Návštěvníci mohou prozkoumat tajemné podzemní chodby, jeskyně a historické doly, obdivovat podzemní jezírka a říčky, nebo se vydat na dobrodružné prohlídky s hororovými laděními. Jsou tu i možnosti plavby na lodičkách v podzemních jeskyních nebo interaktivní hry v hornických expozicích.
Jeskyně Na Pomezí jsou největším jeskynním systémem v České republice, který vznikl rozpouštěním mramoru. Nachází se v Rychlebských horách a nabízejí unikátní přírodní krásu a fascinující podzemní prostory.
Důl Jan Šverma je poslední dochovanou památkou hlubinného uhlého hornictví ve východních Čechách, doloženého již od 16. století. Dnes slouží jako hornický skanzen.
Hranická propast je nejhlubší zatopená propast světa, a i přes nemožnost změření jejího dna se odhaduje, že hloubka může dosahovat až 1000 metrů. Poskytuje tedy fascinující pohled do nejhlubších tajů podzemí.
V brněnských vodních věžích Čechy, které byly postaveny v letech 1874 až 1917, mohou návštěvníci prozkoumat podzemní 'katedrály' z cihel a betonu, které jsou unikátní v Evropě.
Punkevní jeskyně jsou známé svými mohutnými dómy, krápníkovou výzdobou a možností romantické plavby na lodičkách po podzemní říce Punkvě, což přináší zcela jedinečný zážitek.
V jeskyni Šipka byla objevena spodní čelist neandertálského dítěte, tzv. Šipecká čelist, což je významný paleontologický nález.
Důl Richard, dříve určený jako úložiště radioaktivního odpadu, je nyní nepřístupný veřejnosti, ale lidé mají možnost navštívit Expozici Důl Richard v městském podzemí Litoměřic, která přibližuje jeho historii.
Skanzen v Žacléři, pojmenovaný po dolu Jan Šverma, dává návštěvníkům přehled o historické těžbě uhlí v této oblasti a jejích technických i sociálních aspektech.
Klatovské katakomby obsahují krypty pod jezuitským kostelem, kde byli pohřbeni příslušníci jezuitského řádu, šlechta a vojáci. Tyto katakomby jsou považovány za raritu evropského charakteru.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.