ÚvodAktualityJosefínka, Vrkoč nebo Mlynářův kámen: nejkrásnější vyhlídky na Labe
Příroda

Josefínka, Vrkoč nebo Mlynářův kámen: nejkrásnější vyhlídky na Labe

Poslechněte si audio verzi článku
Proč Bedřich Smetana zapomněl v cyklu symfonických básní Má vlast na Labe? Možná kvůli délce toku: zatímco Vltava se kroutí mezi šumavskými kopci více než sto kilometrů a hudební skladatel tu našel tisíce horských půvabných motivů, Labe – ačkoli pramení o více než 200 metrů výš – se s horami nijak nepáře a na svou cestu do podhůří potřebuje kilometrů zhruba dvacet.

Odkud se na Labe dívat v Krkonoších

Od pramene na Labské louceKrkonoších zkrátka Labe spěchá, aby už už bylo v nížině; Labským vodopádem se vrhne o desítky metrů níž do Labského dolu, přibere pár horských potoků, proletí kamenité řečiště s mnoha umělými stupni nad Špindlerovým Mlýnem a pod městem se jen na chvilku nechá ztišit Labskou přehradou. Pod její hrází začíná divoký horní tok, kde se jezdí nejtěžší závody na přírodní vodě v Česku, už za Vrchlabím však dravá horská řeka zkrotne a v Hostinném se mění v klidnou řeku, která spokojeně zamíří na více než tisíc kilometrů dlouhou cestu k moři.

pančavský vodopádKrkonoších na sebe většinu pozornosti strhne pramen řeky, doplněný deskou s erby měst, jimiž Labe protéká na svém téměř 1 200 km dlouhém toku k Severnímu moři. Několik vyhlídkových míst na Labský důl objevíte pod Labskou boudou a kolem Labského vodopádu, při červeně značené cestě mezi Labskou a Vrbatovou boudou nahoře na hraně dolu naleznete Ambrožovu vyhlídku a bezpočet dalších míst s pěkným výhledem na meandrující horský tok.

Hezké pohledy nabízejí břehy Labské přehrady, ale v jejím okolí žádné vyhlídky z výšky nenajdete, na to jsou krkonošské lesy příliš husté. Nezbývá než se vydat dál do nížin a zastavit se třeba u Lesa Království, nejkrásnější přehrady v Česku, na terasách před Hospitalem Kuks, na nábřežích Hradce Králové, Pardubic či Kolína anebo v Mělníce na vyhlídce na soutok Labe s Vltavou – řeku tak uvidíte jako na dlani.
 

Labské vyhlídky v Českém středohoří a Labských pískovcích

NBelvederejkrásnější labské vyhlídky vás čekají v Českém středohoří, které Labe od Litoměřic do Ústí nad Labem protíná v délce 40 km, a pak za Děčínem, kde se řeka hlubokým kaňonem zavrtává do krajiny Labských pískovců. Řeku lemují strmé skály plné vyhlídkových míst, tu a tam objevíte hluboké rokle a známé i méně známé vodopády. K většině vyhlídek vás dovedou značené turistické trasy, ale protože kličkovat z jednoho břehu na druhý by bylo složité, vezměme to pěkně podél řeky napřed zprava a pak zleva. Jednodušší to budete mít jen ve městech, například v Ústí nad Labem, kde je několik mostů. Výhledy na město i řeku s Masarykovými zdymadly si můžete dopřát z Větruše i hradu Střekova, z Mariánského vrchu, Erbenovy vyhlídky nebo volně přístupné kamenné rozhledny na Střekovské vyhlídce. Pěkné výhledy na Labe se otvírají i z děčínského zámku a Pastýřské stěny na protějším břehu.
 

Vyhlídky na Labe z pravého břehu

Prvním místem, které nabízí nádherný pohled na Litoměřice, soutok Labe s Ohří, Říp a pestrou krajinu kolem místa zvaného Brána Čech alias Porta Bohemica je Radobýl, kopec s holým vrcholkem a obrovským křížem. Po jeho úbočích i přes nejvyšší bod vede Litoměřická vinařská naučná stezka. Víte, že právě při výletu na Radobýl zpozoroval král romantických básníků Karel Hynek Mácha požár v Litoměřicích, který pak pomáhal hasit a pár dní poté zemřel? Nad údolím Labe za Velkými Žernoseky leží známé vinice Malá a Velké Vendula. Vysoko nad řekou tu objevíte vyhlídku Tři kříže s podobným výhledem, jako poskytuje nedaleký Radobýl. Kousek dál od řeky přibližně v polovině cesty mezi Ústím nad Labem a Litoměřicemi leží kopec Varhošť s volně přístupnou rozhlednou. Otevírá se z ní nejenom výhled na Říp, Hazmburk, Lovoš, Milešovku či Krušné hory, ale prý také na celkem osm různých míst, kde probleskuje klikatící se tok Labe. Na Varhošť vás dovedou značené turistické trasy od Sebuzína (jedna z nich vede přes další vyhlídku na Krkavčích skalách), z parkoviště v sedle pod Varhoštěm jste nahoře za čtvrt hodiny.

Spousty vyhlídkových míst poskytují vrcholky Českého středohoří; oblíbeným výletním místem je Vysoký Ostrý nad Brnou nebo Buková hora s Humboldtovou vyhlídkou, odkud je vidět Velké Březno, Milešovka, Ústí nad Labem a pásmo Krušných hor s Komáří vížkou. Mezi Bukovou horou a Děčínem leží romantický skalní útvar Vrabinec se zříceninou středověkého hradu; mají ho rádi turisté i horolezci, pro které představují skalní věže tyčící se strmě vzhůru veliké lákadlo. Není to výlet pro každého, stezka je strmá a místy jištěná řetězy, ale výhled do hlubokého labského údolí je skutečně impozantní. Nejkratší cesta sem vede po červené turistické značce z Těchlovic.

labské údolíCelou řadu překrásných a upravených skalních vyhlídek objevíte při putování po červeně značené cestě z Děčína na Labskou Stráň. Nejúchvatnější výhled prý poskytuje Růžová vyhlídka, nejstarší a nejlépe dostupná je vyhlídka Belveder u obce Labská Stráň. Na začátku 18. století ji nechal společně se spoustou dalších vyhlídek v Českém Švýcarsku zřídit majitel zdejšího panství František Karel Clary-Aldringen. Kamenná sala terrena připomíná, že se tu často pořádaly koncerty, divadelní představení a taneční zábavy.
 

Vyhlídky na Labe z levého břehu

Fantastické výhledy se otvírají z vrcholku Lovoše, který patří k nejznámějším kopcům Českého středohoří. Za namáhavý výstup po několika možných trasách vás odmění výletní restaurace. Hezká vyhlídka na meandr Labe u obce Církvice se otevírá z upravené přírodní terasy za kostelem sv. Barbory v Dubičkách, navíc odtud můžete podniknout výlet ke dvěma dalším vyhlídkovým místům: k Dörellově vyhlídce, nesoucí jméno malíře Gustava Ernesta Dörella, autora četných romantických obrazů inspirovaných okolní krajinou, a k vyhlídce Mlynářův kámen s vysokým železným křížem; odtud je pěkně vidět na Dolní Zálezly. K oběma je to od dubického kostelíku necelých 1,5 km.

ústí nad labemKrásné výhledy do labského údolí, na okraji Ústí nad Labem již hustě osídleného, se otevírají také ze skalní vyhlídky Josefínka nad Vaňovem; vede k ní modře značená stezka, odbočující ze silničky mezi Podlešínem a Chvalovem. Z Podlešína se po žluté a zelené značce dostanete také k další vyhlídce na skalisku Vrkoč; skála prý připomíná zapletený dívčí cop. Uvidíte odtud Ústí nad Labem, Masarykova zdymadla a hrad Střekov, cestou navíc minete Vaňovský vodopád, prý nejkrásnější vodopád Českého středohoří.

Několik vyhlídkových míst objevíte v krajině mezi Ústím a Děčínem; oslnivý výhled na smyčky řeky nabízí například Kozí vrch, kam stoupá zelená značka z Neštědic. V lednu 1770 došlo na strmém úbočí k sesuvu půdy a skalnaté sutě, která zavalila část osady Veselí a dokonce jednu třetinu koryta Labe. Vyhlídku nabízí rovněž vrchol Bradlo nad obcí Povrly, odkud sem vede modře značená stezka. Třetím místem je Chmelník, kam dojdete po žluté z okrajových částí Děčína.
Přehrada Les Království na Labi nad Dvorem Králové nad Labem Památky

Přehrada Les Království na Labi nad Dvorem Králové nad Labem

Díky své poloze v zalesněném údolí řeky Labe a svým architektonickým ztvárněním je přehrada jednou z nejkrásnějších v celé České republice a snad i proto byla v roce 1964 prohlášena národní technickou památkou. Navštívit zde můžete také zajímavou expozici.

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe Letní sporty

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí 1300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze Památky

Zámek Mělník a vinné sklepy Jiřího Lobkowicze

Prohlídky zámku, rodinné sbírky rodiny Lobkowiczů a zámeckých vinných sklepů spojené s ochutnávkou vín z vlastních vinic. Proslulé vinice svaté Ludmily nabízí široký výběr vín, nechybí ani prohlídky sklepů včetně degustace. Navštivte naší zámeckou cukrárnu a restauraci s dechberoucím výhledem.

Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně Letní sporty

Via ferrata v Děčíně na Pastýřské stěně

Na Pastýřské stěně v Děčíně vznikla první česká via ferrata v centru města. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem 16, mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů.

Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem Příroda

Erbenova vyhlídka v Ústí nad Labem

Pokud se rozhodnete vydat příjemnou procházkou na Erbenovu vyhlídku na samém okraji Ústí nad Labem, budete odměněni krásným výhledem do širokého okolí.

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou Památky

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Městské hradby Nymburk – důmyslné středověké opevnění Památky

Městské hradby Nymburk – důmyslné středověké opevnění

Ve středověku byl Nymburk díky dvojitým hradbám s obrannými věžemi téměř nedobytný. Městské opevnění Nymburka bylo vystavěno na konci 13. století hned po založení města. Kvůli nedostatku kvalitního kamene byly ke stavbě využity cihly.

Pramen Labe na Labské louce Příroda

Pramen Labe na Labské louce

Kdo se vydá do Krkonoš za túrami a obdivováním krás přírody, neměl by vynechat výlet k prameni největší české řeky Labe. Pramen Labe vyvěrá na Labské louce, ležící v těsné blízkosti státní hranice s Polskem. Místem prochází tzv. Česká cesta a je zde rozcestník turistických tras.

Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku Ubytování

Luční bouda – nejvýše položená horská chata v Česku

Luční bouda leží v první zóně Krkonošského národního parku pouhé 4 km od vrcholu Sněžky. Chata je jednou z nejvýše položených v Česku. Už 300 let poskytuje přístřeší, bezpečí a pohodu v Krkonoších. Od srpna 2012 se zde vaří pivo se jménem Paroháč.

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu Příroda

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu

Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek. Okružní naučná stezka Betlém – Kuks měří celkem 7 km a vede pestrým terénem v malebné krajině labského údolí.

Chráněná krajinná oblast České středohoří Příroda

Chráněná krajinná oblast České středohoří

CHKO České středohoří má rozlohu 1063 km² a rozprostírá se na severu Čech, po obou březích dolního toku české části Labe. Na první pohled zdaleka upoutá dynamickým reliéfem tvořeným zvlněným pásmem kuželů a kup sopečných vyvřelin, často zakončených ruinou středověkého panského sídla.

Labský důl – divoké ledovcové údolí Příroda

Labský důl – divoké ledovcové údolí

Divoká a skalnatá rokle patří k nejkrásnějším a nejnavštěvovanějším místům v Krkonoších. Tohle místo kdysi vyhloubil rozsáhlý ledovec a vtiskl mu charakteristický tvar podkovy.

Pančavský vodopád v Krkonoších Příroda

Pančavský vodopád v Krkonoších

Nejvyšší vodopád v České republice, s výškou 148 m, se v několika stupních řítí skalnatým srázem z hrany Pančavské louky na dno Labského dolu. Nachází se v Krkonošském národním parku, přibližně 1 km jižně od Labské boudy.

Kratochvílova rozhledna v Roudnici nad Labem Památky

Kratochvílova rozhledna v Roudnici nad Labem

Rozhledna byla postavena u příležitosti 60. výročí založení „Roudnické záložny podřipské“. Jedná se o čistě funkcionalistickou stavbu, jejíž výhledová plocha je nesena šesti štíhlými sloupy.

Naučná stezka Prameny Labe – poznejte zajímavosti Krkonoš Příroda

Naučná stezka Prameny Labe – poznejte zajímavosti Krkonoš

Naučná stezka Prameny Labe měří 18 km a na svých zastaveních seznamuje s přírodními zajímavostmi této části Krkonoš. Při procházce uvidíte spourtu přírodních zajímavostí, mezi něž patří například Pančavský vodopád, který je nejvyšší v České republice.

Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe Příroda

Vyhlídka Belvedér – nejhezčí vyhlídka do údolí řeky Labe

Nejstarší a jednou z nejhezčích upravených vyhlídek v CHKO Labské pískovce je vyhlídka Belvedér. Je z ní krásný výhled do 130 m hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Labský vodopád v Labském dole Příroda

Labský vodopád v Labském dole

Krkonoše jsou hlavní vodopádovou oblastí v České republice. Nachází se zde množství vodopádů, dosahují úctyhodných výšek. Díky čtvrtohornímu zalednění se v Krkonoších vyvinuly nejvyšší vodopády České republiky, které se někdy dokonce objevují v přehledech nejvyšších vodopádů Evropy.

Rozhledna Varhošť u Litoměřic Příroda

Rozhledna Varhošť u Litoměřic

Na vrcholu hory Varhošť (638 m n.m.) se nachází celoročně přístupná železná kruhová rozhledna. Stojí zde od roku 1972 jako třetí v pořadí, když dvě předcházející dřevěné dosloužily.

Labská vyhlídka v Hřensku Příroda

Labská vyhlídka v Hřensku

Zábradlím zabezpečená vyhlídka na skále. Poskytuje působivý pohled na údolí Kamenice a Hřensko, a také na scenérie údolí Labe. Vyhlídka se nachází na žluté turistické trase z Hřenska do Janova a stojí v kopci nedaleko silnice.

Soutok Labe a Vltavy v Mělníku Letní sporty

Soutok Labe a Vltavy v Mělníku

Soutok Labe a Vltavy je významnou dominantou města Mělníka. Nejkrásnější pohled na něj je z terasy u mělnického zámku. Vrázova vyhlídka na soutok je oblíbeným místem setkání.

Rozhledna U Zámečku Lovosice Příroda

Rozhledna U Zámečku Lovosice

V Lovosicích u přívozu naleznete pěknou vyhlídku. Nachází se na uměle vytvořeném vršku, kde už podobná vyhlídka postavena roku 1869. Z vrcholu rozhledny je vidět kruhovým výhledem daleko do krajiny Českého středohoří.

Přírodní rezervace Vrabinec v Českém středohoří Příroda

Přírodní rezervace Vrabinec v Českém středohoří

Přírodní rezervace Vrabinec se rozkládá na zalesněném čedičovém sopouchu se strmými svahy. Na vrcholu se nachází zřícenina hradu stejného jména. Rezervace chrání teplomilná rostlinná a živočišná společenstva skal, sutí a suťových lesů.

Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě Příroda

Kaňon Labe – nejmohutnější pískovcový kaňon v Evropě

Národní přírodní památka Kaňon Labe (Labský kaňon) se táhne mezi městem Děčínem a obcí Hřensko. Protéká jím řeka Labe, jeho břehy lemují vysoké pískovcové skály a okolím vedou značené turistické trasy, které vám přiblíží krásnou přírodu s řadou skalních vyhlídek.

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře Příroda

Humboldtova vyhlídka na Bukové hoře

Buková hora (683 m n. m.) je čedičová dominanta Verneřického středohoří. Mezi bloky čediče uvidíte Velké Březno, Milešovku, Ústí nad Labem, pásmo Krušných hor s Komáří vížkou. Nedaleko se nalézají také Ptačí kameny, které zaujmou především milovníky lezení.

Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně Letní sporty

Labská přehrada ve Špindlerově Mlýně

Při jižním okraji Špindlerova Mlýna nemůžete přehlédnout elegantní přehradu na horním toku Labe. Jedná se o první přehradu na řece Labi. Byla vybudovaná jako ochrana před ničivými povodněmi a již od roku 1916 zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš.

Střekovská vyhlídka v Ústí nad Labem Příroda

Střekovská vyhlídka v Ústí nad Labem

Střekovská vyhlídka se nachází v lesoparku na Malém Sedle. Z rozhledny si můžete vychutnat jedinečné pohledy na České středohoří, Větruši, i na centrum města s mohutnou Mariánskou skálou, dokonce můžete vidět i vzdálené Krušné hory.

Vrchol Vysoký Ostrý s vyhlídkou Příroda

Vrchol Vysoký Ostrý s vyhlídkou

Vysoký Ostrý je dominantní vrch nad východní částí města Ústí nad Labem, ze kterého je jeden z nejhezčích výhledů v Českém středohoří.

Vaňovský vodopád – překrásný vodopád v Českém středohoří Příroda

Vaňovský vodopád – překrásný vodopád v Českém středohoří

Vaňovský vodopád na Podlešínském potoce je jeden z nejvyšších a také nejznámějších vodopádů Českého středohoří. Návštěva tohoto 12 metrů vysokého vodopádu je mimořádně působivým zážitkem zejména v jarních měsících.

Naučná stezka Údolím Labe z Lysé nad Labem do Čelákovic Příroda

Naučná stezka Údolím Labe z Lysé nad Labem do Čelákovic

Naučná stezka Údolím Labe vede od Husova náměstí v Lysé nad Labem k Městskému muzeu v Čelákovicích. Trasa měří 16 kilometrů a prochází zdejšími lesy a přírodní rezervací Hrbáčkovy tůně.

Mlynářův kámen – skalní vyhlídka nad meandrem Labe Příroda

Mlynářův kámen – skalní vyhlídka nad meandrem Labe

Ze skalní vyhlídky Mlynářův kámen na svahu Dubického kopce se na vrcholu čedičové skály nachází pěkná vyhlídka do údolí Labe a na východní část Českého středohoří.

Šmídova vyhlídka nad Strmou strání v Krkonoších Příroda

Šmídova vyhlídka nad Strmou strání v Krkonoších

Nad Strmou strání nedaleko Medvědína se nachází Šmídova vyhlídka, která poskytuje široký rozhled k Vysokému kolu, do Sedmidolí, ke Špindlerově boudě, na Malý Šišák, Stříbrný hřbet, Stoh, Luční horu a Sněžku.

Ambrožova vyhlídka nad Labským dolem Příroda

Ambrožova vyhlídka nad Labským dolem

Ambrožova vyhlídka v Krkonoších se nachází se na červeně značené turistické stezce mezi Labskou boudou a Vrbatovou boudou pod Pančavskou loukou. Svůj název dostala po Jindřichu Ambrožovi, ochránci přírody.

Další aktuality

Kde najdete úžasné skalní reliéfy v Česku? Sochy ve skalách, galerie v lese a umění v přírodě

Také se rádi touláte ve skalách? Viděli jste už úžasné skalní reliéfy mnoha tvarů, které vznikaly v různých dobách a sloužily rozličným účelům? Kdo a kdy je vytesal a co znázorňují? V našich tipech najdete nejen nádherná místa pro relax a procházky, ale i odpovědi na řadu otázek.
12. září 2024 7:04
Příroda

Věda a historie není nuda: největší povodně v českých zemích a tisíciletá voda

V roce 2002 se Českou republikou prohnaly dosud největší povodně v historii naší země. Nebyly první a bohužel ani poslední. Připomeňte si s Kudy z nudy nejznámější velké povodně, které zasáhly území Čech, Moravy nebo Českého Slezska. Kdy šla našimi zeměmi tisíciletá voda, kdy stoletá voda a kdy pětisetletá?
11. září 2024 18:30
Příroda

Kam vyrazit na podzim? 100 tipů na výlety do podzimní přírody

Vyzkoušeli jste být alespoň jeden den offline? Vypněte mobil i počítač a vypravte se na výlet dobít baterky v přírodě. Využijte pro procházky hezké podzimní dny a nenechejte se odradit ani proměnlivým počasím. Máme pro vás tipy na místa, kde se vám bude zaručeně líbit i v tomto roční období. A můžete sem vyrazit nejen s přáteli, partnerem nebo dětmi, ale také se svými čtyřnohými kamarády.
8. září 2024 11:21
Příroda

Inspirace na výlety za nádhernými podzimními výhledy

Také milujete podzimní barevné listí, které každoročně zahalí přírodu do pestrých podzimních šatů? A jaký krásný daleký pohled se nabízí z vyhlídek, věží a rozhleden! Pokud to počasí dovolí, udělejte si čas a vyrazte na výlet třeba do Českého ráje, na Kokořínsko nebo do Podyjí. Portál Kudy z nudy ví i o dalších pěkných místech, z nichž bývá nejhezčí výhled právě na podzim.
6. září 2024 17:00
Příroda

Sedm tipů na podzimní výlety do přírody po úzkých chodníčcích

Také máte jako my na portálu Kudy z nudy rádi stezky, vedené po úzkých dřevěných chodníčcích? Jsou atraktivní, milují je zejména děti a hlavně jsou skvělou volbou jak pro zářivé podzimní dny vzdalujících se slunečních paprsků, tak i pro nevlídné podzimní počasí. Kde tedy najdete místa, kde se nebudete muset ani v sychravých dnech po kolena brodit blátem?
3. září 2024 15:00
Příroda

Babí léto opět přichází: 100 tipů na pěkný podzimní výlet do přírody

Slunečné dny a teploty okolo 25 stupňů, tak vypadá babí léto, které se pravidelně vrací do střední Evropy na začátku podzimu. Příjemné počasí většinou vydrží až do konce září, někdy i do poloviny října, a volné dny se tak stávají skvělou příležitostí k pěknému výletu do přírody. Nechejte se tady inspirovat našimi tipy a užijte si s rodinou či přáteli příjemný podzimní výlet, než přijdou přeháňky a déšť s postupně klesajícími teplotami.
30. srpen 2024 16:00
Příroda

100 tipů a ještě více inspirace na výlety na nejzajímavější rozhledny v Česku

Milujte rozhledny a vyhlídky? Víte, že Česká republika patří mezi rozhlednové velmoci? Aktuálně se uvádí, že je u nás téměř 500 rozhleden. Pokud netrpíte závratěmi, neváhejte vystoupat na některou z rozhleden a vyhlídek z našeho výběru. Rozhlédněte se!
30. srpen 2024 6:40
Příroda

Prohlédněte si netopýry zblízka na Mezinárodní noci pro netopýry

Fascinují vás netopýři, tajemní noční létající savci? Chcete se dozvědět víc o jejich životě, významu, ohrožení i ochraně? Pak navštivte některou z akcí, která provází Mezinárodní noc pro netopýry. Osvětová akce zaměřená na ochranu netopýrů se odehrává pravidelně na přelomu srpna a září. Nechte se inspirovat tipy portálu Kudy z nudy a vyražte za zajímavým zážitkem.
29. srpen 2024 17:18
Příroda