ÚvodAktuality7 věcí, které nevíte… o hudebním festivalu Pražské jaro
Kultura

7 věcí, které nevíte… o hudebním festivalu Pražské jaro

Poslechněte si audio verzi článku
Pražské jaro není jen mezinárodní hudební festival. Je to událost, která propojuje hudbu, kulturu a neopakovatelnou atmosféru hlavního města. Pokud jste ho ještě nezažili, letos je ten správný čas to napravit! Pojďte s Kudy z nudy prozkoumat historii Pražského jara, velká jména festivalu i nové nápady a trendy.
Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je nejprestižnější událost klasické hudby v České republice. Každý rok se v Praze rozezní hudba těch nejlepších orchestrů, sólistů a dirigentů z celého světa. V hudebním světě je navíc festival fenoménem: úspěšně přečkal všechny dějinné zvraty i změny vkusu. Proč? Ve všech dobách se našlo dost posluchačů, příznivců a fanoušků klasické hudby, připravených ocenit a vychutnat skutečnou uměleckou kvalitu. Pražské jaro je zkrátka festival, který si zamilujete nejen pro jeho výjimečný program, ale také pro neopakovatelnou atmosféru, která propojuje tradici s moderními uměleckými směry. Seznamte se s Pražským jarem a zajímavostmi, které festival provází, na Kudy z nudy.
 

1. Pražské jaro poprvé: rok 1946

První ročník festivalu Pražské jaro se konal v roce 1946. Jeho vznik inicioval světoznámý dirigent Rafael Kubelík, tehdejší šéfdirigent České filharmonie, záštitu poskytl tehdejší prezident Edvard Beneš a během úvodního večera měl proslov i ministr zahraničí Jan Masaryk. Zahájení se konalo symbolicky v předvečer dvaašedesátého výročí úmrtí Bedřicha Smetany a také k padesáti letům od založení České filharmonie.



Úvodní ročník byl svým konáním rok po skončení druhé světové války oslavou nové budoucnosti a svobodné spolupráce evropských národů. Z exilu se vrátil proslulý klavírista Rudolf Firkušný a hvězdným hostem byl Leonard Bernstein, budoucí světoznámý americký dirigent a skladatel. Ten si na Pražském jaru odbyl svůj mezinárodní debut, když poprvé dirigoval mimo americký kontinent.

A zajímavost? Únor 1948 a komunistický puč se odrazil i v kultuře a Rudolf Firkušný i Rafael Kubelík odešli na dlouhá desetiletí do exilu. Společně s Bernsteinem slíbili, že se na festival vrátí, až bude Československo opět demokratické. Svůj slib skutečně splnili v roce 1990, kdy se po sametové revoluci konalo první svobodné Pražské jaro. 45. ročník festivalu se tehdy stal místem unikátního setkání tří uměleckých osobností: s Pražským jarem byly spojené počátky jejich kariér, po letech se na festival vrátili jako osobnosti se světovým renomé. Rudolfa Firkušného připomíná od roku 2013 Klavírní festival Rudolfa Firkušného, který je součástí Pražského jara.
 

2. Zahájení festivalu: tradice, která bere dech

Festival Pražské jaro tradičně zahajuje legendární Smetanova Má vlast. Tento ikonický cyklus symfonických básní patří k nejsilnějším hudebním zážitkům, které si můžete dopřát. Nezáleží na tom, zda jste festivalový matador nebo nováček – první tóny Vyšehradu vás pohltí a nenechají na pochybách, že jste na správném místě. Když je řeč o tradicích, patří k nim i to, že dějištěm zahajovacího koncertu je Smetanova síň pražského Obecního domu, a že festival každý rok začíná 12. května, v den výročí úmrtí Bedřicha Smetany. Méně známá je skutečnost, že Má vlast zahajuje festival až od roku 1952, a že do roku 2003 také Pražské jaro pravidelně končilo Devátou symfonií s Ódou na radost hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena. Proč tato tradice skončila? Podle dramaturgů se z ní stalo menší programové klišé: stejný začátek i konec festival trochu svazoval, navíc se Óda na radost stala neoficiální znělkou Evropské unie a v některých zemích se hraje kolem Vánoc.
 

3. Má vlast: tuzemské orchestry a nejlepší čeští dirigenti

Dlouho se také dodržovala zvyklost, že Mou vlast hrály výhradně domácí orchestrynejlepšími českými dirigenty. V prvních ročnících tato výsada vždy patřila České filharmonii, ať už pod taktovkou Karla Ančerla, Václava Talicha či Karla Šejny. V roce 1956 se cti zahrát Mou vlast dostalo Symfonickému orchestru Pražského rozhlasu pod taktovkou Aloise Klímy, o rok později zahajovala Pražské jaro Brněnská filharmonie s Břetislavem Bakalou, v roce 1958 Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK s Václavem Smetáčkem a v roce 1966 Slovenská filharmonie pod taktovkou Ladislava Slováka. Prvním zahraničním orchestrem, který zahajoval Pražské jaro, byla teprve v roce 1993 Liverpoolská královská filharmonie, ovšem pod taktovkou svého tehdejšího šéfdirigenta Libora Peška. Prvním zahraničním dirigentem, který se s Mou vlastí na festivalu představil, byl už v roce 1984 Chorvat Lovro von Matačić, který ale řídil domácí Českou filharmonii.
 

4. Světové hvězdy na dosah

Festival Pražské jaro každoročně přivádí do Prahy ty nejlepší symfonické orchestry a interprety. Berlínská filharmonie, Londýnský symfonický orchestr, Boston Symphony Orchestra, Royal Concertgebouw Orchestra z Amsterdamu – to je jen několik jmen z bohaté historie festivalu. Každý rok se můžete těšit na špičkové houslisty, klavíristy i nezapomenutelné dirigentské osobnosti. Řada významných umělců se na festivalu objevila už v prvních ročnících: byl to klavírista Jacques Février, houslisté David Oistrach a Yehudi Menuhin, pěvkyně Jarmila Novotná či skladatel Dmitrij Šostakovič, který na Pražském jaru vystoupil jako klavírista na večeru sestaveném z jeho skladeb. Festival si zakládá na podpoře mladých umělců a každoročně pořádá prestižní interpretační soutěž, na níž začínala řada dnes již celosvětově uznávaných hudebníků. Pokud chcete vidět budoucí hvězdy klasické hudby ještě před tím, než se stanou slavnými, Pražské jaro je tou nejlepší příležitostí.
 

5. Netradiční koncertní prostory a netradiční projekty

Dějištěm Pražského jara není jen Rudolfinum a Obecní dům. Festival vnáší hudbu do různých prostor po celé Praze, včetně chrámů, industriálních hal, sportovních stadionů či netradičních open-air míst. Hudba tak dostává zcela nový rozměr a vy si ji můžete vychutnat v unikátních akustických podmínkách a originálním prostředí. Mezi dějiště koncertů, přednášek, workshopů i komorních setkání s interprety patří třeba Anežský klášter, galerie a centrum současného umění DOX, Národní divadlo či Vyšehradský hřbitov.



Jedním z cílů festivalu Pražské jaro je vytvářet koncertní příležitosti pro mladé sólisty a soubory, rozvíjet mladé talenty prostřednictvím mistrovských kurzů a být zadavatelem nových děl českých a slovenských skladatelů, včetně jejich následné realizace špičkovými světovými ansámbly. K tomu je určený projekt věnovaný soudobé hudbě Prague Offspring, který je součástí festivalu od roku 2022. Podle dramaturga festivalu Josefa Třeštíka jen během tří let v rámci projektu vzniklo 34 nových skladeb a řada z nich měla v rámci koncertů Prague Offspring své světové premiéry.
 

6. Design Pražského jara aneb začalo to Muzikou

Co má klasická hudba společného s designem? Mnohem víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Víte, že již od prvního ročníku festival Pražské jaro provází logo s protáhlým písmenem „f“? Pochází z dílny renomovaného českého malíře, ilustrátora a typografa Františka Muziky. Logo je tak výrazné a na první pohled jednoznačně zařaditelné, že v rámci přehlídky Czech 100 Design Icons bylo v roce 2005 vybráno mezi stovku ikon českého designu 20. století. Nadčasovost Muzikova loga potvrzuje i skutečnost, že se v nezměněné podobě používá dodnes.



Muzika s festivalem spolupracoval i v dalších letech, k vizuálnímu stylu festivalu přispěli i další designéři: grafik Jaroslav Sůra, Jiří Rathouský – mimochodem autor prvního jednotného vizuálního stylu pražského metra – nebo výtvarník a ilustrátor Osvald Špelina. Od roku 2010 se jednotný vizuální styl mění každé tři roky na základě soutěží. Pražské jaro tak provázely například zpívající plakáty studia Najbrt, abstraktní tvorba studia ReDesign, imaginativní koláže se zpěvnými ptáky, hmyzem a přírodními prvky od studia Dynamo Design či lidské figury spojené s částmi hudebních nástrojů od studia Formata.
 

7. Magická atmosféra Prahy

A nakonec, co by byl festival Pražské jaro bez kulis samotného města? Na úspěchu nejprestižnější události klasické hudby v České republice se podílí i to, že program nabízí dokonalou příležitostí spojit hudební zážitky s procházkami po historické Praze. Po koncertě si můžete vychutnat večerní Karlův most, posezení v kavárně s výhledem na Vltavu či Pražský hrad nebo si jednoduše nechat doznívat dojmy v jednom z mnoha pražských bister.
Pokud máte chuť objevovat dál, vydejte se po koncertě třeba na Petřín, odkud se otevírá romantický pohled na celé město. Pro klidnou atmosféru a kouzlo starých zahrad zamiřte do Vojanových sadů, kde můžete na chvíli uniknout ruchu velkoměsta. Pokud máte rádi výhledy, nezapomeňte na Letnou, odkud si vychutnáte panoramatický pohled na historické centrum. A milovníci historie ocení Malou Stranu, kde se v úzkých uličkách skrývají jedinečné kavárny a zákoutí s nepopsatelným geniem loci.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.
Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České Kultura

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička Kultura

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Praha – Letná Památky

Praha – Letná

Když se řekne Letná, vybaví se nám především park Letenské sady a Letenská pláň, místo kulturních a sportovních akcí. Mimo je Letná také jednou z čtvrtí Prahy 7 se zajímavou zástavbou či stadion AC Sparta Praha.

Praha – Malá Strana Památky

Praha – Malá Strana

Jedna z nejstarších a nejhezčích částí Prahy se rozkládá mezi Vltavou a Pražským hradem. Ve spleti romantických dlážděných ulic se spoustou malebných domů, paláců a kostelů čeká celá řada dalších atraktivních míst, namátkou ostrov Kampa, barokní chrám sv. Mikuláše nebo barokní palácové zahrady.

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek Zážitky

Vrch Petřín v Praze – místo pro zábavu, vzdělávání i aktivní odpočinek

Petřínský vrch nabízí zábavu, přírodu, výhled, vzdělávání i historii. Vybere si tu opravdu každý. Vydejte se i vy do oázy klidu nad hlavním městem Prahou.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex Památky

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Vyšehrad – historické hradiště, hrad a pevnost v Praze Památky

Vyšehrad – historické hradiště, hrad a pevnost v Praze

Pradávné hradiště Vyšehrad, skála nad řekou s temnou siluetou štíhlých věží, patří neodmyslitelně k pražské krajině. Tvoří jej především areál někdejšího hradiště, hradu a pevnosti, který je Národní kulturní památkou. Součástí Prahy je od roku 1883 a první písemné záznamy pocházejí z roku 1070.

Obecní dům – secesní klenot Prahy Zážitky

Obecní dům – secesní klenot Prahy

Obecní dům je nádhernou ukázkou pražské secesní architektury. Na místě bývalého Králova dvora jej vyprojektovali Antonín Balšánek a Osvald Polívka. Rozlehlá budova ukrývá koncertní síň, kavárnu i znamenitou francouzskou restauraci. V roce 2012 Obecní dům oslavil 100. výročí.

Česká filharmonie – nejvýznamnější český symfonický orchestr

Česká filharmonie – nejvýznamnější český symfonický orchestr

Česká filharmonie se záhy po svém vzniku stala nejvýznamnějším českým symfonickým orchestrem. Značné renomé si na evropských scénách vybudovala již před první světovou válkou a díky své tradici a úspěchům se stala jedním ze symbolů české kultury.

Jarmila Novotná – světově proslulá operní pěvkyně

Jarmila Novotná – světově proslulá operní pěvkyně

Světově proslulá operní pěvkyně, sopranistka Jarmila Novotná (23. září 1907, Praha – 9. února 1994, New York, USA) patřila k nejzářivějším osobnostem světové operní scény 20. století. Během své kariéry zpívala po celém světě, především ve Vídni, Berlíně, Salcburku či Miláně. Domovskou scénou se jí stala Metropolitní Opera v New Yorku, kde účinkovala plných šestnáct sezon.

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění Kultura

Rudolfinum – sídlo České filharmonie a galerie současného umění

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.

Rudolf Firkušný – největší český klavírní virtuos 20. století

Rudolf Firkušný – největší český klavírní virtuos 20. století

„Na co jsem se nejvíc těšil? Na všechno! Vždyť jsem se něco načekal. Je krásné být zase Čechem.“ To řekl klavírní virtuos a čestný doktor filozofie Univerzity Karlovy Rudolf Firkušný (11. února 1912, Napajedla – 19. července 1994, Staatsburg, stát New York, USA) o svém návratu domů po 44 letech v emigraci. Jeho jméno připomíná Klavírní festival Rudolfa Firkušného, který se na podzim koná v Praze.

Rafael Kubelík – bývalý šéfdirigent České filharmonie

Rafael Kubelík – bývalý šéfdirigent České filharmonie

Fenomenální dirigent a houslista Rafael Kubelík (29. června 1914, Býchory – 11. srpna 1996, Kastanienbaum, Švýcarsko) se proslavil jako interpret děl českých a dalších slovanských skladatelů. Sedm let působil jako šéfdirigent České filharmonie a vidět ho můžete také v oscarovém snímku Jana Svěráka Kolja.

Pražské jaro 2025 – jubilejní 80. ročník

12. 5.3. 6.
Pražské jaro 2025 – jubilejní 80. ročník

Pražské jaro nabídne desítky koncertů mezi 12. květnem a 3. červnem 2025. Jubilejní 80. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro chystá pro své příznivce skutečně výjimečný program.

Vyšehradský hřbitov a hrobka Slavín – místo odpočinku českých velikánů Památky

Vyšehradský hřbitov a hrobka Slavín – místo odpočinku českých velikánů

Ze starého vyšehradského hřbitůvku, který zde stál již v roce 1260 vzniklo z podnětu probošta Václava Štulce v 70. letech 19. století vyšehradské národní pohřebiště. Samotný Slavín pak představuje společnou hrobku národních velikánů.

Má vlast – cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany

Má vlast – cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany

Cyklus symfonických básní Má vlast je jedním z vrcholných děl skladatele Bedřicha Smetany i české klasické hudby. Skládá se z šesti částí, které Smetana zkomponoval v letech 1874–1879. Má vlast se každoročně se hraje 12. května v den výročí Smetanovy smrti jako zahajovací koncert festivalu Pražské jaro.

Nejdelší česká řeka – řeka Vltava

Nejdelší česká řeka – řeka Vltava

Nejdelší česká řeka pramení na Šumavě pod Černou horou v nadmořské výšce 1 172 m. Od pramene k ústí Labe u Mělníka měří 430,2 km. Rovnoběžně s hranicemi s Rakouskem protéká Lenorou, přes Soumarský most a u Mrtvého Luhu se stéká se Studenou Vltavou.

Bedřich Smetana – hudební skladatel, který položil základy české hudby a kultury

Bedřich Smetana – hudební skladatel, který položil základy české hudby a kultury

Tvůrce české národní hudby, autor řady oper, cyklu symfonických básní Má vlast a komorních skladeb, dirigent, přísný hudební kritik, organizátor veřejného hudebního života a také brilantní klavírista, který dokázal celé večery bavit společnost: to je Bedřich Smetana (2. března 1824 Litomyšl – 12. května 1884 Praha), jeden z nejznámějších českých hudebních skladatelů.

Václav Talich – významný český dirigent 20. století

Václav Talich – významný český dirigent 20. století

Václav Talich (28. května 1883, Kroměříž – 16. března 1961, Beroun) byl jedním z nejproslulejších českých dirigentů 20. století. Dvacet let stál v čele České filharmonie a v jejím čele oslnil Evropu na slavném turné v listopadu 1935, kdy orchestr navštívil Velkou Británii, Francii a Belgii.

Osmičkové roky – osudové letopočty českých dějin

Osmičkové roky – osudové letopočty českých dějin

Dějiny českého národa jsou plné dramatických událostí, které se odehrály v letech končících číslem osm. Zejména ve 20. století provázejí osmičkové roky velká jména a události našich dějin – stačí připomenout letopočty 1918, 1938, 1948 a 1968. Historických událostí na českém území provázených osudovou osmičkou ale je mnohem víc. Které patří k těm nejvýznamnějším?

Seznamte se: znáte nejlepší české dirigenty?

Seznamte se: znáte nejlepší české dirigenty?

Říká se, že co Čech, to muzikant. Při bližším seznámení s našimi hudebními velikány ovšem zjistíme, že by mohlo platit také pravidlo co muzikant, to znamenitý dirigent. Se kterými slavnými dirigenty se u nás na Kudy z nudy můžete setkat?

Další aktuality

Pražský půlmaraton se běží již tuto sobotu

Pětadvacátý ročník RunCzech 1/2Maratonu Praha je tady! Už v sobotu 5. dubna 2025 se na trať vinoucí se kolem historického centra Prahy pustí 15 000 běžců a běžkyň. Ti nejlepší světoví atleti se budou opět pokoušet zdolat rekordní časy a stranou nezůstanou ani nejlepší tuzemští závodníci. Tisícovky běžců se pak mohou těšit na rychlou trať, nezapomenutelnou atmosféru a velký běžecký zážitek. Nenechte si ujít 25. RunCzech 1/2Maraton Praha, ať už coby běžci, dobrovolníci, fanoušci nebo diváci přímého přenosu České televize.
1. duben 2025 16:00
Letní sporty, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (5.4. – 6.4.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: Mistrovství ČR v Truck trialu – Milovice 2025, Letenské sady a Expo 58´ – komentovaná vycházka, RunCzech 1/2Maraton Praha 2025, Pražský velikonoční folklorní festival 2025 , Zahájení sezony v Zahradách pod Pražským hradem 2025. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
31. březen 2025 22:26
Zážitky, Praha

Velikonoce na Staroměstském náměstí zpestří folklórní soubory a živé květiny

Největší Velikonoční trhy v Praze se blíží. Na Staroměstském a Václavském náměstí začnou v sobotu 5. dubna a potrvají do neděle 27. dubna 2025. Nejvýznamnější křesťanské svátky přinesou do české metropole hravé prvky, jako jsou interaktivní tabule s křídami, mezigenerační dílny pro děti nebo veselé fotokoutky. Staroměstské náměstí rozvoní živé květiny, které se objeví po celém prostoru ve velkých truhlících. Návštěvníky čeká každodenní folklórní program i velikonoční pochutiny. Trhy kladou důraz na minimum plastu s cílem zmenšovat množství vyprodukovaného odpadu a ekologickou stopu.
31. březen 2025 16:00
Zážitky, Praha

Zahrady pod Pražským hradem i Jelení příkop se otevírají návštěvníkům

O víkendu od 5. do 6. dubna 2025 přivítají Zahrady pod Pražským hradem svoje první návštěvníky v otevírací době od 10:00 do 18:00 hodin při příležitosti zahájení sezony 2025. Po rekonstrukci jsou zpřístupněny veřejnosti Ledebourská zahrada a Malá Pálffy zahrada. Projít se můžete také ve Velké Pálffy zahradě a Malé Fürstenberské zahradě. Průchod na Pražský hrad je nadále ze strany správy Pražského hradu uzavřen. Také Jelení příkop bude nově přístupný po obnovené stezce z ulice Na Opyši, která byla pro veřejnost uzavřená od roku 2019.
31. březen 2025 14:00
Příroda, Praha

Nová turistická sezona 2025 v Praze: pražské věže, nové prostory a tematické vycházky

Pražské památky a průvodci pod hlavičkou Prague City Tourism jsou připraveni na novou turistickou sezonu a příjezd domácích i zahraničních návštěvníků. S příchodem teplého počasí uvítají turisté i domácí Pražané prodloužení otevírací doby na pražských věžích, nové typy oblíbených vycházek, otevření zcela nových prostor ve známých památkách a velkolepé budou také oslavy konce 2. světové války.
31. březen 2025 11:00
Zážitky, Praha

Vyšehrad si můžete prohlédnout celoročně samostatně i s průvodcem

Vydejte se do historie a poznejte legendy, které se pojí k Vyšehradu. Během komentovaných prohlídek s průvodcem poznáte jeho nejzajímavější místa. Podíváte se do Gotického sklepa s expozicí pojednávající o historii Vyšehradu, do Cihelné brány jejíž expozice dokumentuje Vyšehrad jako pevnost a projdete tajemnými kasematy až do podzemního sálu Gorlice, kde se ukrývají originály soch z Karlova mostu. Areál si můžete projít i samostatně s autoprůvodcem, který nabízí zajímavé informace o jednotlivých objektech, ale i tematické trasy v češtině a angličtině. Aplikace je dostupná ke stažení na Google Play nebo Apple Store a umožňuje návštěvníkům objevovat Vyšehrad samostatně a vlastním tempem.
30. březen 2025 10:04
Zážitky, Praha

Česko ve filmu: Jurský svět a Cesta do pravěku s Karlem Zemanem

Kdysi dávno – ne v druhohorách, ale v roce 1955 – vzal Karel Zeman filmové diváky na první pořádnou výpravu do pravěku. A nepotřeboval k tomu ani počítačové triky, ani rozpočet větší než státní pokladna. Pak přišel Steven Spielberg, a dinosauři začali řvát v kinech po celém světě. Z Jurského parku se stal fenomén, kterým žijeme dodnes. Pojďte se na slavné filmy o dinosaurech podívat s Kudy z nudy!
29. březen 2025 13:08
Zážitky, Praha

Festival Struny dětem rozehraje divadlo Minor

Koncerty, divadelní představení, i workshopy pro děti zaplní o víkendu 28. – 30. března 2025 prostory Divadla Minor. Odehraje se zde totiž již 16. ročník oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem, který láká například na koncerty originální multižánrové skupiny Dva, Tomáše Lišky s kapelou Invisible World, kteří neotřele kombinují jazz a world music a jejich tvorbu vizuálně doplňují projekce Lindy Arbanové či táborákové písničky v podání Kateřiny Steinerové a Martina Adamovského. Kdo si rád zpívá v koupelně ocení koncert zpěvaček a komediantek Petry Ernyei a Mirky Novak. Program nabízí i křehké písně klarinetisty Vojtěcha Nýdla nebo interaktivní koncert houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho a tanečnice Anny Homoly. Festival nadchne malé i větší děti, akce jsou rozděleny dle věkových kategorií.
27. březen 2025 12:00
Zážitky, Praha