ÚvodAktualityKalendář světových a mezinárodních dnů od ledna do prosince
Zážitky

Kalendář světových a mezinárodních dnů od ledna do prosince

Poslechněte si audio verzi článku
Kalendář není jen plný jmen, ale také světových a mezinárodních dnů. Týkají se nejrůznějších oblastí lidského života, od přírod, zvířat a nejrůznějších profesí přes sýry, čokoládu a další pochoutky až po tak zásadní témata, jako je boj proti nemocem či důležitá světová výročí. Připomeňte si světové a mezinárodní dny s Kudy z nudy!
Chcete vědět, co jsou mezinárodní dny a světové dny? A proč si je na Kudy z nudy připomínáme? Mezinárodně uznané dny nejčastěji vyhlašují Organizace spojených národů, Světová zdravotnická organizace (WHO), organizace pro vzdělání, vědu a kulturu UNESCO i další nadnárodní instituce. Někdy připomínají zásadní okamžiky naší historie, jindy zajímavá výročí anebo zkrátka některou z mnoha lidských aktivit, zálib či pochoutek. Většina z nich má pevné datum, ale existují i dny pohyblivé. Některé svátky vás nepřekvapí, o jiných možná nemáte ani ponětí. Stejně jako na Kudy z nudy připomínáme třeba pátek třináctého a nejrozšířenější pověry, naší pozornosti neunikly ani potrhlé, bláznivé, vtipné a neobvyklé mezinárodní dny. Projděte se s námi rokem měsíc po měsíci a připomeňte si některé ze světových a mezinárodních dnů!
 

Leden: sýry, objímání a Braillovo písmo

Proč si připomínáme světový den Braillova písma právě 4. ledna? Ten den se v roce 1809 narodil Francouz Louis Braille (1809–1852), jeho vynálezce. V lednu slavíme také Mezinárodní den švihlé chůze (7. ledna), Mezinárodní den popcornu (19. ledna), Mezinárodní den sýrů (20. ledna) nebo Mezinárodní den objímání (21. ledna). 23. ledna je Mezinárodní den koláčů, 24. ledna Den komplimentů, 26. ledna Mezinárodní den celníků a 27. ledna nám Mezinárodní den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti připomíná den, kdy byl v roce 1945 osvobozen nacistický koncentrační tábor Osvětim.
 

Únor: láska, procházky a cestování

Zdá se, že recept na šťastnou lásku přece jen existuje: důkazem je únor, svatý Valentýn jako svátek zamilovaných a také Světový den manželství, který připadá na druhou únorovou neděli. Zamilované páry – dodejme, že hlavně ptačí páry – uvidíte i při zimní procházce, kterou si 2. února připomenete Světový den mokřadů. S Kudy z nudy oslavte také Mezinárodní den průvodců cestovního ruchu, který připadá na 21. února. V tento den v roce 1985 vznikla Světová federace turistických průvodců (WFTGA). Do oslav se každý rok zapojují další a další města, informační centra a kvalifikovaní průvodci, a je to vynikající příležitost, kdy můžete mimo hlavní turistickou sezonu navštívit zajímavé památky, hrady a zámky, a to většinou zdarma.
 

Březen: lesy, ženy, matematiky, medvědi a voda

Důvodů k oslavám není nikdy dost, tak proč 17. března neoslavit s Iry Den svatého Patrika? Oblečte se do zeleného, namalujte na tváře zelené trojlístky a vypravte se do míst, kde se čepuje Guinness, zní irská hudba a tančí irské tance. Můžete ale slavit i ve středoevropském stylu, třeba 3. března Světový den divoké přírody, 8. března Mezinárodní den žen, 11. března Evropský den mozku a 14. března výročí narození Alberta Einsteina a současně Mezinárodní den matematiky a Den π (pí). Nejde vám matika pod nos? Pak oslavte 21. března současně Mezinárodní den lesů, Světový den poezie a Mezinárodní den loutkového divadla, 22. března Světový den vody a se všemi huňáči Světový den medvědů (23. března). Uniknout by vám neměly ani další svátky, třeba Den hvězdáren a planetárií (24. března), Světový den divadla (27. března) anebo Den učitelů (28. března).
 

Duben: ptactvo, letectví, památky a skauti

V přehledu zajímavých významných dnů najdeme několik, v nichž šplouchá voda: 10. ledna slavíme Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb, 2. února Světový den mokřadů a 22. března Světový den vody. Patří k nim i 3. duben a Světový den vodních živočichů. V dubnu ale také slavíme Mezinárodní den ptactva (1. dubna), Mezinárodní den Romů (8. dubna), Den Země (22. dubna) anebo Mezinárodní den letectví a kosmonautiky (12. dubna, výročí prvního pilotovaného letu do vesmíru v roce 1961). Hezkým výletem s Kudy z nudy můžete oslavit i Mezinárodní den památek a historických sídel, který se se na celém světě slaví každoročně 18. dubna, anebo Mezinárodní den skautů a skautek (24. dubna), a nakonec můžete stylově protančit Mezinárodním dnem tance (29. dubna).
 

Květen: láska, zdraví, svoboda, čaj a studánky

Celý květen je měsícem lásky, zdraví a svobody. Slavíme nejenom Den vítězství (8. května) jako konec druhé světové války, Den Evropy (9. května) a Den matek (vždy druhou neděli v květnu), ale také Květinový den a Český den proti rakovině (15. května) a Světový den Červeného kříže a Červeného půlměsíce. Ten si připomínáme 8. května, v den narození Henri Dunanta (1828–1910), zakladatele Červeného kříže. Na 18. května připadá Mezinárodní den muzeí a na 20. května Světový den včel. 21. května můžete šálkem dobrého čaje v některé z čajoven oslavit Mezinárodní den čaje a 23. května Světový den želv. Květnovou tečkou pak bude výlet k některé ze studánek: 31. května je totiž Den otevírání studánek!
 

Červen: mléko, růžové víno, krev a trpaslíci

Lidé si připíjejí kdečím na všechno možné, tak proč si 1. června nepřipít na Světový den mléka – a pěkně stylově, tedy sklenicí mléka? Ve stejný den můžete s dětmi slavit Mezinárodní den dětí a Světový den rodičů, a třetí červnovou neděli si ještě s tatínky užít Den otců. Tím to ale zdaleka nekončí! V červnu si připomínáme také Světový den jízdního kola (3. června), Mezinárodní den ptačího zpěvu (5. června) anebo Mezinárodní den růžového vína (11. června). Protože 14. června 1868 se narodil rakouský biolog a lékař Karl Landsteiner, který za výzkumy typů lidské krve získal Nobelovu cenu, ten den slavíme jako Světový den dárců krve a Světový den krve. Hezkými výlety s Kudy z nudy můžete oslavit Evropský den židovské kultury (16. června), Mezinárodní den trpaslíků (21. června) anebo Světový den žiraf (21. června).
 

Červenec: lízátka, šachy, hlavolamy a UFO

Sladké chutě a vůně jahod, třešní a dalších letních plodů vám připomenou Den gumových medvídků (15. července) a světový Den lízátek (20. července). Ve stejný den slavíme Mezinárodní den šachu. Na Kudy z nudy vám k tomu prozradíme, kde objevíte šachové figurky všech možných i nemožných velikostí, kde si zahrajete šachy pod širým nebem, v městských parcích a na náměstích, a dokonce vás pozveme na výlet do Chotěboře, kde hraje šachy čert. Protože 13. července se narodil maďarský vynálezce, sochař a profesor architektury Ernő Rubik (*1944), tvůrce několika mechanických hlavolamů v čele s Rubikovou kostkou, ten den slavíme Mezinárodní den hlavolamů. Vždy druhá neděle v červenci patří evropskému dni koupání v řekách a 2. července se pořádně rozhlédněte po noční obloze: to je nejlepší recept, jak stylově prožít Světový den UFO.
 

Srpen: lvi, kočky, psi a pivo

Milovníci čtyřnohých mazlíčků a kočkovitých šelem se konečně dočkali, srpen patří právě jim: 8. srpna slavíme Mezinárodní den koček, 10. srpna Světový den lvů, 17. srpna Den černých koček a 26. srpna Mezinárodní den psů. Kromě toho všichni milovníci piva v srpnu slaví Mezinárodní den piva (první pátek v srpnu), a společně s námi můžete oslavit i Světový den slonů (12. srpna) nebo Den leváků (13. srpna). Mezi leváky patřili například Leonardo da Vinci, Wolfgang Amadeus Mozart, Julius Caesar nebo Albert Einstein, levou rukou píšou například bývalý americký prezident Barack Obama, hudebník Paul McCartney anebo herečky Jiřina Bohdalová a Tatiana Dyková.
 

Září: cestování, památky, ekologické zemědělství a překladatelé

Také září přináší pestrý výčet mezinárodních a světových dnů. K cestám zvou třeba Světový den cestovního ruchu (27. září) a také Dny evropského dědictví / European Heritage Days (EHD), které probíhají vždy druhý zářijový týden v desítkách evropských zemí. Nabízejí široké veřejnosti seznámení s kulturním dědictvím, protože během akce jsou přístupné tisíce zajímavých a výjimečných památek. Září je měsíc podzimních sklizní a také nejlepší čas pro biopotraviny a ekologické zemědělství. Evropským dnem ekologického zemědělství je 23. září, ale někdy se zaměření vztahuje na celý měsíc. Připomenout si můžete i Světový den první pomoci (druhá sobota v září),  Mezinárodní den překladatelů (30. září), a pokud nezapomenete, tak i Mezinárodní den Alzheimerovy choroby (21. září).
 

Říjen: čokoláda, šampaňské a káva

Pošta, čokoláda, stromy, šampaňské a spoustu dalších věcí připomínají mezinárodní a světové dny v říjnu. Hned na první říjnový den připadá Mezinárodní den kávy, následuje Mezinárodní den zvířat (4. října), Světový den pošty (9. října), Den stromů a Mezinárodní den kuchařů (20. října), Mezinárodní den domácích mazlíčků (25. října), Mezinárodní den archeologie (každoročně třetí sobotu v říjnu) a Mezinárodní den šampaňského (vždy čtvrtý pátek v říjnu). O sladkou tečku se postará čokoláda, jenže v tom je háček – čokoládový, jak jinak. Protože milovníci čokolády se rozhodli zaplavit svět svou oblíbenou pochoutkou, svátků čokolády existuje hned několik, od Světového dne čokolády a Mezinárodního dne čokolády až po Čokoládový den, který slavíme 28. října.

Kromě něj můžete slavit Mezinárodní den čokoládových dortů (27. ledna), Mezinárodní den horké čokolády (31. ledna), Mezinárodní den tmavé čokolády (1. února), Mezinárodní den čokoládové zmrzliny (7. června), Mezinárodní den čokoládového pudinku (26. června), Světový den čokolády (7. července), Den mléčné čokolády (28. července), Mezinárodní den čokolády (13. září), Mezinárodní den bílé čokolády (22. září), Mezinárodní den čokoládových cupcakes (18. října) anebo Den čokoládových cukrovinek (28. prosince).
 

Listopad: laskavost, váleční veteráni, muži a nevidomí

Buďte na sebe i na ostatní hodní: to je nejlepší rada, jak si užít Světový den dobrosrdečnosti anebo Světový den laskavosti. Je jedno, jak mu budeme říkat, jisté ale je, že právě laskavost má svůj svátek každoročně 13. listopadu. Laskavost je pro jedenáctý měsíc velkým tématem, protože kromě zmíněného dne si v listopadu připomínáme třeba Mezinárodní den nevidomých (13. listopadu), Mezinárodní den boje proti fašismu a antisemitismu (9. listopad) nebo Den válečných veteránů. Svátek věnovaný památce ukončení první světové války se slaví se každý rok 11. listopadu zejména v západní Evropě, v USA a v zemích Commonwealthu jako Den památky, Den příměří nebo Den veteránů. Česká republika se k oslavám připojila v roce 2004. V listopadu přichází také Mezinárodní den veganství (1. listopad) a Mezinárodní den mužů (19. listopadu).
 

Prosinec: solidarita, lidská práva a dobrovolnictví

Také poslední měsíc v roce přináší řadu zajímavých svátků. Patří k nim například Světový den počítačové gramotnosti (2. prosince), Mezinárodní den dobrovolníků a Světový den půdy (oba 5. prosince), Mezinárodní den lidských práv (10. prosince), a také Světový den dětství a Den hor (oba 11. prosince). Není náhoda, že právě advent přináší několik významných mezinárodních svátků, spojených se solidaritou, dobrovolnictvím a lidskými právy. Posledním z nich je 20. prosinec a Mezinárodní den solidarity, který Organizace spojených národů vyhlásila poprvé v roce 2006.
Vycházky za vodními ptáky – Světový den mokřadů 2025

1. 2.2. 2.
Vycházky za vodními ptáky – Světový den mokřadů 2025

2. února si na celém světě připomínáme Světový den mokřadů. Při této příležitosti Česká společnost ornitologická organizuje sérii vycházek zaměřenou na poznávání vodních druhů ptáků a význam našich mokřadů pro jejich zimování a tah.

České pověry a rituály: střepy, černé kočky, rozsypaná sůl a kominíci aneb co nosí štěstí a co smůlu

České pověry a rituály: střepy, černé kočky, rozsypaná sůl a kominíci aneb co nosí štěstí a co smůlu

Věříte pověrám a rituálům? Nosí podle vás smůlu černé kočky, pátky třináctého, rozbitá zrcadla nebo rozsypaná sůl? A naopak věříte na štěstí z padajících hvězd, čtyřlístků a dalších symbolů? Pak jste na správném místě: prozkoumejte s Kudy z nudy magický svět rituálů a pověr!

Věda a historie není nuda: Nobelovy ceny pro Česko, kdo je má a kdo je mohl mít?

Věda a historie není nuda: Nobelovy ceny pro Česko, kdo je má a kdo je mohl mít?

V didaktickém testu z češtiny mají maturanti uvést příjmení českého držitele Nobelovy ceny za literaturu. Mnozí si na Jaroslava Seiferta nevzpomenou, a tak tipují Čapka, Kafku, Máchu nebo Nerudu. Anebo Heyrovského, i když ten ji získal za chemii. Kolik Nobelových cen ale vlastně do Česka putovalo a čí jméno se objevilo mezi nominovanými?

Čas na čaj? Čajovny a tipy, kde si vychutnáte šálek čaje

Čas na čaj? Čajovny a tipy, kde si vychutnáte šálek čaje

Dopřejte si chvilku klidu a šálek dobrého horkého čaje ve vyhlášených čajovnách, kde také nahlédnete do tajů čajových obřadů. Milovníci asijské čajové kultury, kteří dávají přednost tichému splynutí s přírodou, mohou i se svými přáteli zavítat do některých z volně přístupných čajových pavilonů, které se nacházejí vždy na krásném místě nedaleko vody nebo lesa. Víte, že 21. květen slavíme každoročně jako Mezinárodní den čaje?

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

Věda a historie není nuda: Prahou po stopách Alberta Einsteina

K největším hvězdám, které vyučovaly na Univerzitě Karlově v Praze, patřil Albert Einstein (1879–1955). Přijel na jaře 1911 a v Praze působil tři semestry. Pojďte se s portálem Kudy z nudy vypravit po jeho stopách a podívat se, kde bydlel a kde pracoval jeden z nejslavnějších vědců všech dob.

7 věcí, které nevíte o… 11. listopadu a Dni válečných veteránů

7 věcí, které nevíte o… 11. listopadu a Dni válečných veteránů

Vlčí mák není jen krásná květina, ale také symbol úcty k válečným veteránům a dalším bojovníkům za svobodu. Jasně červené květy provází také Den válečných veteránů, který slavíme každý rok 11. listopadu.

Tradice: svátky vína, piva a koktejlů aneb kdy a s čím můžete připíjet a slavit

Tradice: svátky vína, piva a koktejlů aneb kdy a s čím můžete připíjet a slavit

K pořádné oslavě patří přípitky a cinkající skleničky. Na Kudy z nudy slavíme leccos – připomínáme vám mezinárodní dny přátelství, polibků, hadů, slonů, psů, koček, i archeologie, dosud jsme se ale vyhýbali tomu, co je v těch cinkajících skleničkách. Ano, přichází čas pro oslavy vína, piva a dalších rozmanitých druhů alkoholu. Víte, že třeba 13. května slavíme Světový den koktejlů? Tak na zdraví!

7 věcí, které nevíte… o Českém červeném kříži

7 věcí, které nevíte… o Českém červeném kříži

Myšlenka nestranné pomoci všem vojákům zraněným ve válkách a dalším, kdo ji potřebují, se zrodila v polovině 19. století. Dnes, po více než 160 letech, je Červený kříž mezinárodní humanitární hnutí s 300 tisíci zaměstnanci a 90 miliony dobrovolnými členy ve více než 190 národních pobočkách po celém světě. Pojďte se na Kudy z nudy seznámit s historií i současností mezinárodního i Českého červeného kříže a dalšími zajímavostmi.

Cesty za uměním: Leonardo Da Vinci, Mona Lisa, Poslední večeře a tajemství dalších obrazů

Cesty za uměním: Leonardo Da Vinci, Mona Lisa, Poslední večeře a tajemství dalších obrazů

Chcete vidět obrazy a díla patrně nejslavnějšího malíře středověku Leonarda da Vinci? Pak vás čeká cestování po celém Evropě. Na Kudy z nudy vám představíme jeho nejslavnější díla a poradíme vám také, kam se za nimi vypravit.

Nejlepší oslava Mezinárodního dne objímání: na romantických zimních procházkách v okolí Prahy

Nejlepší oslava Mezinárodního dne objímání: na romantických zimních procházkách v okolí Prahy

Hledáte inspiraci na hezký výlet anebo lék na duši unavenou z šedivé zimy? Vydejte se ven, do přírody. K lepší náladě i kondici vám pomohou krátké i dlouhé procházky plné barev, světla, vůní a zvuků a měnících se přírodních scenérií. Na výletech, které vám tentokrát nabízíme, jich čeká skutečně spousta. Užijte si hezkou procházku a oslavte výletem Mezinárodní den objímání, který připadá na 21. leden!

Tradice: koláče na stovky způsobů na posvícení, svatby i pro domácí pečení

Tradice: koláče na stovky způsobů na posvícení, svatby i pro domácí pečení

Máte rádi sladké a pečete alespoň občas koláče? Vydejte se s Kudy z nudy na velkou sladkou jízdu a ochutnejte koláče na stovky způsobů z rozmanitých koutů Čech, Moravy a Slezska. Co vám nabídneme? Koláče skládané, kecané, poschoďové, mřížkové, hnětené, vázané, pregulované i dvojctihodné, koláče pražské, chodské, milotické, hlučínské, berounské i rožmberské, slavné frgály i točenice. Všechny mají svátek 23. ledna, kdy slavíme Mezinárodní den koláčů.

Tradice: veselé, zábavné i hodně divné mezinárodní dny

Tradice: veselé, zábavné i hodně divné mezinárodní dny

Každý den je důvod k oslavě. I když zrovna nemáte svátek nebo narozeniny, určitě si vyberete z neskutečně dlouhého seznamu mezinárodních či světových dnů. Své dny slaví potraviny, zelenina, příroda, zvířata, švihlá chůze, a dokonce i toaletní papír, orgasmus, suché zipy nebo Star Wars.

7 věcí, které nevíte o… židovských tradicích a zvyklostech

7 věcí, které nevíte o… židovských tradicích a zvyklostech

Rádi navštěvujete židovské hřbitovy a synagogy, touláte se malebnými uličkami židovských čtvrtí a zajímáte se o historii Židů v českých zemích? Rádi byste také zjistili, jak se slaví židovské svátky, jak vypadá každodenní život a tradice židovských obcí? S portálem Kudy z nudy můžete odhalit leccos z toho, co možná o judaismu, životě židovských komunit a jejich zvyklostech nevíte, a zároveň si připomenout 16. červen a Evropský den židovské kultury.

Wolfgang Amadeus Mozart – skladatel a autor oper pro Pražany a Prahu

Wolfgang Amadeus Mozart – skladatel a autor oper pro Pražany a Prahu

Rakouský hudební skladatel Wolfgang Amadeus Mozart (27. ledna 1756 Salcburk – 5. prosince 1791 Vídeň) měl Prahu rád. Přijel sem celkem pětkrát, poprvé v lednu 1787, kdy 20. ledna dirigoval ve Stavovském divadle svou operu Figarova svatba. Zatímco vídeňské obecenstvo ji nijak zvlášť neocenilo, diváci v Praze byli nadšení. Árie z Figara si zpíval a pískal kdekdo. Mozart to prý spokojeně komentoval slovy „Moji Pražané mi rozumějí.“

Další aktuality

Zveme vás na zimní bitvy: akce, boj, zajímavá podívaná i výlety

Ani v zimních měsících neodkládali protivníci napříč dějinami své zbraně. V dnešních tipech vás zveme na místa spojená se zimními bitvami na našem území. Příznivci oživené historie se mohou vydat na střety v Polné, u Jankova či Sudoměře.
15. leden 2025 14:00
Zážitky

Pestrobarevný svět sestavený z kostiček láká malé i velké

Zábava pro všechny bez rozdílu věku! Malí i velcí milovníci pestrobarevných kostiček se mohou těšit na zajímavé výstavy. Víte, že historie kostiček Lego se začala psát už v roce 1932 v dílně truhláře H. C. Christiansena, který vyráběl dřevěné hračky? Název vnikl z dánské věty lag godt, česky "hraj si dobře". Vydejte se do Lego země zábavy a užijte si tak trochu jiný svět.
15. leden 2025 12:00
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (18.1. – 19.1.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Jízdy historického motoráčku na Zubačce 2025, Magické večerní dobrodružství na Stezce korunami stromů v Janských Lázních 2025, O pejskovi a kočičce, O šlechtě, šlechtění a jednom šlechtickém rodu, Jazz Dock Dětem – Patálie pana Paka. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
15. leden 2025 7:01
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (18.1. – 19.1.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Ledové sochy na Pustevnách 2025 – Ledové Peklo, Zimní běh na Blaník 2025, Lovětínský krápník – ledový stalagmit nedaleko Třeště, Saňové závody psích spřežení Janovičky 2025, Magické večerní dobrodružství na Stezce korunami stromů v Janských Lázních 2025. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
15. leden 2025 7:01
Zážitky

Na co se mohou děti těšit o pololetních prázdninách?

Pololetní prázdniny 2025 přinášejí řadu možností, jak využít volný čas. Na mnohých místech čeká děti s pěkným vysvědčením vstup zdarma nebo se slevou. Vybírat si přitom mohou prohlídky zoologických zahrad, návštěvu muzea, nebo i lyžování ve skiareálu. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy a užijte si rodinný den.
14. leden 2025 20:00
Zážitky

Kam na výlet vlakem s dětmi? Vydejte se na rodinný výlet vlakem!

Portál Kudy z nudy zve na rodinné výlety, které nikdy nezklamou. Jestliže patříte k milovníkům romantiky na kolejích, vyzkoušejte naše tipy na zajímavé vlakové tratě, kde se svezete i v zimním období, než zase vyjedou sezónní motoráčky a další turistické linky.
14. leden 2025 14:00
Zážitky

Užijte si Světový den logiky hrou, luštěním a šiframi

Na 14. ledna připadá Světový den logiky, který byl poprvé vyhlášen roku 2019 organizací UNESCO ve spolupráci s Mezinárodní radou pro filozofii a humanitní vědy. Datum k oslavě Světového dne logiky bylo zvoleno na výročí úmrtí Kurta Gödela a výročí narození Alfreda Tarského, dvou nejvýznamnějších logiků dvacátého století. Kudy z nudy zve v tento den všechny zájemce na místa, kde budou logické myšlení potřebovat – do science center a do víru interaktivních her plných hádanek a šifer.
14. leden 2025 9:30
Zážitky

50 tipů, kam se vypravit na ples

Chcete vyrazit na ples a hledáte inspiraci? Poradíme vám, kam se v nejbližších týdnech vydat v Česku i na Moravě na bál. Užijte si tematické, krojované i reprezentační plesy s bohatým programem. Vyberete si z plesů, které nabízí Praha, Brno, Plzeň nebo Karlovy Vary? Kam za kulturou v Česku? Vyberte si tip z kalendáře akcí Kudy z nudy.
10. leden 2025 10:15
Zážitky