ÚvodAktualityKde vám načepují plnou vanu pohody? Pivní lázně a wellness s bílou čepicí pro milovníky piva
Gurmánská turistika

Kde vám načepují plnou vanu pohody? Pivní lázně a wellness s bílou čepicí pro milovníky piva

Nestihli jste zatím vyzkoušet pivní lázně? Anebo naopak už jste si koupání v pivu užili a chtěli byste si ho zopakovat? Pivní lázně jsou oblíbené a jejich počet se stále rozšiřuje. Zavedeme vás do osvědčených podniků i tam, kde se začalo pivo do van přidávat teprve nedávno.
K ostříleným matadorům patří Pivní lázně v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Tak jako jinde i tady tvoří většinu obsahu vany voda, v tomto případě minerální a s vysokým obsahem oxidu uhličitého a železa. Teprve do ní se přidává speciální a přímo v Chodovaru vyráběné tmavé Koupelové pivo, živá kultura pivovarských kvasnic, chmelové mláto a směs drcených bylin. Závěr? Prostor provoní vůní čerstvě uvařeného tmavého piva a hladinu pokrývá charakteristická pivní pěna karamelové barvy. Navíc vám přímo do vany naservírují sklenici přírodního nepasterovaného piva Chodovar, které vašemu tělu udělá dobře zevnitř. Necelá půlhodina ve vaně, zhruba čtyřicet minut relaxace a budete jako znovuzrození.
 

Pivní lázně pivovarské

pivní lázněStručný popis jasně napovídá, že pivní koupele nejsou pro ty, kterým pivo nevodní ani nechutná. Pomáhají ale při léčbě lupénky, celulitidy a akné, obecně zklidní podrážděnou kůži a podporují její regeneraci, mírně vám sníží krevní tlak a jsou dobré i proti stresu. Milovníkům piva navíc udělá radost samotné pivo, které si můžete čepovat sami naložení ve vaně, často v neomezeném množství. Tak například v pivních lázních v Olivově pivovaruDolních Břežanech budete popíjet Dolnobřežanské 10° a v pivních lázních v hotelu KolibaLitoměřicích pivo ze stejnojmenného minipivovaru.

pivní lázněDalší opravdové pivovarské pivní lázně objevíte přímo v historické budově pivovaru v Poděbradech, v prostorách kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva a kde si při koupeli sami budete čepovat nepasterizované piva Poděbradský zdroj. Pivovar Černá Hora zve na pivo do pivních lázní v Hotelu Sladovna (kde jinde než přímo v Černé Hoře) a Pivovar Klášter u Mnichova Hradiště zřídil pivní lázně v hotelu Malý Pivovar. Vlastní pivní lázně (a také sklárnu, muzeum skla, restauraci a hotel) má Minipivovar Novosad & syn Harrachově, Pivovar Starý hrad zřídil pivní lázně v Děpoltovicích u Karlových Varů a o potěšení z koupelí v pivu nepřijdete ani v Plzni, kde vznikly Pivní lázně Purkmistr, kde si můžete dopřát také ojedinělou pivní parní lázeň.
 

Pivní lázně v Praze (a v Karlových Varech)

Díky dokonalým technologiím ale blízkost pivovaru není podmínkou. Své o tom ví například humpolecký Pivovar Bernard, který provozuje Pivní lázně Bernard na dvou místech v centru Prahy, v Ungeltu a na Novém Městě. Na pověst Prahy jako města, kam se jezdí hlavně za pivem, vsadily pivní lázně Spa Beer Land. Slibují staročeskou proceduru, založenou na použití výhradně přírodních surovin, materiálů a starých léčitelských postupů, a samozřejmě neomezené množství piva Krušovice. Další pobočku zřídily Pivní lázně Spa Beer LandKarlových Varech. V Dejvické ulici najdete Pivní & Vinné Lázně Pramen, kde je k dispozici místnost s vířivkou z královského dubu nebo modřínu o objemu 1000 litrů. Do vany s teplotou vody 35 – 38 °C se přidává tmavé pivo, smíchané s kvasnicemi, rozdrobeným chmelem a sladem.
 

Pivní lázně v Čechách

pivní lázně svijanyHlavní město a pár pivovarů jsme sice prozkoumali, ale stále nám zbývá zmapovat velkou část Čech. Tak třeba ve východních Čechách objevíte Pivní koupele v Lázeňském penzionu U Čtyřlístku v Hořelci na Chrudimsku, popíjet přitom budete ležák z pardubického pivovaru Pernštejn. Oblíbené pivní lázně na vás čekají na jihu Čech, a to Pivní, čokoládové a bylinné lázněJindřichově Hradci a vlastní pivní lázně má Zámecký pivovar Český Rudolec.

Ve středních Čechách můžete vyzkoušet pivní lázně v kutnohorském Hotelu U Kata, dobře vám udělají také Lázně v pivovaru Poděbrady. Kdo je ze severu anebo se sem chystá na dovolenou, měl by vyzkoušet bezkonkurenčně nejvýše položené pivní lázně v Česku na Luční boudě v Krkonoších, kde teče proudem i místní pivo Paroháč. Velmi oblíbené jsou Pivní lázně Svijany. Tady je nevšedním zážitkem i odpočinek na pravém slaměném lůžku, který následuje bezprostředně po koupeli. Na západě Čech se mimo Plzně nabízí pivní lázně značky Beer Spa Beerland ve Františkových Lázních i v Mariánkách.
 

V pivu se koupou i na Moravě

Ani na Moravě nepřijdete zkrátka. Jedním z průkopníků pivního lázeňství byly Lašské pivní kúpele ve Štramberku, delší tradici mají i Rožnovské pivní lázně ve viktoriánských měděných vanách v Rožnově pod Radhoštěm a pivní a vinné koupele v historickém ostravském hotelu Zámek Zábřeh. Vlastní pivní lázně ve stylových dřevěných vanách rovněž nabízí Svatováclavský pivovarOlomouci a v pivu se vykoupete i v Beskydech ve Wellness hotelu Bahenec.

Na závěr ještě pár důležitých informací: koupele v pivu nejsou vhodné pro lidi s vysokým krevním tlakem, po operacích srdce a těhotné ženy. Ceny za jednu koupel se pohybují zhruba od 900 do 2 500 Kč, a protože na většině míst jde o ryzí wellness, děti do pivních lázní pouštějí většinou až od 15 let.
Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova Lázně a wellness

Pivní lázně BBB v Písku u Jablunkova

Tříhvězdičkový wellness hotel Bahenec u Jablunkova ve Slezských Beskydech láká hosty k prodlouženému víkendu nebo pobytu v pivních lázních BBB.

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha Lázně a wellness

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Lázně skloubily prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.

Lašské pivní kúpele ve Štramberku Lázně a wellness

Lašské pivní kúpele ve Štramberku

Můžete očekávat výjimečnou proceduru, která vás vždy dobře naladí – nejen v nepříznivých dnech. V prostorách pivních kúpelí se potěší historizujícím interiérem nejen vaše oko, ale především vás osvěží harmonizace všech očistných procesů, které si zde můžete v příjemném prostředí vychutnat.

Pivní koupele Pernštejn Životní styl

Pivní koupele Pernštejn

Pro všechny milovníky zlatavého pěnivého moku je tu hotová revoluce – pivní lázeň! Už jste se někdy koupali ve vaně plné piva? Ještě ne? Tak právě nyní máte jedinečnou příležitost to vyzkoušet na vlastní kůži, a to dokonce v kraji, který je "tekutému chlebu" přímo zaslíbený!

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Karlovy Vary

První Pivní Lázně Karlovy Vary jsou originální lázeňskou procedurou, která má pozitivní účinky na celý lidský organismus – prokazatelně zlepšuje obranyschopnost, příznivě působí na cévní soustavu, přispívá k uvolnění svalů a harmonizuje tělesné funkce.

Pivní lázně Bernard Praha Lázně a wellness

Pivní lázně Bernard Praha

Léčivá a relaxační koupel pro 2 osoby v lázni s pivními extrakty spojená s neomezenou konzumací piva a nasledným odpočinkem na vyhřívaném lůžku.

Euro Beer Spa – pivní lázně v Děpoltovicích Lázně a wellness

Euro Beer Spa – pivní lázně v Děpoltovicích

Po koupeli v pivních lázních se budete cítit uvolněně. Vaše pokožka bude sametová. Je to díky tomu, že je vodní roztok skutečně z živého nefiltrovaného piva nasycen proteiny, uhlovodíky, celým spektrem aminokyselin a vitamínů (především skupiny B), a prvky (železo, draslík).

Pivní lázně v Hotelu Koliba Lázně a wellness

Pivní lázně v Hotelu Koliba

Pivní lázeň je obohacena pivovarnickými kvasnicemi, které obsahují vitamin řady B, protein a sacharidy. Pivní koupele tak mají mnoho blahodárných účinků na lidský organismus. V prvé řadě uvolňují svaly, zlepšují krevní oběh a imunitní systém a mimo jiné zlepšují kvalitu vlasů a pleti.

Pivní lázně Harrachov Lázně a wellness

Pivní lázně Harrachov

Pivní lázeň Vám poskytne nezapomenutelný zážitek spojený s regenerací vaší pokožky a omlazujícím efektem.

Pivní lázně ve Znojmě Lázně a wellness

Pivní lázně ve Znojmě

Znojemské Pivní lázně se nacházejí v podzemí, naproti znojemské radnici. Naložte se do dřevěné kádě naplněné pivem, relaxujte a načepujte si skvěle vychlazené pivo podle libosti.

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě Lázně a wellness

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě

Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě-Zábřehu a součástí jeho komplexu je pivovar Pikard. Zámecké pivní koupele Pikard nabízejí jedinečné spojení pivní lázně, uvolňujících masáží a kyslíkové terapie s prostředím středověkého sklepení. K dispozici jsou také vinné koupele.

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha Lázně a wellness

Olomoucké pivní lázně – odpočinek pro tělo i ducha

První olomoucké pivní lázně vám nabízí jen to nejlepší pro tělo a duši: pivní koupele a solná saunu s ochutnávkou piva a masáží v příjemném lázeňském prostředí.

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň Životní styl

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč Gurmánská turistika

Pivovar a pivní lázně na Luční boudě – ochutnejte pivo Paroháč

Pivovar na Luční boudě je nejvýše položeným pivovarem ve střední Evropě. Ochutnat zde můžete pivo s názvem Paroháč, pojmenované podle jelena žijícího v okolí horské chaty. Dopřát si zde můžete i relax v pivních lázních.

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Františkovy Lázně Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Františkovy Lázně

První Pivní Lázně Františkovy Lázně se nachází v centru města, v ulici Anglická č.13, jen 200 metrů od legendární sochy Františka.

Lázně v pivovaru Poděbrady Lázně a wellness

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První zámecké pivní lázně Praha

Vítejte ve světě piva a alchymie, vítejte v Chateaux Spa Beerland v Praze a užijte si královský wellness!

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci Životní styl

První pivní a čokoládové lázně v Jindřichově Hradci

Dopřejte si speciální a naprosto originální lázeňskou terapii – pivní či čokoládovou koupel podporující mikrocirkulaci pokožky a tvorbu endorfinů, tzv. hormonů štěstí.

Pivní a hudební lázně Oderberg Lázně a wellness

Pivní a hudební lázně Oderberg

Pivní a hudební lázně jsou umístěny v historickém sklepení překrásného, nově zrekonstruovaného secesního domu ve Starém Bohumíně.

Pivní lázně Svijany Lázně a wellness

Pivní lázně Svijany

Dopřejte si zasloužený odpočinek v Pivních lázních Svijany, které uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Prémiová kvalita a čerstvost pivovarských surovin Pivovaru Svijany, stylové prostředí a profesionální péče jsou zárukou jedinečnosti, díky které se budete do svijanských lázní opakovaně vracet.

Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny Ubytování

Sladovna – romantický hotel s atmosférou historické sladovny

Největší wellness v regionu, komfortní ubytování, vyhlášenou restauraci, stylový šenk a prostory pro akce v historickém podzemí i nové části areálu najdete v Hotelu Sladovna. Rodiny s dětmi jsou zde velmi vítány, naleznou zde vše pro své pohodlí, včetně dětského hřiště a vnitřního hracího koutku.

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě Lázně a wellness

Relax v podhůří Beskyd v Moravském Betlémě

Pod značkou Relax v podhůří Beskyd naleznete síť penzionů, restaurací, kaváren, muzeí a galerií, ale i hotel a lázeňský komplex v historicky laděném a malebném zázemí podhůří Beskyd – od Frýdlantu n.O., Kozlovic a Hukvald (rodiště Leoše Janáčka) po Štramberk (nazývaný též Moravský Betlém).

Beer Spa Beerland  – První tankové pivní lázně Praha Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První tankové pivní lázně Praha

Přijměte pozvání do exkluzivního pivního světa značky Spa Beerland – největšího a nejluxusnějšího pivního wellness všech dob!

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Mariánské Lázně Lázně a wellness

Beer Spa Beerland – První Pivní Lázně Mariánské Lázně

První Pivní Lázně Mariánské Lázně se nachází v centru města, na Hlavní třídě č. 7, na konci lázeňského parku.

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá Životní styl

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci Lázně a wellness

Zámecké pivní lázně v Českém Rudolci

Navštivte naše zámecké pivní lázně v Zájezdním hostinci v Českém Rudolci a dopřejte si koupel vznešených Vladyků.

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže Gurmánská turistika

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.

Pivní lázně v Peckém pivovaru Zážitky

Pivní lázně v Peckém pivovaru

Máte k pivu opravdu speciální vztah? Anebo jste prostě jenom zvědaví? Přesvědčte se sami o léčivých účincích piva a pivních kvasnic.

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov Životní styl

Pivní lázně v Kutné Hoře – vynikající pivo z pivovaru Kácov

Nejen památkami UNESCO, ale i lahodným zlatým mokem z pivovaru Dačický je známá Kutná Hora. Přijďte vyzkoušet tento blahodárný nápoj v netradičním pojetí pivních lázní v Hotelu U Kata v Kutné Hoře.

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1 Lázně a wellness

Pivní Lázně Original Beer Spa na Praze 1

Originální Pivní lázně Original Beer Spa mají blahodárný vliv na omlazení pokožky, zklidňující účinky na pleť, vlasy a svaly, uvolnění svalového napětí či mohou být podpůrnou léčbou bolesti zad a kloubů. Pomáhají vyčistit póry, léčit lupenku, akné i celulitidu.

Další aktuality

Bikepark Špičák na Šumavě zve na novou cyklistickou trať Uphill Špičák 1202

Šumavský sportovní areál Ski&Bike Špičák připravil pro milovníky horských kol nový, čtyři kilometry dlouhý, singl trail vedoucí přes Rozvodí k rozhledně na vrchol Špičáku. Určen je běžným cyklistům, kteří nepotřebují žádné speciály jako pro downhill v bikeparku a vystačí si s klasickým horským kolem. Trasa vede i po lesních cestách a jeho stoupání zvládnou i rodiny s dětmi.
21. červen 2024 8:00
Letní sporty, Plzeňský kraj

Kam se podívat na Šumavě? Poznejte nejkrásnější místa Národního parku Šumava

Národní park Šumava je krajina místy až mystická – nachází se zde rozlehlé náhorní planiny s horskými smrčinami jako někde na severu Evropy, zádumčivá rašeliniště – slatě na náhorních plošinách Šumavských Plání, luhy v údolní nivě Vltavy, ledovcová jezera ve strmých ledovci vymodelovaných karech pod hraničním hřebenem, nabízejícím zase výhled až k alpským ledovcům. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Která místa Šumavy jsou ta nejkrásnější? V rozhodování vám pomohou naše tipy.
20. červen 2024 4:40
Příroda, Plzeňský kraj

10 tipů na návštěvu farem v Plzeňském kraji

Hledáte místo, kde si koupit farmářské produkty přímo ze dvora či se chcete podívat za zvířátky? Obojí přání vám splní farmy a venkovské usedlosti v Plzeňském kraji. Na Plzeňsku, ale i na Šumavě a Pošumaví najdete chovatele ovcí, koz, koní, drůbeže i pěstitele bio produktů, až už se jedná o ovoce či zeleninu. Mnoho farem nabízí i stylové ubytování, takže v těsném sepětí s přírodou můžete setrvat o víkendu či během celé dovolené.
15. červen 2024 18:00
Životní styl, Plzeňský kraj

Léto v Prazdroji začíná

Na patnáct letních večerů s koncerty tuzemských kapel a dalším kulturním programem se mohou letos těšit návštěvníci festivalu Léto v Prazdroji. Aktuální 21. ročník nabídne hned několik novinek. Poprvé odstartuje jíž v sobotu 15. června Gambrinus Rock Festem s vystoupeními čtyř kapel. Následovat budou tradiční prázdninové čtvrteční bigbítové koncerty a také středeční akce s hudbou, mluveným slovem, filmovou projekcí či oblíbeným hospodským kvízem. Léto v Prazdroji na nádvoří Plzeňského Prazdroje potrvá až do 29. srpna.
14. červen 2024 15:00
Kultura, Plzeňský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Plzeňského kraje: pivovar Plzeňský Prazdroj, zoo a DinoPark

Prohlédnout si nejnavštěvovanější místa Plzeňského kraje je velmi jednoduché, stačí se vypravit do Plzně! Víte, že plzeňská zoo je druhou nejstarší zoologickou zahradou v ČR? Patří právem také mezi nejnavštěvovanější. Pozornost návštěvníků si zaslouží také historické centrum s katedrálou sv. Bartoloměje, pivovar Plzeňský Prazdroj, historické podzemí a četná muzea a galerie, rodiny s dětmi jistě ocení unikátní Dinopark. Cestovatelská potěšení nejen pro rodiny s dětmi najdete v celém regionu.
6. červen 2024 10:52
Zážitky, Plzeňský kraj

Vydejte se do Plzně za poznáním díla Adolfa Loose

Soubor osmi dochovaných bytových interiérů od Adolfa Loose je jedinečným architektonickým skvostem. Světoznámý architekt, považovaný za zakladatele moderní architektury, je v Plzni ve 30. letech 20. století navrhl pro místní židovské podnikatele. Na třech prohlídkových trasách si můžete pod značkou Adolf Loos Plzeň pravidelně prohlédnout čtyři z nich. V nabídce je také příležitostná trasa, která vás zavede do apartmánu Richarda Hirsche. Byt Huga Semlera se připravuje na rekonstrukci a není v roce 2024 přístupný veřejnosti.
6. červen 2024 8:00
Památky, Plzeňský kraj

Metalové kapely míří do Plzně

Lochotínský amfiteátr se o víkendu promění v dunící kotel všech druhů metalu a hard rocku. V průběhu největšího mezinárodního metalového festivalu v Čechách Metalfest OpenAir 2024 vás bude bavit na pětadvacet českých i zahraničních kapel. Tahákem letošního 13. ročníku Metalfestu, který se uskuteční od 31. května do 2. června v lochotínském amfiteátru, bude Five Finger Death Punch, Tarja, Dimmu Borgir, Eluveitie a další.
30. květen 2024 16:00
Kultura, Plzeňský kraj

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Plzeňském kraji

Chystáte se na příjemnou rodinnou dovolenou na Šumavu či do Plzně a hledáte tipy, kde si to společně užít? Pak se vám budou hodit naše tipy z Plzeňského kraje, které jsou ušity rodině přesně na míru! Je libo výlet do srdce národního parku za zvířaty, prohlídku interaktivní expozice a vědeckotechnické show anebo výlet za pohádkovými bytostmi? S Kudy z nudy se s dětmi nudit rozhodně nebudete.
29. květen 2024 7:15
Zážitky, Plzeňský kraj