ÚvodAktuality30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Jihočeského kraje
Zážitky

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Jihočeského kraje

  • 9. března 2023
Jaké proměny prožily jižní Čechy během posledních třiceti let? V Českém Krumlově vzniklo například Egon Schiele Art Centrum a Museum Fotoatelier Seidel, Holašovice se dočkaly zápisu do UNESCO, otevřely se Stezka korunami stromů a Království lesa na Lipně, Dům přírody Třeboňska anebo tajuplné podzemí ve Slavonicích. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít po Jihočeském kraji rok za rokem!
Rok 2022: V červenci 2022 se kousek od Dolního Dvořiště otevřela unikátní historická památka, tvrz Tichá. Dominantou areálu je středověká věž s hrázděným obytným patrem a dlátkovou střechou pokrytou dřevěným šindelem, jediná svého druhu v Česku. Rekonstrukce tvrze trvala 12 let, dnes se odtud otvírají krásné výhledy na Šumavu a Novohradské hory.
 
Rok 2021: Začátkem června 2021 se po rekonstrukci otevřel zámek Vimperk. Mezi největší unikáty patří renesanční malovaný strop z roku 1601; k vidění je na jedné z prohlídkových tras. Ve Vimperku je od roku 2021 rovněž otevřená Městská zvonice a západně od Volar, na nejvyšším místě cyklostezky z Volar na Soumarský most, objevíte Dřevěné srdce Evropy a dvě lavičky v podobě historických kol.

Rok 2020: Fandové adrenalinu si mohli vyzkoušet první část ferraty Hluboká, která se od té doby rozrostla o další trasy. Všechny vedou nad hladinou Vltavy několik kilometrů po proudu od zámku Hluboká, a to na levém i pravém břehu řeky. Ferraty jsou dobře dostupné po cyklostezce, kdy při celodenním výletu můžete navštívit zříceninu Karlův hrádek, muzeum voroplavby v Purkarci a využít tamní přívoz.


Rok 2019: Jednou z nejoblíbenějších českých řek je jihočeská Lužnice. Stezka údolím Lužnice získala v roce 2019 jako první v České republice prestižní evropskou certifikaci Leading Quality Trails Best of Europe a zařadila se mezi TOP stezky Evropy. Krásná romantická trasa celkem měří 55 km, dá se ale rozložit na více etap.
 
Rok 2018: Písek získal novou významnou stavbu: lávka Dagmar Šimkové překlenula řeku Otavu a spojila Hradiště a Václavské předměstí. Jejím autorem je architekt Josef Pleskot, pro něhož to v rodném Písku byla vůbec první stavba. Lávka se v jednom místě lomí, doplňuje ji prostor pro setkávání a zastavení, a díky pojmenování po politické vězeňkyni zároveň slouží jako neformální pomník obětem totalitního režimu.
 
Rok 2017: V Milevsku bylo otevřeno originální Muzeum milevských maškar, připomínající dlouholeté konání maškarních průvodů. Muzeum je českým unikátem, neboť se jako první a dosud jediná muzejní instituce v České republice zaměřuje na dějiny masopustních průvodů coby zdejší národopisné tradice.
 
Rok 2016:Lipně nad Vltavou v těsné blízkosti Stezky korunami stromů vznikl nový zážitkový park Království lesa, centrum dětské a rodinné zábavy. V témže roce se konaly letní olympijské hry v Riu de Janeiro a na Lipně vyrostl Olympijský park Rio Lipno 2016. Zájemci si mohli vyzkoušet všechny olympijské i neolympijské letní sporty, bohatý program provázely přímé přenosy z Ria, koncerty a zábava pro všechny generace.
 
Rok 2015: Po několikaleté revitalizaci se pro veřejnost vůbec poprvé v historii otevřely Kláštery Český Krumlov. Unikátní trojklášteří se v Českém Krumlově rozlohou řadí na druhé místo hned za krumlovský hrad a zámek. V areálu vzniklo moderní kulturně vzdělávací centrum, které široké veřejnosti, zvláště pak dětem, mládeži a rodinám s dětmi, přibližuje klášterní život, kulturu, historii a umění středověku.


Rok 2014:Týně nad Vltavou se po rekonstrukci otevřelo Městské muzeum. Nová interaktivní expozice vám představí například sbírky vltavínů, které patří k největším u nás; vystaveno je přes tisíc kusů. Další muzejní expozice se věnují tradičnímu vorařství, loutkám a historii města, prohlédnout si můžete i podzemní chodby.
 
Rok 2013: V těsné blízkosti bývalé celnice na hraničním přechodu Nové Hrady – Pyhrabruck vznikl Skanzen ochrany státní hranice a železné opony. Expozice přehledně mapuje historii ochrany hranic od nejstarších dob až po vstup České republiky do Evropské unie.
 
Rok 2012: Své první návštěvníky přivítala Stezka korunami stromů Lipno na Lipensku, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice. Stavba s 675 metrů dlouhou bezbariérovou lávkou, zakončená 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží, je citlivě začleněna do krajiny v okolí vodní nádrže Lipno a skvěle rozšířila nabídku volnočasových aktivit v Lipně nad Vltavou.
 
Rok 2011: Symbolicky na Den dětí se otevřela Pohádková kovárna v malebné vísce Selibov na Písecku, nejpohádkovější kovárna na světě. Děti tu mohou potkat hastrmany, víly, Červenou Karkulku a další pohádkové bytosti, součástí expozice je i tvůrčí dílna pro malé návštěvníky.
 
Rok 2010: V historickém centru města Třeboně přímo v budově třeboňského zámku se otevřel Dům přírody Třeboňska, vůbec první Dům přírody v České republice. V Návštěvnickém centru chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko získáte informace o přírodě, naučných stezkách a turistických zajímavostech zdejší krajiny.
 
Rok 2009: Od roku 2009 je otevřená Eliášova dědičná štola v Úsilném poblíž Českých Budějovic. Dolovat se tu začalo už ve 13. století, ražení štoly započalo 20. července 1574, na den sv. Eliáše. Štola se s přestávkami razila zhruba 200 let, dnes je přístupný asi 350 metrů dlouhý úsek.


Rok 2008: Po citlivé rekonstrukci, která dokonale zachovala autentickou atmosféru starých časů, se v Českém Krumlově v červnu 2008 otevřelo Muzeum Fotoateliér Seidel se starodávným fotografickým ateliérem a stálou expozicí, věnovanou dílu i životům Josefa a Františka Seidlových.
 
Rok 2007: Myšlenka na založení soukromé zoo Dvorec se začala rodit už kolem roku 2003, první oficiální návštěvníci si ji prohlédli v roce 2007. Zoologická zahrada chová zvířata převážně z afrického kontinentu a najdete ji v jižních Čechách u Borovan.
 
Rok 2006: Písek v Písku aneb první ročník akce Cipískoviště se v Písku konal v roce 2006. Od té doby každý rok na začátku sezony vyrůstají na náplavce Otavy u nejstaršího kamenného mostu v Česku obří pískové sochy, které pak město zdobí až do podzimu a jsou skvělou atrakcí pro děti i dospělé.
 
Rok 2005:Protivíně vznikla Krokodýlí zoo, největší evropská kolekce aligátorů, kajmanů, krokodýlů a gaviálů.
 
Rok 2004: U Slavonic se otevřel Pevnostní areál, část obranné pevnostní linie Československé republiky budovaná před druhou světovou válkou. Jedenáct objektů je zrekonstruováno do původní podoby, některé z nich si můžete prohlédnout i zevnitř, a to plně vybavené a vyzbrojené.
 
Rok 2003: Po rekonstrukci se znovu otevřela Klostermannova rozhledna na Javorníku na Šumavě. Kamenná věž dokončená roku 1938 je pojmenovaná po spisovateli Karlu Klostermannovi, který měl rád okolní hluboké lesy a samoty.
 
Rok 2002:Hluboké nad Vltavou kousek od pohádkového novogotického zámku se slavnostně otevřel Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou, jeden z největších venkovních zábavních parků u nás. Nabízí širokou škálu sportovního vyžití i místa pro odpočinek, k dispozici je i půjčovna sportovních potřeb, vybavení na vodu, kol a koloběžek i lezeckých pomůcek pro zdolávání ferraty Hluboká.


Rok 2001: Na Novohradsku byly vyznačeny první cyklotrasy, včetně tří naučných cykloturistických okruhů Pamětí Novohradska, Pamětí Slepičích hor a Pamětí Vitorazska.
 
Rok 2000: V roce 2000 byla dokončena rozsáhla rekonstrukce hradu v Nových Hradech, sídla, které patřívalo pánům z Landštejna, Rožmberkům a nakonec více než 300 let rodu Buquoyů. Návštěvníky potěšila také nová expozice.
 
Rok 1999: Nad obcí Čestice u Volyně se od roku 1999 tyčí telekomunikační věž, která slouží také jako rozhledna.
 
Rok 1998: Do seznamu světového dědictví UNESCO byly v roce 1998 zapsány Holašovice, vesnice v půvabné krajině jižních Čech na Budějovicku. Jedna z nejhezčích obcí v Česku si zápis na seznam UNESCO vysloužila díky typickému štukovému dekoru ve stylu selského baroka, který zdobí průčelí většiny domů, i dochovanému středověkému půdorysu se statky kolem návsi.
 
Rok 1997: Pod většinou domů na Dolním a Horním náměstí ve Slavonicích se rozprostírá členitá síť středověkých podzemních chodeb. První návštěvníci si podzemí prohlédli v roce 1997, vybrat si můžete ze dvou tras.
 
Rok 1996: Na renesančním zámku v Třeboni byl otevřen prohlídkový okruh věnovaný rodu Schwarzenbergů. Poslední majitelé třeboňského panství tu žili ještě v minulém století a na zámku každý rok trávili Vánoce.
 
Rok 1995: V areálu Černické obory u Bechyně, založené Petrem Vokem z Rožmberka, vzniklo nejstarší jihočeské golfové hřiště Golfklub Bechyně.
 
Rok 1994: Písek patřil k prvním městům v Čechách, kde František Křižík instaloval veřejné elektrické osvětlení. Lampy napájela elektrárna zřízená v Podskalském mlýně. Elektrárna královského města Písku je nejstarší funkční elektrárna v Česku. Zpřístupněna byla v roce 1994 a zařadila se mezi oblíbená výletní místa Písecka.
 
Rok 1993: Od svého otevření v roce 1993 se Egon Schiele Art CentrumČeském Krumlově stalo mezinárodně uznávanou a hojně navštěvovanou institucí. Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí výměnné výstavy umění 20. století.
 

Rok za rokem a krok za krokem

Agentura CzechTourism v roce 2023 slaví stejně jako Česká republika 30. výročí svého vzniku. K této příležitosti jsme z portálu Kudy z nudy vybrali nejzajímavější turistické cíle ze všech krajů, které během třiceti let vznikly.
Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově Kultura

Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově

Jedinečné místo, kde v 19. století vznikla tradice fotografie, místo, kde se zastavil čas. Odborníci i laici se mohou seznámit s unikátním fotografickým dílem Josefa Seidla a jeho syna Františka, které čítá téměř 140 tisíc skleněných desek i celuloidových negativů.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna Příroda

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Kláštery Český Krumlov Památky

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.

Hrad Nové Hrady – jihočeská perla Památky

Hrad Nové Hrady – jihočeská perla

Historický hrad z 13. století vítá své návštěvníky v obci Nové Hrady u Českých Budějovic. Hrad nabízí tři prohlídkové trasy v letním období a jednu v zimě.

Ferrata Havranka v Českém Krumlově Letní sporty

Ferrata Havranka v Českém Krumlově

Ferrata Havranka se nachází na skalním útvaru Havraní skála na pravém břehu Vltavy jen pár minut chůze z centra Českého Krumlova. V současné době jsou zpřístupněny dvě ferratové trasy o obtížností B a C. Navíc se zde nachází nejdelší vzdušná lávka v Česku.

Státní zámek Vimperk Památky

Státní zámek Vimperk

Státní zámek Vimperk je památkovým objektem, který prochází rozsáhlou obnovou. V roce 2021 byla ukončena její první etapa a zámek nyní nabízí tři prohlídkové trasy (v opravených i neopravených prostorách) a nové expozice Muzea Vimperska.

Na výlet do Slepičích hor Příroda

Na výlet do Slepičích hor

Slepičí hory je lidový název Soběnovské vrchoviny, kopcovité krajiny s nejstaršími osadami jižních Čech a pozůstatky keltské kultury jihozápadně od Trhových Svinů, která byla roku 1995 vyhlášena za přírodní park.

Stezka Best of Europe: Údolím Lužnice z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou Příroda

Stezka Best of Europe: Údolím Lužnice z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou

První česká pěší trasa, která je na seznamu nejlepších stezek Evropy Leading Quality Trails Best of Europe, vede hlubokým údolím řeky Lužnice. Celkem měří 55 km.

Klostermannova rozhledna na Javorníku u Vacova Příroda

Klostermannova rozhledna na Javorníku u Vacova

Vrch Javorník byl oblíbeným místem spisovatele Karla Klostermanna, který měl rád jeho tehdy hluboké lesy a samoty. Kamenná rozhledna, postavená roku 1938, poskytuje překrásné výhledy na šumavské hory i do vnitrozemí.

Rozhledna Čestice u Volyně Příroda

Rozhledna Čestice u Volyně

Nad obcí Čestice u Volyně nedaleko místní vodárny se od roku 1999 tyčí telekomunikační věž se sedmimetrovou plošinou. Rozhledna umožňuje částečný výhled na Šumavu, ale hlavně na Čestice a okolí.

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou Letní sporty

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

Areál nabízí širokou nabídku možností sportovního vyžití i místo pro odpočinek a relaxaci. Nejčastějšími návštěvníky areálu jsou rodiny s dětmi. K dispozici tu jsou nové motorové lodě, zázemí pro cyklisty, koktejl bar, osvěžovací zóna i trampolínový svět.

Eliášova štola v Úsilném Památky

Eliášova štola v Úsilném

Eliášova dědičná štola je zpřístupněna v délce 400 m. Dějiny obce Úsilné, která se nachází jen několik kilometrů od centra Českých Budějovic, jsou výrazně spojeny s hornictvím ve zdejším tzv. rudolfovském rudním revíru.

Středověká tvrz Tichá u Dolního Dvořiště Památky

Středověká tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

Tvrz u Novohradských hor je poprvé zmiňována roku 1360. V roce 1387 přešla do vlastnictví Rožmberků. V roce 1789 byla tvrz přestavěna na pivovar. Do dnešní doby se zachovala pouze 12 m vysoká obranná věž čtvercového půdorysu.

Podzemí ve Slavonicích – adrenalin pro milovníky podzemí Památky

Podzemí ve Slavonicích – adrenalin pro milovníky podzemí

Slavonické podzemí je jednou z nejstarších částí města a pravděpodobně souvisí s gotickou zástavbou z 13. století. Podzemní kobky zasahují až pod náměstí, což napovídá tomu, že původní náměstí bylo menší, obestavěné většinou dřevěnými domy.

Pohádková kovárna v Selibově Zážitky

Pohádková kovárna v Selibově

Chcete-li vstoupit do pohádky, navštivte zážitkový areál pro rodiny s dětmi v malebné vesničce Selibov, která se nachází na půli cesty mezi Pískem a Protivínem.

Městské muzeum Týn nad Vltavou – interaktivní hravé muzeum s expozicí vltavínů Kultura

Městské muzeum Týn nad Vltavou – interaktivní hravé muzeum s expozicí vltavínů

Městské muzeum Týn nad Vltavou prošlo rekonstrukcí a v roce 2015 zde byla otevřena nová interaktivní expozice. Jednu z jejích hlavních částí tvoří expozice vltavínů, která patří k největším u nás, je zde přes 1000 kusů.

Elektrárna královského města Písku – uzavřeno z důvodu rekonstrukce Kultura

Elektrárna královského města Písku – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Elektrárna královského města Písku vznikla na místě bývalého Podskalského mlýna na doporučení vynálezce Františka Křižíka.

Pleskotova lávka v Písku Památky

Pleskotova lávka v Písku

Dvě části Písku spojuje nová lávka pro pěší a cyklisty navržená architektem Josefem Pleskotem. Lidé se po ní dostanou z Václavského předměstí přes Otavu do Hradiště.

Golfové kurzy a škola v Sudoměřicích u Bechyně Letní sporty

Golfové kurzy a škola v Sudoměřicích u Bechyně

Zahrajte si golf za ceny, které byste nečekali. V Bechyni na vás česká hřiště s devíti jamkami. Součástí hřiště je cvičná louka pro nácvik dlouhých odpalů a cvičný areál pro nácvik krátké hry.

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan Příroda

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan

Doménou této zoo jsou převážně velké šelmy. Jako jediná zoo v České republice může nabídnout srovnání dvou poddruhů lva. Další velkou šelmu zastupují tygři indičtí v bílé barvě. Z dalších šelem zde narazíte na medvěda brtníka, rysy a servaly.

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR Památky

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově Kultura

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 3 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Holašovice – unikátní prohlídka selského baroka Památky

Holašovice – unikátní prohlídka selského baroka

Fenoménem Holašovic je selské baroko. Vesnice se pyšní zápisem na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Na "nejkrásnější české návsi" v Holašovicích se v roce 1975 natáčela filmová verze Smetanovy opery Prodaná nevěsta.

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže Památky

Zámek Třeboň – perla v okvětí vodní růže

Zavítáte-li do Třeboně, neměli byste vynechat návštěvu místního zámku, který je spojován s takovými jmény, jako je Petr Vok z Rožmberka, panovnický rod Schwarzenberků, či Rudolf II., na které především upoutávají prohlídkové trasy.

Skanzen ochrany státní hranice a železné opony Nové Hrady Památky

Skanzen ochrany státní hranice a železné opony Nové Hrady

V roce 2013 byl v těsné blízkosti bývalé celnice na hraničním přechodu Nové Hrady – Pyhrabruck vybudován skanzen ochrany státní hranice, který je součástí Novohradského muzea. Základ skanzenu tvoří exponáty z bývalého soukromého pohraničního skanzenu v Borovanech, který vybudoval pan Radomil Marek.

Krokodýlí zoo Protivín Příroda

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 23 druhů krokodýlů z 25 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².

Pevnostní areál Slavonice Památky

Pevnostní areál Slavonice

Asi 3 km od Slavonic naleznete v lese směrem k Stálkovu Pevnostní areálu Slavonice s naučnou stezkou. Tvoří jej protipěchotní a protitankové překážky a devět rekonstruovaných objekty lehkého opevnění vz. 37. Běžně jsou přístupné dva bunkry, plně vybavené a vyzbrojené.

Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé Kultura

Dům přírody Třeboňska s trvalou expozicí Krajina a lidé

Víte, kde na Třeboňsku najdete Tři bratry, písečné duny nebo třeba Dračici? Uhodnete která ryba má psí zuby či odkdy jsou v Třeboni lázně? To všechno a ještě daleko víc se dozvíte v návštěvnickém středisku CHKO Třeboňsko s moderně pojatou expozicí "Krajina a lidé".

Další aktuality

Na Českobudějovicko přiletí Svatomartinská husa: nenechte si ujít gastronomické lahůdky

Husa upečená dozlatova podávaná se zelím a knedlíky, ale také další tradiční speciality, jako je například kaldoun, to jsou neodmyslitelné komponenty svatomartinských hodů. Období od 6. do 17. listopadu 2024 nebude pro jihočeské husy úplně veselý, ale koho naopak rozveselí, jsou všichni milovníci dobrého jídla. Tradiční Svatomartinské husí menu naplánovala řada restaurací na Českobudějovicku v jižních Čechách. Restauratéři zvou na husí pokrmy po celý týden. Svou návštěvu si předem zarezervujte, volné kapacity jsou často během týdne, ale také v neděli.
4. listopad 2024 12:25
Gurmánská turistika, Jihočeský kraj

Podzimní hradní slavnosti na Nových Hradech lákají na bohatý program

Na hradě v Nových Hradech bude probíhat v sobotu 26. října 2024 již tradiční podzimní hradní slavnost. Můžete se těšit na hrané příběhy, Svatohubertskou mši, ukázky praktické lovecké hudby, vábení zvěře, sokolníky, loveckou kynologii, prohlídky hradu a mnoho dalšího.V pondělí 28. října bude na Nových Hradech také otevřeno! A na prohlídku můžete zavítat až do neděle 3. listopadu 2024.
26. říjen 2024 10:32
Památky, Jihočeský kraj

Zámek Ohrada láká na Rybářský den i výlov Munického rybníka

V Hluboké nad Vltavou se během svátečního víkendu 26. až 28. října 2024 bude konat řada velmi zajímavých akcí spojených s rybářským řemeslem. Areál loveckého zámku Ohrada vás v sobotu 26. října pozve na tradiční Rybářský den a v pondělí 28. října se bude na hrázi nedalekého Munického rybníka konat slavností program k letošnímu výlovu. Rybáře při práci zde zastihnete po celou domu rybářských prací na rybníce, tedy od 27. do 29. října, program je však připraven pouze na sváteční den 28. října 2024.
25. říjen 2024 14:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Rybářství Hluboká zve na výlovy svých rybníků – lovit se bude Bezdrev, Blatec, Voblánov a Vlhlavský

Mezi tradiční podzimní události patří výlovy jihočeských rybníků. V okolí Hluboké nad Vltavou je celá řada velkých rybničních ploch, které se budou lovit od 24. 10. do 13. 11. 2024. Rybáří zvou širokou veřejnost na čtyři velké výlovy, letos konané na rybnících Munický, Blatec, Dehtář a Volešek. Výlov Munického rybníka se uskuteční od 27. do 29. 10. a jedná se o rybářský svátek s bohatým programem.
24. říjen 2024 15:00
Gurmánská turistika, Jihočeský kraj

Přijďte se bát do zoo Ohrada

Přijďte se v sobotu 26. října bát do zoo Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Potkáte několik čarodějnic, přijďte ve strašidelných kostýmech a nezapomeňte si doma lampión. Celá akce bude ukončena lampiónovým průvodem, který nás vyvede mimo zoo. Strašidly se to v zoo bude hemžit od 14:00 do 18:00 hodin.
22. říjen 2024 12:00
Příroda, Jihočeský kraj

Revoluce v lyžování na Lipně – Skiareál Lipno nabízí nejlevnější celosezónní skipas

Letní sezóna se u lipenského jezera stává minulostí a Rodinný areál Lipno už se pomalu chystá na sezónu zimní. Ta bude letos revoluční a návštěvníci díky tomu ušetří tisíce korun. Největším lákadlem sezóny 2024/25 bude historicky nejlevnější celosezónní skipas pro všechny věkové kategorie a možnost vrácení peněz při dlouhodobě nepříznivých sněhových podmínkách.
19. říjen 2024 15:00
Zimní sporty, Jihočeský kraj

Jarní prázdniny 2025 – Jihočeský kraj

Už víte, co s dětmi o jarních prázdninách podniknete? Omrkněte naše tipy z Jihočeského kraje, kam se na jarní prázdniny rozhodně stojí za to vypravit. Najdete zde zimní sporty, ale i možnosti na dovádění ve vodě, můžete vyrazit i za kulturou. Tipy portálu Kudy z nudy uspokojí malé i velké školáky, kteří si tak odpočinou od učení.
16. říjen 2024 13:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Ve mlýně v Hoslovicích se chystá tradiční ukončení sezóny

Zajímá vás, jak se dříve žilo na mlýně a jak se zde starali o živobytí? To vše máte možnost poznat tento víkend, v sobotu 19. října 2024, na vodním mlýně v Hoslovicích v jižních Čechách, kdy se zároveň bude konat tradiční podzimní řemeslná akce s názvem " Podzim na vsi". Stavením zavoní čerstvý chléb a chlebové placky, které budete moci ochutnat.
15. říjen 2024 6:00
Památky, Jihočeský kraj