Mezi nejcennější barokní památky v České republice patří státní hrad a zámek Český Krumlov, barokní klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a vedlejší kaplí Svatých schodů v Dolní Hedeči, barokní kostel svatého Mikuláše na Malé Straně v Praze a barokní gotický klášter Kladruby.
Významní barokní architekti, kteří působili v České republice, zahrnují Kryštofa a Kiliána Ignáce Dientzenhoferovy, Jana Blažeje Santiniho Aichel, který je známý jako tvůrce barokní gotiky, a Matyáše Bernarda Braun, autora soch v Kuksu.
Zámek Kácov je označovaný jako 'barokní klenot Posázaví' a byl vystavěn architektem Kiliánem Ignácem Dientzenhoferem.
Státní hrad a zámek Český Krumlov je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst ve střední Evropě.
Na zámku Vranov nad Dyjí, který patří mezi nejpozoruhodnější barokní světské stavby střední Evropy, mohou návštěvníci obdivovat jeho architekturu a polohu v Národním parku Podyjí.
V Klášterním areálu Ostrov návštěvníci uvidí Posvátný okrsek s barokními stavbami uprostřed historického jádra Ostrova a v sousedství Zámeckého parku, étoz bylo někdy nazýváno osmým divem světa.
Broumovská skupina kostelů tvoří jedinečný soubor barokních kostelů postavených podle plánů Kryštofa Dientzenhofera a jeho syna Kiliána Ignáce, představujíci významný příspěvek k architektuře té doby.
Barokní zámek Valtice, s pozdně barokním divadlem z roku 1790, se stává centrem kulturních aktivit s možností interaktivních prohlídek.
Nejstarší mariánské sochy na Moravě se nacházejí v poutním kostele v obci Štípa, zasvěceném Narození Panny Marie.
Mezi barokní malíře s celosvětovým věhlasem patří Karel Škréta, Petr Brandl a Václav Vavřinec Reiner.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.