ÚvodAktualityProhlédněte si a ochutnejte secesní Prahu
Zážitky

Prohlédněte si a ochutnejte secesní Prahu

Poslechněte si audio verzi článku
Naplánovat si jednodenní program v Praze není složité proto, že by tu nebylo co dělat. Naopak. Praha toho nabízí tolik, že se jen těžko budete rozhodovat co dřív. Tentokrát jsme pro vás na Kudy z nudy připravili klidný výlet do období secese, kterým potěšíte tělo i ducha.
Kde začít, kde jenom začít? Že bychom se nejprve vydali za nejslavnějším secesním malířem? A proč ne, dnešní výlet po Praze bude obsahovat samé delikatesy, a to po všech stránkách, proto můžeme začít pěkně zostra. Pozveme vás do Muchova muzea, které tvoří jednu z povinných zastávek po pražských výstavních síních. Více než sto děl světově uznávaného moravského rodáka Alfonse Muchy představuje průřez celým jeho dílem, které zároveň znamená průhled celým secesním stylem.



Dnešní chuti bude dozajista vyhovovat jedna z restaurací s certifikátem Czech Specials, která je opravdu speciální. Vydáte-li se po Příkopech kolem Obecního domu – k němuž se dnes ještě vrátíme – na Poříčí, dojdete asi po deseti minutách ke Café Imperial. Jedná se o podnik s výjimečně dlouhou tradicí ve stylu grand café, jakých v Česku mnoho nenajdete. Nechte na sebe dýchnout secesi a pusťte se do jídel, která vám vykouzlí úsměv na tváři.
 

Restaurace Zdeňka Pohlreicha

Není to tak dávno, co jste si v Café Imperial mohli objednat tác koblih a v saturninovském stylu je začít házet po okolních hostech. Tato atrakce už sice nefunguje, zato se zde o kuchyň a to, co v ní připravují, stará česká kuchařská celebrita Zdeněk Pohlreich, který platí za jednoho z nejlepších kuchařů u nás. A něco takového byste si přece neměli nechat ujít!



Už jenom okamžik, kdy vstoupíte do světlého a honosného prostředí Café Imperial, je zážitkem. Vše se blýská, pozdně secesní interiér se spoustou keramické mozaiky působí exoticky a honosně. Ještě než se stačíte vzpamatovat a už jste dotázáni, jaká jsou vaše přání. Profesionální obsluha na vysoké úrovni je tu skutečně pro vás. Než se ale necháte usadit, věnujte pozornost moučníkovému pultu hned u vchodu, kde se můžete inspirovat, čím zakončíte návštěvu tohoto věhlasného podniku.

Ale nepředbíhejme. Vše teprve začíná. Je jedno, ve kterou denní dobu přijdete, zde se podává dokonce i snídaně v anglickém, americkém, francouzském či kontinentálním stylu. Zaměřme se ale spíše na to, co zde Zdeněk Pohlreich nabízí po zbytek dne.
 

Polévka je grunt

Pokud jste vyhladovělí po dlouhé prohlídce muzea, neměli byste vynechat některou z polévek. Za pozornost stojí zejména zdejší kulajda se ztraceným vejcem a francouzská cibulačka. Záleží jen na vás, zda dáte přednost české klasice nebo francouzskému zázraku s alespoň půlcentimetrovou sýrovou zapečenou krustou, pod níž najdete dokonale sytou polévku s cibulí a francouzskou bagetkou.

Každá z obou polévek by sama o sobě stačila menšímu jedlíkovi jako samostatné jídlo a obě budete chtít ochutnat znovu. A! Snad jen cibulačku si neobjednávejte, jste-li zde na první schůzce s novým partnerem. Je v ní tolik lahodného roztaveného sýra, že prostě neexistuje způsob, jak ji sníst důstojně.

Ale pojďme už k hlavním jídlům! Je dobré si všimnout, že se drží svých vlastních pravidel a jídelníček neskýtá stovky možností. Přesto nepůsobí chudě a i přes menší počet jídel zaručeně nebudete vědět, co si vybrat. Zdejší svíčková patří k pohádkovým zážitkům, naprostou klasikou je i telecí řízek s bramborovou kaší, mezi české speciality patří i zajíc na smetaně s karlovarským knedlíkem.
 

Specialita šéfkuchaře

Dnes vám však doporučíme jednu ze specialit šéfkuchaře: telecí líčka na červeném víně s bramborovou kaší a restovanou zeleninou se žampiony. Nejjemnější hovězí maso, které se vám rozplyne na jazyku s orestovanou kořenovou zeleninou, jejíž chuť se s masem dokonale snoubí, chuťově doplňují kousky žampionů a pár kapek olivového oleje. Bramborová kaše se ukazuje být dokonalou přílohou, a dokonce i ta zde chutná lépe než od maminky. Také estetický dojem z jídla je na výbornou, tohle je zkrátka radost z bašty!
K pití si můžete objednat některé víno ze zdejší nabídky a vězte, že v Café Imperial vědí, co vám nabídnout. Vín zde najdete širokou nabídku, její nejpodstatnější část tvoří vína od špičkových moravských vinařů, ale naleznete zde i reprezentativní vzorky vín z celého světa. Určitě si vyberete.



Po celou dobu vaší návštěvy se o vás bude starat pozorný personál, který dobře ví, co zde nabízí, a tudíž ho jen tak nezaskočíte nějakou otázkou či přáním. Přičteme-li velmi příjemné prostředí, musíme konstatovat, že se nalézáme nejen architektonicky v jednom z nejzajímavějších podniků v celé Praze, jehož návštěva je pro milovníky jídla povinností. Cena hlavního jídla se pohybuje okolo mezi 400 až 600 korunami, ale za jistotu prvotřídních surovin a výtečné chuti to určitě stojí za to.
 

Secesní tečka v Obecním domě

V dobrém rozmaru z dobrého jídla můžete zamířit zpátky na náměstí Republiky a prohlédnout si Obecní dům, označovaný za secesní perlu Prahy. I tady se potkáte s Muchou, který zde vyzdobil Primátorský sál. Pokud se sem vydáte v době konání některého z festivalů, můžete si po kávě zpříjemnit večer koncertem vážné hudby ve slavné Smetanově síni. Byla by to důstojná tečka za secesním dnem v Praze.

Navštivte festival Open House v Praze a podívejte se tam, kam se jindy nedostanete!

Navštivte festival Open House v Praze a podívejte se tam, kam se jindy nedostanete!

Festival městské architektury Open House Praha vstupuje letos do svého jubilejního 10. ročníku. Festivalový týden přináší celou řadu doprovodných programů – koncerty, přednášky, debaty, výstavy a komentované procházky. O víkendu 18. a 19. května 2024 se zdarma otevře 119 běžně nepřístupných budov a prostorů. Od pondělí 13. května mohou návštěvníci zavítat do festivalového infocentra v Kampusu Hybernská (Hybernská 998/4), Praha 1-Staré Město a zakoupit si festivalového průvodce a další materiály. Otevírací doba je v týdnu 10:00–18:00 a o víkendu 9:00–19:00 hodin.

Open House Praha 2025

12. 5.18. 5.
Open House Praha 2025

Festival otevřených budov je dnes již tradičním architektonickým svátkem, který umožňuje zdarma prozkoumat skryté poklady města a užít si neopakovatelnou atmosféru pospolitosti a nadšení z poznávání míst.

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží Gurmánská turistika

Fantova kavárna na pražském Hlavním nádraží

Hlavní nádraží v Praze patří k nejvýznamnějším secesním památkám v Česku, je národní kulturní památkou. Kavárna byla původně odjezdová hala, později sloužila jako místo k posezení při čekání na vlak. Vychutnejte si kousek historie ve Fantově kavárně.

Novinky v nabídce ubytování: luxusní hotely v Praze i regionech Česka

Novinky v nabídce ubytování: luxusní hotely v Praze i regionech Česka

V Praze i v dalších městech a krajích České republiky se každý rok otvírá několik nových luxusních hotelů. Pojďte nabídku zajímavého ubytování prozkoumat s Kudy z nudy. Které hotely se otevřely v posledních letech, které se na otevření teprve chystají a které hotelové společnosti si Česko vyhlédly jako zajímavý cíl byznysu?

Slovanská epopej na zámku Moravský Krumlov Kultura

Slovanská epopej na zámku Moravský Krumlov

Cyklus 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů se během let 2021-2026 vrací na zámek Moravský Krumlov. Opravené prostory zámku splňují nejpřísnější kritéria vyžadující pro vystavení pláten.

Alfons Mucha – malíř, který dal světu nový styl

Alfons Mucha – malíř, který dal světu nový styl

Evropská výtvarná secese bývá někdy nazývána Le style Mucha podle malíře, grafika a designéra původem z moravského města Ivančice. Alfons Mucha (24. července 1860 Ivančice – 14. července 1939 Praha) jako neznámý umělec českého původu žijící v Paříži dosáhl okamžité slávy v prosinci roku 1894, kdy přijal zakázku vytvořit plakát pro nejslavnější herečku té doby, Sarah Bernhardt.

Věda a historie není nuda: od Negrelliho viaduktu k nové Masaryčce aneb staré i nové železniční skvosty

Věda a historie není nuda: od Negrelliho viaduktu k nové Masaryčce aneb staré i nové železniční skvosty

Když se začne mluvit o železnici, zjistíte, že věda a historie skutečně není žádná nuda. Historické skvosty se zvolna mění v moderní objekty, a přitom neztrácí nic ze svého starosvětského půvabu. Pojďte se s několika z nich seznámit zblízka a podívat se, jakými proměnami v posledních letech prošly, případně jaké změny je čekají v nejbližší době.

7 věcí, které nevíte o… hotelech

7 věcí, které nevíte o… hotelech

Až se znovu ubytujete v hotelu, uvelebíte se v pohodlné posteli, budete si lebedit v sauně nebo wellness, obdivovat výhled z oken a vychutnávat si skvělou gastronomii nebo posezení u baru, možná vás napadne zvídavá otázka, kde se hotely vlastně vzaly? Stále vyrůstají nové a nové, moderní doba jim přeje (ano, i my doufáme, že covidová přestávka se už nevrátí) a jejich nabídka je nepřeberná, ale víte, kdy a proč vlastně vznikly a který hotel je nejstarší, nejvyšší nebo největší? Portál Kudy z nudy zve na velkou hotelovou jízdu!

Jubilejní jeruzalémská synagoga v Praze Památky

Jubilejní jeruzalémská synagoga v Praze

Jubilejní synagoga císaře Františka Josefa I. byla vystavena jako náhrada za zbořené synagogy po asanaci pražského ghetta. Jedná se o nejmladší a zároveň největší synagogu pražské židovské obce. Stavba je zajímavou směsí secese a maurského slohu.

Věda a historie není nuda: příběh pražské kavárny Slavia a dalších slavných pražských kaváren

Věda a historie není nuda: příběh pražské kavárny Slavia a dalších slavných pražských kaváren

Při toulkách Prahou objevíte nejenom spoustu krásných zákoutí a památek, ale také obrovské množství kaváren. Lidé se v nich scházejí, aby si vychutnali šálek kávy, popovídali si s přáteli nebo jen tak odpočívali. Jsou to místa, kde najdete pohodu a klid, inspiraci, skvělou atmosféru a třeba i něco dobrého ke kávě. Kde se ale vlastně pražský kavárenský svět zrodil?

Nejhezčí pražské procházky: z Hradčan od vily k vile přes Bubeneč do Stromovky

Nejhezčí pražské procházky: z Hradčan od vily k vile přes Bubeneč do Stromovky

Tajný tip Pražanů zní: nechte stranou nejznámější místa historického centra, vyhněte se stovkám či tisícům dalších návštěvníků i místních a pojďte prozkoumávat město jinak. Třeba na trase z Hradčan do Bubenče – a nemějte obavy, ač se občas dostanete do blízkosti turisticky frekventovaných míst, pohodlně se jim vyhnete.

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy Kultura

Palác Lucerna – secesní srdce Prahy

Pasáž Lucerna, vzdálená jen několik málo metrů od Václavského náměstí, se dnes počítá k architektonickým pomníkům dřívější moderny. V pasáži se nachází kino v secesním stylu, několik obchodů a barů a také originální socha výtvarníka Davida Černého – parodie na rytířský pomník sv. Václava.

Art Deco Imperial Hotel Praha Lázně a wellness

Art Deco Imperial Hotel Praha

Nenechte si ujít pobyt v pražské perle stylu Art Deco s kubistickými prvky, které byly doplněny pozdně secesní mozaikou. Zažijte atmosféru počátku 20. století ve slavném hotelu a kavárně Imperial.

Hotel W Prague v Praze – bývalý Grand hotel Evropa Památky

Hotel W Prague v Praze – bývalý Grand hotel Evropa

Perla secesní architektury Hotel W Prague (býv. Grand hotel Evropa) stojí na Václavském náměstí v Praze. Ve své době byl symbolem luxusního ubytování a perfektních služeb pro celé Československo. V současné době zde probíhá rekonstrukce, která by měla hotel opět vynést na výsluní.

Hotel Art Nouveau Palace v Praze Ubytování

Hotel Art Nouveau Palace v Praze

Art Nouveau Palace Hotel se nachází přímo v srdci historického centra Prahy. Budova z roku 1909 byla postavena ve stylu vídeňské secese. Hotel nabízí ubytování ve 127 elegantních pokojích s vysokými stropy a stylovým nábytkem, ideálních k odpočinku po náročném dni v ruchu pulzujícího velkoměsta.

Restaurace Obecní dům Gurmánská turistika

Restaurace Obecní dům

Nejkrásnější secesní restaurace v České republice je opět otevřena široké veřejnost. Pevně věříme, že moderní česká kuchyně a výborně ošetřené plzeňské pivo budou základem pro spokojenost všech hostů. Těšíme se na vaši návštěvu a doufáme, že se k nám budete vracet.

Dům U Nováků s pasáží v Praze Památky

Dům U Nováků s pasáží v Praze

Rozlehlý secesní dům U Nováků se skládá z hlavní budovy a dalších šesti pětipatrových křídel, spojených mezi sebou systémem pasáží a dvoran. Pasáž je druhou nejstarší v Praze.

Palác Rokoko s pasáží na Václavském náměstí Památky

Palác Rokoko s pasáží na Václavském náměstí

Palác Rokoko byl stavebně součástí komplexu tří multifunkčních domů, tvořících nároží Václavského náměstí a Štěpánské ulice. Uvnitř paláce se nachází pasáž s obchody a divadlem Rokoko, která spojuje Václavské náměstí s pasáží Lucerna.

Secesní vila Karla Vítězslava Maška v Praze Bubenči Památky

Secesní vila Karla Vítězslava Maška v Praze Bubenči

Maškova vila byla postavena roku 1901 ve stylu secesního folklóru podle plánů Bohumila Waiganta.

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka Památky

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.

Most Legií – novobarokně secesní most Památky

Most Legií – novobarokně secesní most

Most Legií je sedmým pražským mostem. Stojí na místě původního řetězového mostu císaře Františka I. a spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Malou Stranou.

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze Památky

Čechův most – jedinečná mostní secese v Praze

Je desátým pražským mostem po proudu Vltavy. Jedná se o jedinou takto velkou secesní mostní konstrukci v České republice. Právě proto patří mezi státem chráněné technické památky.

Úhoř Pepík v secesní budově České pojišťovny v Praze Příroda

Úhoř Pepík v secesní budově České pojišťovny v Praze

Secesní budova České pojišťovny ve Spálené ulici je sama o sobě skvostem pražské architektury. Velkou raritou je zde však kašna pod schody, kde od roku 1914 plave živý úhoř. Ten současný je svého jména III.

Národní galerie v Praze – Veletržní palác: Umění 19., 20. a 21. století Kultura

Národní galerie v Praze – Veletržní palác: Umění 19., 20. a 21. století

Veletržní palác je sídlem Národní galerie v Praze od roku 1976. Stálá expozice umění Umění 19., 20. a 21. století seznamuje ve třech podlažích Veletržního paláce s vývojem českého i zahraničního výtvarného umění v kontinuitě posledních třech staletí.

Bílkova vila v Praze Kultura

Bílkova vila v Praze

V Bílkově vile v Mickiewiczově ulici v Praze je návštěvníkům zpřístupněn ateliér Františka Bílka. V další části objektu je umístěna stálá expozice, která představuje díla z vrcholného období tohto všestranného secesního umělce.

Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek Gurmánská turistika

Café Imperial v Praze – vyjímečný kulinářský zážitek

Secesní kavárna Imperial, která byla otevřena již v roce 1914, vždy patřila mezi nejznámější podniky v Praze. Café Imperial pod vedením Zdeňka Pohlreicha navazuje na svou prvorepublikovou slávu díky pohostinnosti, výtečné kuchyni a skvostné historické výzdobě.

Muzeum Alfonse Muchy v Praze Kultura

Muzeum Alfonse Muchy v Praze

Muchovo muzeum, první muzeum na světě věnované životu a dílu proslulého, světově známého představitele secese, Alfonsu Muchovi, je umístěno v barokním Kaunickém paláci v Panské ulici na Starém Městě v Praze.

Obecní dům – secesní klenot Prahy Zážitky

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.

Výstaviště Praha Holešovice s Průmyslovým palácem Památky

Výstaviště Praha Holešovice s Průmyslovým palácem

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Ladislav Šaloun – největší secesní sochař

Ladislav Šaloun – největší secesní sochař

Sochařská výzdoba průčelí Obecního domu, Hlavního nádraží a Nové radnice v Praze, a hlavně pomník Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze: to jsou nejznámější díla sochaře Ladislava Šalouna (1. srpna 1870, Praha – 18. října 1946, Praha), jedné z hlavních osobností českého secesního symbolismu.

František Bílek – sochař a největší osobnost českého secesního symbolismu

František Bílek – sochař a největší osobnost českého secesního symbolismu

Sochař, grafik, autor užitého umění, literát a mystik František Bílek (6. listopadu 1872, Chýnov – 16. října 1941, Chýnov) byl originálním symbolistou období secese. Pocházel z ortodoxní katolické rodiny a ve svých uměleckých dílech zobrazoval převážně náboženská témata, provázená mystickými texty.

Činžovní dům Diamant Památky

Činžovní dům Diamant

Kubistický činžovní dům z let 1912–913 byl postaven pravděpodobně podle návrhu Emila Králíčka. Majitelem domu byl malíř, diplomat a spisovatel Adolf Hoffmeister, který zde také žil.

Palác u Nováků ve Vodičkově ulici v Praze – první obchodní dům západního stylu v českých zemích

Palác u Nováků ve Vodičkově ulici v Praze – první obchodní dům západního stylu v českých zemích

Hlavní budova, dalších šest křídel s pěti patry a rozsáhlý komplex dvoran a pasáží: to je secesní palác U Nováků v Praze ve Vodičkově ulici. Vznikl v letech 1902–1903 a architekt Osvald Polívka jej navrhl jako první pražský obchodní dům, vybudovaný ve stylu obchodních domů v Paříži, Miláně a dalších evropských metropolích.

Hlavní nádraží v Praze – největší pražská secesní památka Památky

Hlavní nádraží v Praze – největší pražská secesní památka

Hlavní nádraží v Praze je vůbec největší osobní nádraží v České republice. Zdaleka však není nádražím nejstarším. Jeho historie se začala psát roku 1869 a do dnešní podoby bylo přestavěno podle návrhu architekta Josefa Fanty.

Jan Kotěra – vůdčí osobnost české architektonické moderny

Jan Kotěra – vůdčí osobnost české architektonické moderny

Stavby Jana Kotěry (18. prosince 1871, Brno – 17. dubna 1923, Praha) nenajdete jen v Praze, Hradci Králové či Prostějově, ale i ve světě. Navrhl venkovský dům F. Tondra na břehu jezera v rakouském St. Gilgenu, hotely v chorvatské Opatiji a v Dubrovníku, studia u profesora Otto Wagnera na vídeňské umělecké akademii zakončil návrhem ideálního přímořského města a tunelu pod kanálem La Manche.

Apartmá Staré Město Praha by Chateau Mcely Ubytování

Apartmá Staré Město Praha by Chateau Mcely

Nový elegantní apartmán v secesním domě na Starém Městě v Praze. Byt o rozloze 180 metrů čtverečných umožňuje dokonalé spojení zážitku se stověžatou Prahou. Výjimečný prožitek romantiky ve dvou i radostné chvíle rodiny s dětmi.

#světovéČesko a místo, kde ožívají krásky z Muchových plakátů

#světovéČesko a místo, kde ožívají krásky z Muchových plakátů

Krásné dívky s těžkými víčky a překrásnými šperky, složité květinové ornamenty, divadelní plakáty, kalendáře, dekorativní zástěny, obaly čokolád i obří plátna zachycující historii slovanských národů: tak vypadají díla malíře a grafika Alfonse Muchy, který dal světu nový secesní styl. Bez Muchy by zkrátka éra Belle Époque nikdy nebyla tak krásná.

#světovéČesko a Bílkova vila v Praze: originální secesní stavba plná symbolů

#světovéČesko a Bílkova vila v Praze: originální secesní stavba plná symbolů

Bílkova vila na Hradčanech patří k nejoriginálnějším stavbám secesní architektury v Praze, přesto ji zná jen málokdo: je schovaná za stromy a ani pamětní deska za plotem se jménem významného umělce období secese a symbolismu není příliš nenápadná. Přesto je Bílkův netradiční výtvarný styl rozpoznatelný na první pohled – a dokonalou ukázkou jeho mistrovství je i samotná vila.

Další aktuality

V Zoo Praha si prohlédnete vzácné bércouny Petersovy

Zoo Praha jako první v republice letos odchovala bércouny Petersovy, malé africké savce bizarního vzezření. Dvě letos narozená mláďata jsou výsledkem několikaletého chovatelského úsilí. Ačkoliv mohou bércouni na první pohled připomínat hlodavce či rejsky, mají v rámci starobylé skupiny savců Afrotheria geneticky blíže ke slonům, damanům nebo třeba hrabáčům. Tento druh bércouna, který obývá jen malé území Tanzanie a Keni, vyniká nad jiné svou sytou barvou i velikostí.
7. září 2024 16:00
Příroda, Praha

V Dejvicích na Kulaťáku proběhne Festival malých pivovarů

V sobotu 7. září 2024 od 8 do 20 hodin bude probíhat v prostoru Trhů na Kulaťáku v pražských Dejvicích již šestý ročník Festivalu malých pivovarů. Jedná se o jednorázovou akci, které se zúčastní na 20 malých pivovarů z celé ČR a je doprovázena bohatým programem a speciálními lahůdkami. Akce se koná ve spolupráci s Městskou částí Prahy 6 zcela zdarma.
7. září 2024 9:45
Gurmánská turistika, Praha

Hudební festival Dvořákova Praha slibuje jedinečné zážitky

Poctu proslulému skladateli Antonínu Dvořákovi složí i letos řada světových orchestrů a sólistů. Ti se představí v září 2024 na hudebním festivalu Dvořákova Praha, který tradičně uvádí díla našeho významného umělce. Tento rok se koná sedmnáctý ročník festivalu, a to mezi 6. a 24. zářím 2024.
6. září 2024 19:31
Kultura, Praha

Úřad vlády ČR zve v sobotu na návštěvu Hrzánského paláce

V roce 2024 se naskýtá jen několik málo příležitostí, kdy je možné navštívit Hrzánský palác. Jednou z nich je sobota 7. září, kdy bude vládní budova zpřístupněna veřejnosti letos naposledy. Podívat se dovnitř stavby, která slouží k reprezentačním účelům předsedy vlády České republiky bude možné od 9:00 do 16:00 hodin. Prohlídky jsou možné pouze s průvodcem, vstup na ně je zdarma.
6. září 2024 19:00
Památky, Praha

V hovězí věříme! aneb přijďte na Burgerfest!

Burgerfest je největší burgerový festival v Evropě. Letos proběhne o víkendu 7. až 8. září 2024 na holešovickém Výstavišti. Hlavním cílem je vyvrátit mýty o americké kuchyni a dokázat, že burger není žádný karbanátek a má své místo v kvalitní gastronomii. Užijte si tři dny plné burgerů, hotdogů, hranolek a dalších BBQ specialit.
6. září 2024 10:00
Gurmánská turistika, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (7.9. – 8.9.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Dny evropského dědictví 2024, Den letiště Praha Letňany – 100. výročí založení letiště, Burgerfest 2024, 57. ročník mezinárodní jízdy do vrchu Zbraslav – Jíloviště, RunCzech Adidas – Běh pro ženy 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
6. září 2024 7:01
Zážitky, Praha

Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!

Videomapping: slovo donedávna neznámé, které nyní slibuje prvotřídní zážitky a skvělou podívanou. Její čas přichází koncem léta, když se dny krátí, večery prodlužují a stmívat se začíná každý den dřív. Kde si tedy v následujících týdnech užijete fantaskní světelná představení? Podívejte se na tipy Kudy z nudy.
5. září 2024 18:00
Životní styl, Praha

Začíná Prague Art Week s podtitulem EDUcare – umění poznávat

Mezinárodní festival vizuálního umění Prague Art Week začíná! Čtyřdenní dynamický program bude probíhat od čtvrtka 5. do neděle 8. září 2024. Prozkoumejte jedinečná umělecká díla, seznamte se s umělci, diskutujte a učte se od profesionálů v Superstudiu. Výstavy, komentované prohlídky a další doprovodný program se uskuteční ve čtyřiceti galeriích po celé Praze a ve vyhrazených dnech a časech budou přístupné pro širokou veřejnost zdarma. Zahájení Prague Art Week proběhne 5. září od 19:00 spolu s vernisáží výstavy Josefa Bolfa Melancholie vnějších mezí v Centru současného umění DOX.
5. září 2024 11:00
Zážitky, Praha