festivaly, koncerty nebo opery.
 
Otáčivé hledištěV Praze je velmi oblíbeným místem otevřená divadelní scéna na Vyšehradě. Zde se hraje každé léto, až do začátku září. Milovníci opery se každoročně těší na operní představení pod širým nebempřírodním amfiteátru v Šárce. Šlo o největší přírodní divadlo v Evropě, které se stalo inspirací pro další lesní divadla v zemi. Prvním představením byla Prodaná nevěsta a díky tehdy nezalesněným kopcům tu byla výborná akustika. Svou činnost přírodní divadlo sice ukončilo už v roce 1922, ale připomínkou dávných časů bývají představení některé klasické české opery, která se v Šárce pořádají obvykle první neděli v září. Vstup je bezplatný a diváci sedí na donesených dekách.
 

Lesní divadla

Zkrátka venkovní divadla mají své kouzlo. Ale lesní divadla? Ta jsou úplně jiná liga. Nejsou jen kulturním prostorem, ale také kouskem živé krajiny, kde se herci dělí o scénu s veverkami, diváci sedí na pařezech a akustika je dílem náhody a příznivého větru. Vznikala často z nadšení místních spolků, které chtěly kulturu přinést do přírody, a někdy i ze snu, který přerostl v dřevěné jeviště mezi smrky.
 
Zní to poeticky? Ale právě taková je skutečnost. Přesto nejde o žádné skanzeny nostalgie, tahle místa stále žijí. Občas se na nich hraje, jindy se v nich jen odpočívá, ale vždycky dýchají něčím zvláštním. Možná právě proto, že tu ticho nikdy není úplné. A když se posadíte do hlediště a zavřete oči, třeba uslyšíte i potlesk minulosti.
 
Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách: Uprostřed lesů jižně od obce Sloup kousek od úžasného skalního hradu se mezi pískovcovými skalami skrývá něco, co nečekáte – lesní divadlo vytesané do skály. Vzniklo už ve 20. letech, když místní toužili po scéně, která by se snoubila s krajinou. Dnes je to tiché místo, obklopené stromy, které působí, jako by si paměť scény i publika převzala sama příroda. A když si tu sednete na dřevěnou lavičku, snadno podlehnete iluzi, že za chvíli přijdou herci. Možná i přijdou – ti lesní. Kromě větru ve vlasech a voňavého jehličí možná budete mít štěstí a v hledišti nebo na jevišti zahlédnete srnky.
 
Lesní divadlo v Nýrsku: Tam, kde Šumava pomalu přechází v pohádkový les, v bývalém lomu pod zříceninou hradu Pajrek u Nýrska vzniklo už za první republiky lesní divadlo. Zdá se být zapomenuté, ale přesto je nesmírně živé, a to letním programem i atmosférou. Tiché, zarostlé mechem, občas ozdobené deštěm nebo jehličím, působí jako kulisa z jiného času. Je to místo, kde se i obyčejné posezení mění v představení – se scénářem, který píše krajina sama.
 
Lesní divadlo u Cvikova: Divadlo pod širým nebem má jednu výhodu – vždycky je vyprodané. Jen publikum se někdy skládá z diváků na dece, cyklistů na obhlídce a ježků v hledišti. To platí třeba pro lesní divadlo u Cvikova. Místní ochotníci ho vybudovali v jednom z lomů na úpatí Zeleného vrchu v roce 1920, na jevišti dokonce kdysi stály dva dřevěné domky. Z kulis se zachovala už jen místnost vytesaná ve skále a krátká chodba s výklenkem, na okolních svazích jsou dosud patrné zbytky hlediště. V létě se tu občas hraje, ale i když ne, místo si drží svůj půvab. Je to jeden z těch koutů, které dávají smysl i bez událostí – stačí klid, kniha, termoska s kávou a přítomnost.
 
Lesní divadlo Mlýny u Kytlice: Pořádně živo bývá naopak v lesním divadle Kytlice – Mlýny. Scénu obnovili místní ochotníci a díky nim dnes v malém údolí pod starým mlýnem stojí divadlo, kde každé léto zní smích, zpěv a občas i zapomenutý verš. Představení tu nejsou o dokonalosti, ale o radosti – a o tom, že mezi herci a diváky není nic víc než pár kroků po trávě.
 
Lesní divadlo v Řevnicích: Místo střechy širé nebe. Místo světel měsíční svit. K tomu neopakovatelná vůně lesa, šum borů a čerstvý svěží vzduch. Tak to je magická atmosféra Lesního divadla Řevnice. Pro svou nenapodobitelnou atmosféru je každé léto vyhledáváno mnoha diváky, aby si v klidném prostředí lesa mohli vychutnat různá představení, festivaly, koncerty a další akce. Jedná se především o domácí scénu Divadelního souboru Řevnice.
 
Lesní divadlo Skalka u Příbrami: Kousek od Podlesí se mezi stromy krčí lesní scéna, která kdysi bývala kulturním srdcem kraje. Dnes je lesní divadlo Skalka většinou spící princezna, ale v letních měsících tu pravidelně hrají dobrovolnické divadelnické spolky a také Divadlo A. Dvořáka z Příbrami. Když sem přijdete za ticha, s výhledem na Brdy, máte pocit, že se každou chvíli může ozvat gong a všechno ožije. A i když se nic nestane a opona se nezvedne, třeba se vám do klína snese list z kaštanu. Tohle v kamenném divadle nikdy nezažijete!
 
Zaniklé lesní divadlo na Mariánské hoře: Mariánská hora nad Albrechticemi v Jizerských horách v sobě má cosi posvátného. Možná za to může ten klid, možná příběhy, které tu zůstaly mezi stromy. Zbytky bývalého lesního divadla působí jako přirozená součást lesa – nenásilné a tiché součásti krajiny. Je to místo, kam si člověk může přijít sednout – jen tak. Naslouchat, nebo třeba snít o časech, kdy to tu žilo.
 

Tam, kde scéna končí nebem


Lesní divadla jsou zvláštní. Nečekají potlesk, nesoutěží o návštěvnost, a přesto dokážou zůstat v paměti. Možná proto, že na jejich jevištích nehrají jen lidé, ale i vítr, světlo, ptáci a stromy. Jsou jako otevřená kniha, kde chybí poslední stránka – a každý návštěvník ji může dopsat po svém.
 
Ať už se na ta místa vydáte s cílem zažít kulturu, nebo jen s chutí na klidný výlet, jedno je jisté: domů si odnesete víc než jen fotku. Možná kapku rosy na botě. Možná kousek duše lesa. A možná chuť vrátit se zpátky – až příště zase začne představení.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Lesní divadlo u Srbské Kamenice Kultura

Lesní divadlo u Srbské Kamenice

Lesní divadlo u Srbské Kamenice má dlouhou historii, která byla přerušena. Srbská Kamenice divadlo obnovila v roce 2013.

Lesní divadlo v lesoparku Debř Kultura

Lesní divadlo v lesoparku Debř

Lesního divadla v Debři bylo obnoveno v roce 2015 díky Okrašlovacímu spolku pro Mšeno a okolí.

Lesní divadlo na Hlíně Kultura

Lesní divadlo na Hlíně

Nedaleko Brna u obce Hlína najdete lesní divadlo, jehož kapacita je až tisíc diváků (rekord je 1180 diváků).

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička Kultura

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Lesní divadlo Skalka u Příbrami Kultura

Lesní divadlo Skalka u Příbrami

Lesní divadlo Skalka v Novém Podlesí u Příbrami je pěkné inspirativní místo na okraji Brd. Lesní zátiší s pódiem rozhodně stojí za to navštívit. Pohádky dokážou nadchnout nejmenší diváky, dospělí ocení zajímavé koncerty a divadelní hry.

Jihočeské divadlo – historická budova i moderní interaktivní prohlídky Kultura

Jihočeské divadlo – historická budova i moderní interaktivní prohlídky

Empírová budova původně z počátku 19. století ležící u řeky Malše vedle Zlatého mostu. V jeho průčelí je busta Josefa Kajetána Tyla, který zde naposledy vystoupil na jevišti.

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě Památky

Letohrádek Bellarie v českokrumlovské zámecké zahradě

Letohrádek Bellarie v zámecké zahradě v Českém Krumlově je vzácně dochovaná rokoková zahradní stavba, jediná svého druhu v České republice. Vzorem pro protáhlý osmiboký objekt letohrádku byl zřejmě palác Evžena Savojského Horní Belveder.

Lesní divadlo v Nýrsku Kultura

Lesní divadlo v Nýrsku

Stavba lesního divadla byla dokončena roku 1935. Divadlo mělo zajímavá technická řešení.

Lesní divadlo Mlýny u Kytlice Kultura

Lesní divadlo Mlýny u Kytlice

Lesní divadlo v Mlýnech patří historicky mezi nejvýznamnější přírodní divadla v Čechách. Bylo vybudováno z iniciativy místního kuliče skla Franze Marschnera a poprvé se otevřelo roku 1931.

Zaniklé lesní divadlo na Mariánské Hoře Památky

Zaniklé lesní divadlo na Mariánské Hoře

Mariánská Hora měla dříve i své lesní divadlo, jehož zbyty, respektive torzo, jsou zde k vidění dodnes.

Přírodní jeviště u Trhových Svin Příroda

Přírodní jeviště u Trhových Svin

Nedaleko Hrádku u Trhových Svin se v lese ukrývá tajemné místo, jehož původ není zcela známý. Pod vesnicí leží kamenný amfiteátr.

Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách Kultura

Lesní divadlo ve Sloupu v Čechách

Lesní divadlo bylo vybudováno v mělké skalnaté sníženině na jihozápadním úpatí pískovcového ostrohu Na Stráži, asi půl kilometru jižně od Sloupu. Myšlenka založit letní divadelní scénu uprostřed lesů vznikla roku 1920 a o rok později pak byla scéna dostavěna.

Vyhlídka Triangl – Poustevníkův kámen nad Hejnicemi Příroda

Vyhlídka Triangl – Poustevníkův kámen nad Hejnicemi

Z místa je krásný výhled na Hejnice s dominantou a kulturní památkou kostela. Uvidíte také Jizerské hory s nejvyšší horou Smrk, dále Paličník, Smědavskou horu, Frýdlantské cimbuří a Ořešník.

Otáčivé hlediště Český Krumlov – letní noci pod širým nebem 2025

3. 6.7. 9.
Otáčivé hlediště Český Krumlov – letní noci pod širým nebem 2025

Činohru, operu či balet – především však výjimečný zážitek z představení konaného za letní noci v divadle s nejvyšším stropem na světě nabízí malým i velkým zájemcům Otáčivé hlediště v Českém Krumlově.

Lesní divadlo ve Cvikově Příroda

Lesní divadlo ve Cvikově

Lesní divadlo u Cvikova vybudoval v roce 1920 cvikovský ochotnický spolek. Vybral si k tomu prostředí jednoho pískovcového lomu nacházejícího se na úpatí Zeleného vrchu.

Zřícenina hradu Pajrek u Nýrska Památky

Zřícenina hradu Pajrek u Nýrska

Jedná se o zříceninu hradu, 2,5 km od Nýrska. Hrad byl vystaven ve výšce 627 m n. m. na výběžku hřebenu Hraničáře. Hrad se nacházel při staré stezce do Bavor, odtud i jeho název pocházející z německého slova Baiereck, což mohlo znamenat hrad na Bavorských hranicích.

Sloupský vyhlídkový okruh Příroda

Sloupský vyhlídkový okruh

Čtyři kilometry dlouhý pěší okruh vás povede po nejkrásnějších sloupských skalních vyhlídkách.

Zámecký park v Blatné Památky

Zámecký park v Blatné

Vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic je jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.

Česko mezi řádky: Zimní pohádka, Čechy u moře a William Shakespeare

Česko mezi řádky: Zimní pohádka, Čechy u moře a William Shakespeare

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídka pod širým nebem v Evropě, zaměřená na uvádění děl Williama Shakespeara. V Praze, Brně a Ostravě se tak každé léto znovu a znovu odehrává Zimní pohádka, oblíbený příběh o lásce, zradě a odpuštění. Její děj anglický básník, dramatik a herec umístil do Čech, exotické země na mořském pobřeží.

Zámecká zahrada v Českém Krumlově Příroda

Zámecká zahrada v Českém Krumlově

Českokrumlovská zámecká zahrada prošla od svého založení ke konci 17. století složitým vývojem, který věrně odrážel dobový stylový vývoj zahradního umění. Zahrada vznikla na raně barokním kompozičním schématu, později se v její podobě projevil duch vídeňského rokoka.

Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát Kultura

Otáčivé hlediště Český Krumlov – světový unikát

Otáčivé hlediště v zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov je otevřená divadelní scéna Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, která pochází z roku 1958. Kouzlo scéně otáčivého hlediště dodává také okolní prostředí, které tvoří především zahrada a letohrádek zvaný Bellarie.

Lesopark Martinská stěna Příroda

Lesopark Martinská stěna

Lesopark nesoucí název Martinská stěna byl zbudován patrně již za první republiky, kdy o toto místo pečoval tehdejší německý okrašlovací spolek Hubertus. I přes dlouhé období úpadku se podařilo lesopark obnovit a dnes patří k nejoblíbenějším částem Dobřan. Oblíbená je zde také 25metrová skluzavka.

Skalní hrad a poustevna Sloup Památky

Skalní hrad a poustevna Sloup

Hrad, který přechází ve skálu a skála, na které vyrůstá hrad. Na 35 m vysoké pískovcové skále v obci Sloup v Čechách leží památkově chráněný objekt Skalní hrad Sloup. Koná se zde řada kulturních akcí a hrad je vyhledávaný také díky nabídce konání svateb.

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek Památky

Zámek Konopiště – za Františkem Ferdinandem na zámek

Současnou podobu dostal zámek na přelomu 19. a 20. století, kdy zámek vlastnil František Ferdinand d'Este, následník rakouského trůnu. Vypravte se na půvabné místo nedaleko Prahy, kde žil tento vášnivý lovec. Podívat se můžete do mnoha krásných expozic i nádherné zahrady a parku.

Zámecký park a obůrka pro lesní zvěř na Konopišti Příroda

Zámecký park a obůrka pro lesní zvěř na Konopišti

Zámecký park na Konopišti patří k nejkrásnějším krajinářským parkům u nás. Jeho součástí je rozsáhlý zámecký rybník, růžová zahrada se skleníkem, obora a bažantnice. Nachází se zde několik naučných stezek a obůrka s lesní zvěří.

Zámek Nové Hrady ve východních Čechách – navštivte České Versailles Památky

Zámek Nové Hrady ve východních Čechách – navštivte České Versailles

Jednou z mála rokokových stavebních památek na území Českých zemí je zámek Nové Hrady u Litomyšle. Rokoková stavba vybudovaná v letech 1774–1777 hrabětem Jeanem-Antoinem Harbuvalem de Chamaré ve stylu francouzských letních sídel, často nazývána "Malý Schönbrunn" nebo "České Versailles".

Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta Příroda

Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta

Romantické skalnaté údolí spojované s legendou o Šárce a Ctiradovi, která se údajně ve zdejších lesích odehrála. Rozlehlá lesní oblast na území Prahy působí jako oáza v ruchu velkoměsta a každého nového návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií.

Vyšehrad – historické hradiště, hrad a pevnost v Praze Památky

Vyšehrad – historické hradiště, hrad a pevnost v Praze

Pradávné hradiště Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. Tvoří jej především areál někdejšího hradiště, hradu a pevnosti, který je Národní kulturní památkou. Součástí Prahy je od roku 1883 a první písemné záznamy pocházejí z roku 1070.

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem Kultura

Letní scéna Vyšehrad – divadlo pod širým nebem

Divadlo pod otevřeným nebem má zvláštní kouzlo – v plenéru umění dýchá jiným životem. Jedním z takových prostorů je Letní scéna na Vyšehradě, venkovní amfiteatr uprostřed hradeb, který je v provozu od 90. let 20. stol.

Prodaná nevěsta – nejslavnější opera Bedřicha Smetany

Prodaná nevěsta – nejslavnější opera Bedřicha Smetany

Jedna z nejpopulárnějších českých oper Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany měla premiéru v roce 1866. Na repertoáru ji dodnes má většina našich operních scén a stále neztratila nic ze svého vtipu a divácké oblíbenosti.

S osobností na procházku: Havlíčkovým Brodem s Karlem Havlíčkem Borovským

S osobností na procházku: Havlíčkovým Brodem s Karlem Havlíčkem Borovským

Havlíčkův Brod se až do roku 1945 jmenoval Německý Brod. Dnes svým jménem připomíná Karla Havlíčka Borovského, novináře ostrého pera, básníka, kritika a odvážného vlastence. S jeho jménem ale je spojená větší část Českomoravské vrchoviny, a tak putování s Havlíčkem zahájíme ještě o kousek dál: v městečku Havlíčkova Borová, kde se narodil a které se od roku 1949 rovněž jmenuje na jeho počest.

S osobností na procházku: krajem pod Ještědem s Karolinou Světlou aneb povinná četba zábavně

S osobností na procházku: krajem pod Ještědem s Karolinou Světlou aneb povinná četba zábavně

Povinná literatura se přece dá poznávat zábavně a s úsměvem: třeba venkovské romány Karoliny Světlé. Pro spisovatelku se věčnou inspirací stala Světlá pod Ještědem a její malebné okolí. Některými místy z jejích knížek prochází naučná stezka, navíc tu objevíte fantastické lesní hřiště s lesním obrem. O něm se sice v knihách nepíše, ale nevadí – bavit vás to tu bude i bez obra.

Lesní divadlo Řevnice Kultura

Lesní divadlo Řevnice

Místo střechy širé nebe. Místo světel měsíční svit. K tomu neopakovatelná vůně lesa, šum borů a čerstvý svěží vzduch. Tak to je magická atmosféra Lesního divadla Řevnice!

Další aktuality

7 věcí, které nevíte… o Etiopii, Egyptě, Tunisku a dalších zemích Afriky

Afrika je kolébkou lidstva, zemí nekonečných pouští, divokých zvířat, tajemných starověkých království i neuvěřitelných přírodních krás. A přestože se může zdát vzdálená, její příběhy se mnohdy úzce dotýkají i českých dějin. Vydejte se s Kudy z nudy na cestu po stopách Afriky, a připravte se na pořádnou dávku překvapení, historie i fascinujících kuriozit.
30. červen 2025 15:38
Kultura

Hody, sečení lúk i národopisné slavnosti: tipy, kam se vydat v létě za folklórem

Pro vyznavače folklóru přinášíme tipy na tradiční letní akce v rámci celé České republiky. Nejen Strážnice, Vlčnov, Domažlice nebo Kyjov jsou místa spjatá s kroji, lidovými tradicemi a slavnostmi. Zapište si do svých kalendářů třeba i Horňácké slavnosti, Gorolski Święto v Jablunkově, Kopaničářské a portášské slavnosti nebo Hanácké slavnosti.
25. červen 2025 6:00
Kultura

Mumie, sfingy a pyramidy: kde v Česku objevíte stopy starověkého Egypta

Ačkoli byste to určitě nečekali, v České republice se nachází téměř dvacítka dávnověkých egyptských mumifikovaných těl. Překvapivě se s některými setkáte na několika hradech a zámcích i v muzeích. Také ovšem existují mumie pocházející z ryze českého a moravského území, těch máme několik desítek, ale jsou samozřejmě mnohem mladší než egyptské. Nechte se inspirovat našimi tipy a vyrazte za egyptskými stopami do Moravské Třebové, na Kynžvart a dokonce i na vrcholky Krušných hor.
23. červen 2025 15:00
Kultura

František Gellner, Amelia Earhartová a Glenn Miller: slavné osobnosti, které se ztratily

Také pohřešovaní lidé mají svůj svátek: každý rok 30. srpna si připomínáme Mezinárodní den zmizelých. Je věnovaný těm, kteří zmizeli při válkách a jiných ozbrojených konfliktech, přírodních katastrofách či migraci. Znáte některé slavné osobnosti, které zmizely? Seznamte se s nimi na Kudy z nudy.
22. červen 2025 13:42
Kultura

Exkurze u sklářských mistrů: poznejte vznik a historii skla ve sklářské dílně

Poznejte cestu ručně vyráběného skla ze sklářské pece až na svátečně prostřený stůl. Naplánujte si výlet do některé ze sklářských hutí a u výhně pece si sami vyzkoušejte, jaké to je vyfouknout skleničku. Vyrobit krásný skleněných korálek není o nic snazší.
17. červen 2025 21:31
Kultura

Nejnavštěvovanější turistické cíle v kategorii Muzea a galerie

Která muzea a galerie vloni přivítaly nejvíc návštěvníků? Nová nebo modernizovaná muzea nabízejí originální kousky a interaktivní expozice, které chtějí malé i velké návštěvníky vtáhnout do hry! Vyberte si z nabídky míst nabídne program pro rodiny s dětmi i všechny další zvědavé návštěvníky.
16. červen 2025 18:20
Kultura

Poznejte tradiční řemesla zblízka

Vypravte se na krátký výlet do minulosti a poznejte, jak se žilo dříve řemeslníkům. Naše tipy vás zavedou do míst, kde se provozovalo nejen sklářské, mlynářské či kovářské řemeslo. Mnohdy nechybí ukázky toho, jak mistři svého oboru v minulosti pracovali. Podíváte se do skanzenů, kováren i hamrů, stačí si jen vybrat.
11. červen 2025 10:00
Kultura

Letní divadelní scény pod širým nebem nabízejí komedie i dramata

Letní večery s divadlem pod širým nebem nabízejí bohatou přehlídku nejrůznějších žánrů. Portál Kudy z nudy vás letos zve nejenom na Letní shakespearovské slavnosti, do Otáčivého hlediště v Českém Krumlově, ale také na barokní slavnosti či operní představení v kulisách krásných hradů a zámků.
10. červen 2025 15:07
Kultura