Rodina architektů a stavitelů Dientzenhoferů měla velký vliv na podobu českých barokních kapliček, kostelíků a kostelů, které jsou typické pro krajinu na poutních místech i v okolí lidských obydlí.
Broumovská skupina kostelů je unikátní architektonickou památkou v regionu Broumovsko, která zahrnuje barokní kostely postavené na území broumovského opatství podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce v letech 1719-43.
Svatá Hora u Příbrami je obdivované mariánské poutní místo, kde se nachází barokní architektonický skvost, jezuité přestavěný barokní svatyni, která je jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě, a byla rekonstruována v roce 2015.
V Broumovském klášteře se nachází unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651, která je jedinou svého druhu ve střední Evropě severně od Alp.
V Praze navrhl Kilián Ignác Dientzenhofer například Letohrádek Portheimka na Smíchově, který sloužil jako letní sídlo pro jeho rodinu a dnes zde sídlí Galerie Porthemika.
Kostel sv. Maří Magdalény v Božanově, který je pravděpodobně dílem K. I. Dientzenhofera, se vyznačuje kruhovým půdorysem hlavní lodě a eliptickým presbytářem s narůstající hranolovou věží.
V chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí, postaveným Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem, můžeme obdivovat barokní architekturu a nádherné fresky.
Barokní kaple Panny Marie Sněžné se nachází na vrcholu Hvězda a je postavena na půdorysu hvězdy. Je to geniálně řešená stavba, která je citlivě umístěna do přírody a je považována za perlu Broumovských stěn.
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Boleslavi, postavená na začátku 17. století, uchovává Palladium země české - pozlacený reliéf Madony staroboleslavské, což je významný historický a náboženský artefakt.
Název Břevnovský klášter je odvozen podle břevna, které leželo ve studánce, u níž se setkali pražský biskup Vojtěch a český kníže Boleslav II. při zakládání kláštera v roce 993.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.