Návštěvníci mohou poznat výrobu tradičního českého piva v některém z velkých pivovarů či návštěvních centrech, nebo se vydat do menších pivovarů po celé České republice.
Oslavy dne českého piva zahrnují ochutnávky pivních speciálů, pivní slavnosti a festivaly, a konají se každoročně v osvědčeném termínu koncem září.
Datum 1560 odkazuje na rok, kdy bylo poprvé uvařeno pivo v předhradí Českého Krumlova.
Pivovar Černá Hora nabízí návštěvníkům prohlídky historických i moderně zařízených provozů a objednávky prohlídky jsou možné s minimálně týdenním předstihem.
V muzeu pivovarnictví mohou návštěvníci vidět historii pivovaru, informační panely, velkoplošné obrazovky a místnost ve tvaru pivního sudu.
Pivotéka v Pivovarském muzeu v Plzni nabízí kolekci téměř 140 druhů piv z více než 25 českých pivovarů, umístěnou v zrekonstruované recepci historického muzea.
Pivovar Starobrno má výsadní postavení na jižní Moravě a jeho začátky sahají zřejmě až do 14. století, kde se vyrábí pivo z nejkvalitnějších surovin.
Pivovar U Fleků je nejen známá hospoda, ale nabízí také exkurze svého pivovarského muzea a je místem kulinářských zážitků v Praze.
Na Krkonošské pivní stezce mohou návštěvníci ochutnat místní piva a objevit krásy zdejších lesů a kopců.
Pivovar Chodová Planá nabízí nejen degustace piva, ale i originální pivní lázně, které vyžívají kombinace teplé minerální vody, tmavého piva a bylinek pro relaxační terapii.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.